Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Jakie autko do 23kzł

  1. #16
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    No ale przecież kupując diesla to chyba się z tym liczymy...?
    Czy nie?
    Ja jak na razie użytkuje BMW 530 diesla i leje tylko paliwo z Shella, akurat tak się sfiksowałem, bo słyszałem, że Shell nie kupuje w Polsce paliwa (jako jedyny koncern na polskim rynku paliw płynnych ).
    W cenie do 23 tys zł możesz wybierać już przynajmniej z kilku rodzajów aut...
    Auta dla przyjemności (Audi A4 A6, BMW 3er, 5er)
    Auta dla przyjemności w połączeniu z praktycznością (VW Golf, Fiat Bravo)
    Auta praktyczne (Fiat Punto, VW Polo, Opel Astra II)
    Auta prawie nowe (Dacia Logan, Renaul Thalia itd)
    Co do silników to jeśli zarabiasz odpowiednio dużo to oczywiście diesel jak najbardziej - właśnie ze względu na koszty obsługi, koszty napraw, części itd. Jeśłi nie zarabiasz zbyt dużo to benzyna będzie dla Ciebie optymalnym wyborem. Np. Skoda Octavia 1.6 SR + gaz - auto praktyczne z dozą przyjemności z jazdy

  2. #17
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @dejko-miałeś kiedyś diesla po 99r?Już pisałem, że nie są to merce beczki 123 co to na ropie z wodą pojedzie, ale nie popadaj w skrajności-a co to w benzynach nie psuje się sprzęgło?Nie padają listwy wtryskowe?Nie stanie Ci na środku drogi jak zalejesz chrzczonego paliwa?Największą mądrością jest kupić dobrego diesla, a nie diesla...jak kupisz dobrego to Ci się nie sypnie od razu. Pompę i wtryski można sprawdzić w serwisie zajmującym się dieslami, sprzęgło dwumasowe nie kończy się z dnia na dzień, tylko daje oznaki zużycia i spokojnie kilkadziesiąt tyś można zrobić zanim się rozpadnie, a koszt większości markowych nie przekracza z robocizną 2-2,5 tyś, a wytrzymuje ok 150-250tkm w zależności od stylu jazdy, jak ktoś jeździ ostro, strzela ze sprzęgła na światłach to poleci szybciej-ale i na to jest rada, można założyć jednomasowe i po problemie.Koszt sprawdzenia diesla w serwisie zajmującym się dieslem na pewno nie przekroczy 200zł, więc całe nic w porównaniu do tego co może czekać człowieka jak się napali na pierwsze lepsze z ogłoszenia, a pozwoli się cieszyć dobrym dieslem i da frajdę z jazdy nowemu kierowcy.

    Co do porównania TDI i TDCI-jednego użytkuję (TDI), drugiego użytkowałem-tankuję na tych samych stacjach, każdym zrobiłem już po kilkadziesiąt tyś i jakoś problemów nie ma póki co, odnośnie zaawansowania TDI też jest zaawansowany (pompowtryski) więc stwierdzenie o tym zaawansowaniu jest troszkę złudne, ale różnicę widać znaczną między tymi dwoma, na plus TDCI-i jeszcze raz powiem, kupić dobrze-nie tanio, i będzie dobrze-nie drogo.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 04-11-10 o 20:53 Powód: literówa

  3. #18
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Ja jak na razie użytkuje BMW 530 diesla i leje tylko paliwo z Shella, akurat tak się sfiksowałem, bo słyszałem, że Shell nie kupuje w Polsce paliwa (jako jedyny koncern na polskim rynku paliw płynnych ).
    ..
    Co do silników to jeśli zarabiasz odpowiednio dużo to oczywiście diesel jak najbardziej - właśnie ze względu na koszty obsługi, koszty napraw, części itd. Jeśłi nie zarabiasz zbyt dużo to benzyna będzie dla Ciebie optymalnym wyborem.
    Kurcze Kris właśnie na Shellu w zeszłym roku zaliczyłem zapchanie filtra paliwa bo podobno zastała ich zima na paliwie przejściowym. Co stacja to inaczej- nawet w ramach jednej marki.
    A co do diesli to świat na głowie staje, że jeździć benzyną taniej wychodzi.. takie czasy.

  4. #19
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    10
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Witam,
    Po wielu dniach rozważań postanowiłem zwiększyć budżet i zmienić faworytów. Na placu boju zostały:
    1. FORD FOCUS MK2 1.8TDCI,
    2. BMW 320d E46.
    Na auto i pakiet startowy planuję przeznaczyć do 30kzł.
    W związku z powyższym proszę o Wasze opinie o awaryjności i kosztach serwisowania tych aut.

    Pozdrawiam
    Darek

  5. #20
    damian_rm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Ja jak na razie użytkuje BMW 530 diesla i leje tylko paliwo z Shella, akurat tak się sfiksowałem, bo słyszałem, że Shell nie kupuje w Polsce paliwa (jako jedyny koncern na polskim rynku paliw płynnych ).
    Błąd. Shell od 2009 roku ma tak samo jak BP, Statiol i Lukoil paliwo od Lotosa. Generalnie w Polsce zatankujesz albo Orlen, albo Lotos.
    Dla potwierdzenia:
    "Grupa LOTOS S.A. zawarła z BP Polska S.A. umowę dotyczącą sprzedaży paliw płynnych. Jej szacunkowa wartość wynosi blisko 1,2 miliarda złotych. Porozumienie, które zawarto 30 grudnia br. obowiązuje przez cały przyszły rok. W jego ramach LOTOS dostarczy polskiej sieci stacji BP benzynę bezołowiową 95 i 98 oraz olej napędowy. Pod koniec tego roku LOTOS zawarł w sumie 4 umowy na dostawy paliw płynnych. Ich łączna, szacunkowa wartość przekracza 9,2 mld zł. W ramach zawartych kontraktów LOTOS dostarczy swoje paliwa na stacje sieci Statoil, BP, Lukoil oraz Shell w Polsce."

  6. #21
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To nie jest tak do końca...liczą się jeszcze dodatki do paliw a nie sam dostawca, dlatego na każdej z ww stacji paliwko będzie miało inne parametry

  7. #22
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekc Zobacz post
    Witam,
    Po wielu dniach rozważań postanowiłem zwiększyć budżet i zmienić faworytów. Na placu boju zostały:
    1. FORD FOCUS MK2 1.8TDCI,
    2. BMW 320d E46.
    Na auto i pakiet startowy planuję przeznaczyć do 30kzł.
    W związku z powyższym proszę o Wasze opinie o awaryjności i kosztach serwisowania tych aut.

    Pozdrawiam
    Darek
    BMW będziesz miał trochę starsze od Forda w podobnej cenie. Jest też ciaśniejsze. Pod 320d kryją się dwa silniki 136 i 150 konny, każdy z nich miał swoje zalety i wady. Warto ten temat zgłębić. Osobiście skłaniałbym się ku BMW

  8. #23
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Do zasadniczych wad zalicza się w BMW padające pompy wtryskowe, wytrzymują 200-250 tkm, potem należy je zregenerować (auto samo da znak kiedy )koszt regeneracji w Zamościu (zakład specjalizujący się i naprawiający na oryginalnych częściach) w tamtym roku 2500zł (E46 136KM), z kolei "mówią" że w fordach wtryski padają, więc IMHO nie ma co się zastanawiać-wybrać model, szukać ładnego,sprawdzić ciśnienia wtrysków i pompy i tyle....potem cieszyć się jazdą i momentem diesla.

  9. #24
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Na 320d CR (150 KM) może nie starczyć Ci kasy - jesli ma być w dobrym stanie i z PEWNYM przebiegiem. Na wersję 136 KM powinno starczyć i na auto i na pakiet startowy. Z tego powodu, że 150 konne motory były wkładane po lifcie w 2002 roku. Z tego też tytułu są wyższe ceny.
    Co do padających pomp CR - dużo zależy od paliwa, przed zakupem KONIECZNIE sprawdzić ciśnienia i wtryski.
    BTW - w każdym dieslu aktualnie można wymienić co najmniej kilka punktów wrażliwych i powodujące spoooore osuszenie portfela klienta. Niestety.
    A nie chcesz się rozejrzeć za benzyną? W tej cenie znajdziesz naprawde niezłe egzemplarze z polskiego salonu, bardzo często od pierwszego właściciela, z pewną historią, udokumentowanym przebiegiem itd...

  10. #25
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A zastanawiałeś się kiedyś nad Subaru Foresterem??
    Zawias idealny na polskie drogi-również te nieodśnieżone,często spotkasz z fabrycznie zamontowanym gazem.
    Jeśli trafisz od maniaka z forum-nacieszysz się tym autem przez długi czas.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  11. #26
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    10
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Właśnie zakończyłem zapoznawanie się z typowymi usterkami BMW 320d i FORDA FOCUSA MK2 1.X TDCI. Niestety obydwa auta nie są bez wad, więc będzie ciężko podjąć decyzję

    W przypadku BMW szukanie aut z krajowych odpada ze wzgledu na bardzo małą liczbę podaż takich aut. Z FORDÓW da się coś wybrać choć krajowe mają bardziej ubogie wyposarzenie.

    W przypadku podjęcia decyzji o zakupie auta sprowadzonego z zagranicy najprawdopodobniej skorzystam z usług zaprzyjaźnionego handlaża. Choć nie wiem czy z handlażem można się zaprzyjaźnić :-)
    Dlatego chciałbym się dowiedzieć w jaką Waszym zdaniem wysokość marży można uznać za rozsądną? Z zakupem auta mi się w chwili obecnej nie śpieszy, mogę poczekać ze dwa miesiące, więc jest więcej czasu na szukanie odpowiedniego egzemlarza.
    Czy Waszym zdaniem auta sprowadzane z zachodu są w lepszym stanie technicznym niż ich odpowiedniki krajowe?

    Jeśli chodzi o auto zakup auta z silnikiem benzynowym to byłbym za, gdybym znalazł w FORDZIE silnik większy niż 1.6. Ponadto kiedyś sporo się nazytałem o problemach z współpracą silników FORDA z instalacją gazową. Zresztą koszt założenia sekwencyjnej instalacji gazowej to pewnie nie mniej niż 3500zł.

    Zakupu SUBARU nie rozważałem, ponieważ jest trudniej dostać części zamienne do aut japońskich.

  12. #27
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekc Zobacz post
    Zakupu SUBARU nie rozważałem, ponieważ jest trudniej dostać części zamienne do aut japońskich.
    bzdura jest ich mniej, czasami deko droższe ale trudności nie ma...

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekc Zobacz post
    Zakupu SUBARU nie rozważałem, ponieważ jest trudniej dostać części zamienne do aut japońskich.
    to już nie te czasy.
    Ja polecam!
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  14. #29
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    A może coś o nazwie Tata. Tata Indica GLS. Nówka fura z salonu za 20kzl. Wielki koncern, który dostarcza prawie wszystko ponad 1 mld. ludzi. 1/6 ludności świata i 2 razy więcej niż UE.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •