Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: peugeot 306, citroen xsara, ?? rocznik 1998 za 8000 zł na Pb+LPG. miasto > 50%

  1. #1
    sabre78
    Gość

    Domyślnie peugeot 306, citroen xsara, ?? rocznik 1998 za 8000 zł na Pb+LPG. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    peugeot 306, citroen xsara, ?? słucham propozycji
    Budżet na zakup auta:
    8000
    Preferowany rok produkcji:
    nie starsze niż 1997
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.6 1.8 nie więcej niż 2.0 nie mniej niż 75 koni
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG, lub diesel
    Segment/typ/wielkość auta:
    B/C raczej kompakt
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    w tym budżecie chyba raczej krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    klimatyzacja i raczej 5 drzwi


    z tym budżetem ameryki nie podbije, wiem. Ale staram się jak to napisał ktoś na tym forum wybrać najmniejsze zło. Co odrzucić definitywnie a co dołożyć? Z drobnymi naprawami mechsniki dam sobie rade sam, najbardziej przeraża mnie ruda.....
    Ostatnio edytowane przez sabre78 ; 29-03-12 o 16:22

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Citroen Xsara jest krótko mówiąc świeższy wyglądem,jakość wykonania na tym samym poziomie.

    Silniki 1.6 dobrze znoszą gaz i nie mają powaznych usterek.
    Najczęstsze niedomagania to: koło pasowe wału,uszczelki pod pokrywami zaworów.Koszy części śmiesznie niskie.Zawieszenie miękkie i TANIE w obsłudze, wygodne fotele.

    Regeneracja tylnej belki za 1000zł to wymysł pseudo fachowców sprzed 15 lat. Teraz komplet naprawczy (nie chiński ani nie najlepszy) do zwykłej wersji (bez łożysk jak w 206) kosztuje 150 zł w detalu.

    Najwiekszym plusem obu aut jest ocynkowana blacha więc w bezwypadkowych egzemplarzach BRAK RUDEJ !

    Za kwotę w założonym budżecie spokojnie da się kupić nie zmęczony życiem egzemplarz w roczniku 1997 - 1999

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    1.6 88km da radę, ale dużo frajdy z jazdy zapewni 2.0 HDi 90km. To bdb, oszczędna, cicha jednostka napędowa. Bez dwumasy i turbo ze zmienna geometria lopatek. Jak trafiłbys na coś takiego, niezjezdzonego byłbyś bardzo zadowolony
    Xsara/306 co trafisz w lepszym stanie
    Ostatnio edytowane przez Lukas.s ; 29-03-12 o 16:57 Powód: Literowka

  4. #4
    sabre78
    Gość

    Domyślnie

    Co do belki - wiem, posiadałem 106 i wiem z czym to sie je. Akurat do tych dwóch modeli przekonywać mnie nie trzeba, problem zaczyna sie robić przy kryterium klima - 306 z polskich salonów zazwyczaj nie posiadały.

    zostałem poddany indoktrynacji przez posiadacza opla astry G i pytanie do osób które mają coś do powiedzenia na ten temat : jak w niej z blachą i czy w tym budżecie trafienie w miare dobrej jest w ogóle wykonalne??
    Ostatnio edytowane przez sabre78 ; 29-03-12 o 23:37

  5. #5
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli Astra G nie byla walona to nie będzie rdzewieć. Jak będziesz jezdzilł dużo po mieście to PB+LPG jest mało opłacalne. Liczmy że astra 1.6 spali ok 10-11 l PB w mieście a gazu pewnie ok 14 + rozruch ma PB - wyjdzie niemal to samo co na samej benzynie.
    Znajomy miał Xarę w PB (150 tys km) i był bardzo zadowolony - niestety auto zaliczyło dzwona po 7 m-cach (ok 8 tys km) i pozbył się go, więc o długim użytkowaniu nie można tu mówić.
    Auto za taką kwotę z LPG będzie pewnie wymagało nakładów- ja mając bezproblemowe auto z LPG nie sprzedałbym go za 8 tys, a Ty ?
    Jak będziesz dużo jezdził po mieście to nie lepiej jakieś mniejsze autko ?

  6. #6
    sabre78
    Gość

    Domyślnie

    Liczę się z tym że KAŻDE auto w tej kwocie będzie wymagało jakiś nakładów. Przykładowo wymiana łożysk w belce peugeota czy chociażby "porządny pakiet startowy".

    Auto jest potrzebne do miasta (dla żony) ale też i w trasę, nie codziennie ale powiedzmy raz, dwa w miesiącu te 250 w jedną stronę, a i może się zdarzyć dłuższy wypad.

    Z tym spalaniem to chyba trochę przegiąłeś. W obecnej chwili mam na stanie golfa 2 z silnikiem 1.8 90 KM + lpg i on się zamyka w 11.5 gazu / 9 pb w mieście, jazda oszczędna ale nie emerycka. Także nie sądzę żeby słabsze i ciut mniejsze 1.6 brało drastycznie większe ilości.

  7. #7
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    To niech będzie Micra, Matiz czy coś podobnego wymiarami - do miasta jak znalazł. Moja Panna ma Micre właśnie i doskonale sprawuje się jako drugie mniejsze auto.
    Problemem jest padająca przepustnica - czasem można zregenerować (przelutować styki) a jak się nie daje to wymiana - ok 400 zł. Ale zastrzegam że to informacje z drugiej ręki więc trzeba sprawdzić szczegóły.
    Astra II 1,6 101 KM na przedmieściach Warszawy to 10l PB i więcej jak nic, no chyba że późno wieczorem i mało stoję w korkach.

  8. #8
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    1,6 silnik 101km czyli zapewne X16XEL i 10 litrów....to albo zimą albo z ciężka bardzo nogą , albo trzeba podjechać do speca
    Rozumiem iż każdemu taki silnik w aucie może róznie palić,,ale 10 litrow to przydużo..Nie piszę z czapy mi taki silnik w Vectrze B palił 8,5 benzynki bez emeryckiej jazdy .

  9. #9
    sabre78
    Gość

    Domyślnie

    Matiz odpada, po prostu się nie podoba kierowniczce

    Micra - oglądałem kilka egzemplarzy i w porównaniu do ocynkowanych PSA wypada blado. Ale nie mówie że nie, pomysł nie najgorszy, warto rozważenia, aczkolwiek nadal nie rozwiązuje problemów podróżowania w trasie.

    Co do palenia 1.6 to podobnie jak sherlock sądzę że przydała by się wizyta w warsztacie mimo wszystko....

  10. #10
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Podałem przykład wielkości auta. Fakt - Micre podgryza ruda niestety i jednak na trasę troche strach. Ja przynajmniej mam jakąś blokadę przed jazdą małymi autami - boję się
    Przy mocnym bocznym wietrze mam wrażenie że micra sama jedzie wężykiem. Jednak jeśli auto nie było mocno umęczone będzie śmigać jak należy. Nasza ma 250 kkm przebiegu i praktycznie nic poważnego czego sie nie dzieje. Komfort jazdy - hmmmm jaki komfort podobnie z Matizem, wieziesz 4 litery i radośnie podskakujesz na wszystkich dołach i dziurach.
    Zastanawiałeś się nad jakąś starą Corolla E11 np 3 drzwiową, czy Civic ? Tylko czy można coś sensownego wyłapać w takiej kwocie.

    A co do mojego spalania - to jazda gaz i hamulec na zmianę a silnik - faktycznie osławiony X16XEL

  11. #11
    sabre78
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie otwarty jestem na praktycznie każde auto, akurat francuzy i vagi znam i mniej więcej wiem co z czym i jak.

    Do "Japsów" podchodzę jednak z rezerwą ze względu na korozję która niestety jest mocną stroną tych z końca XX wieku.

    Na razie obejrzałem kilka dostępnych w najbliższej okolicy aut i skreślając wszystkie "rodzyny" zostało mi niezbyt wiele do wyboru....

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Może trochę ponad budżet ale AR 156 '98-99. 1.9 JTD?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    sabre78
    Gość

    Domyślnie

    O widzisz. Jest to pozycja o której przez chwilę myślałem, ale nie wiem nic zupełnie na temat eksploatacji AR, serwisu, części... Jeśli ktoś się może podzielić ta wiedzą będę wdzięczny.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Śmiem twierdzić, że do JTD włoży ręce więcej mechaników niż do TDI, silnik rozwalony na czynniki pierwsze, jak niezapuszczony to praktycznie pancerny. Zawias na pewno droższy niż w 306/Xsara, bo masz 4 wahacze przód, ale dużo solidnych zamienników w dobrych cenach. Tarcze tył trochę podnoszą koszty no i zaciski lubią się zapiec. Blacha ocynk, jak rdzewieje to podłoga i progi, ale bez tragedii. Jest wiele tematów i poradników po forach alfiarzy, myślę, że w tej cenie to ciekawa alternatywa jak ma być "nie VW" . Z tym, że w miarę dbane egzemplarze pewnie będą bliżej 10 tys.

    Tu w miarę sensownie opisane:
    http://www.forzaitalia.pl/index.php?...&Itemid=100073
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 02-04-12 o 20:55
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Ja latam astrą z x16xel i nie podoba mi się takie obrażanie tego motoru. Mi z pospieszną i ciężką przyczepką nie spalił więcej niż 12 l gazu. A solo to w trasie ok 8,5, miasto 10.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •