Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Citroen C5 MKII czy MKIII? rocznik 2008 za 30-45k zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    marywilk
    Gość

    Domyślnie Citroen C5 MKII czy MKIII? rocznik 2008 za 30-45k zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Citroen C5 MKII czy MKIII?
    Budżet na zakup auta:
    30-45k
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    ~140KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    15-20k
    Segment/typ/wielkość auta:
    kombi
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+2+klamoty
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    import?
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam, zastanawiam się nad zakupem C5 i główny dylemat to czy ładować się z większą kasą w MKIII czy zostac przy tańszej, ale też trochę bardziej wiekowej MKII. Poniżej najbardziej oczywiste za i przeciw:

    - MKII jest już bardziej dopracowana bazując na doświadczeniach MKI
    - MKII można znaleźć w wersji bez FAP (ale patrząc na mój przebieg roczny nie upieram się przy dieslu)
    - MKII byłaby mniejszym wydatkiem, oczywiście za cenę większego zużycia (wiek, przebieg, itd)
    - MKIII byłaby z pierwszych lat produkcji, więc możliwe że jeszcze niedopracowana
    - MKIII byłaby większą inwestycją i nie wiem czy mój zakładany budżet wystarczy. Jeśli nie to ile należałoby dołożyć?
    - MKIII byłaby długoterminową inwestycją na dobrych kilka lat, bez pokus wcześniejszych zmian i związanego z tym ryzyka/kosztów
    - MKIII nie ma tak krowiastego tyłka
    - różnica generacyjna pomiędzy MKII a MKIII (standard, wyposażenie, jakość wykończenia) wydaje się być duża - na zdecydowaną korzyść MKIII

    Nie upieram się przy dieslu bo roczne przebiegi mam stosunkowo nieduże, ale wśród ogłoszeń silników beznynowych jest jak na lekarstwo... Jeżdzę niedużo w mieście plus 8-10 razy w roku trasy po 800-1000km w obie strony.

    Wszelkie uwagi/porady oraz dodatkowe za/przeciw mile widziane!

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć. Jasne że nowe C5 jest znacznie, znacznie lepsze od poprzednika. Nie mówię nawet o designie, bo tu nie ma czego porównywać nawet.
    Z silnikami w Citroeanach jest taki problem, że diesle są fajne, a te benzynowe- niekoniecznie warte uwagi- za słabe i sporo palące.
    Z tymi chorobami wieku dziecięcego muszę Cię zmartwić- moje C5 troszkę kaprysi w porównaniu np. do Mondeo MK4, ale mam nadzieje że z czasem będzie coraz lepiej- ważne że psują się głównie pierdółki i elektronika- ale główne podzespoły pracują bez zarzutu. Szybko lecą hamulce
    Jeśli głównie latasz w trasie diesel, nawet z FAP, nie powinien być uciążliwy w eksploatacji. Mimo wszystko postawiłbym na nowe C5- 45 k wystarczy na gołe 2,0 Hdi z początku produkcji(sam mam takie) lub bogate 1,6 HDI- i szczerze mówiąc ta pierwsza opcja jest znacznie lepsza- 1,6 w aucie tych gabarytów i o takiej masie to chyba żart. Aha, mam wrażenie że nowe C5 jest sporo ciaśniejsze od poprzednika, szczególnie z tyłu
    Pozdrawiam

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sherlock Zobacz post
    Sorry,,,,nie ma czegoś takiego jak mondeo mkIII z 2008,,,produkcja tego modelu skończyła się w 2007
    mówimy chyba on citroenach c5 konkretnie o c5 1 gen po lifcie i nowym c5, ktore autor tematu okresla jako odpowiednio 2ga i 3cia generacje, przynajmniej ja to tak rozumiem

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Sherlock chyba jeszcze wczorajszy

  5. #5
    marywilk
    Gość

    Domyślnie

    Sherlock dedukuje źle, Lukas dobrze - mówimy o C5. Sorry jeśli określenia MKI, MKII i MKII nie są właściwe dla tych Citroenów - chyba tak to gdzieś było opisane (roczniki do 2006, 2006-2008, po 2008), ale może się mylę. Dzięki za opinię!

  6. #6
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki Panowie,,,, usunąłem swoją bzdurę...

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Obecna generacja to wersja II. Rocznik 2005-2007 to wersja I po FL
    Generalnie z początku produkcji gorsze są amortyzatory pneumatyczne (rocznik 2008) - trafia się, że wytrzymują 100-150tys km jednak są dość tanie w zakupie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •