Jakie auto kupić ?
Preferowana marka
-
Budżet na zakup auta:
40000
Preferowany rok produkcji:
2008
Silnik (pojemność i liczba KM)
-
Preferowany rodzaj paliwa:
ON
Planowany roczny przebieg:
-
Segment/typ/wielkość auta:
Auto do wygodnej podróży dla 4 osób
Charakter użytkowania :
miasto > 50%
Ilość pasażerów, bagażu:
4 osoby
Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
kraj/import
Czego przede wszystkim wymagam od auta:
Witam,

znajomy polecił mi wasze forum, gdyż jakiś czas temu kupował sobie auto i jest z waszych porad bardzo zadowlony. Poszukuję głównego auta dla rodziny (2 dzieci, oboje z prawem jazdy katują starą Skode Felicję) do sumy max 40000. Obecnie rolę głównego auta spełnia Ford C-Max Disel. To co przesądziło o jego wymianie to wiek, bardzo drogi serwis i części, coraz częstsze awarie i średnia ekonomiczność. Natomiast jeżeli chodzi o komfort jazdy, zrywność na trasie i pojemność bagażnika jest to smochód idealny. Szukam podobnego, od razu nausnął mi sie na myśl nowszy C-Max, ale może doradzicie coś lepszego.

Moje użytkowanie auta to:

- samochód do jazdy 70% miasto 20% trasy do 100km i 10% dłuższe trasy
- na codzień jazda jedna/dwie osoby z rzeczami do pracy w bagażniku (2 duże walizki)
- 3-4 razy do roku wyprawa na drugi koniec Polski (głównie narty) w 4 osoby, pełne bagaznik i sprzet na dachu
- przewożenie raz dwa razy w tygodniu zakupów dla całej rodziny i czasmi dostawy rzeczy do firmy

Szukam więc:

- taniego w ekspleatacji używanego samochodu (chodzi głównie o koszt części i napraw)
- ekonomicznego (choć to czynnik drugorzędny po awaryjności i kosztach napraw)
- disel lub benzyna (obecnie disel pali koło 7L na 100 wiec wszystko poniżej super)
- pakowny i komfortowy dla 4 osób
- silnik dający rade na trasie z zapakowanym autem
- bezpieczeństwo

Z góry dziękuję za porady i sugestie. Samochód używany do max 4-5 lat. Zastanawiałem sie też nad zakupem za granicą. Pozdrawiam jescze raz, Adam