Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Silnik 1.9dci 130

  1. #1
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Silnik 1.9dci 130

    Co sadzicie o tym silniku montowanym np: w Megance III
    co zostalo poprawione w stosunku do tego w Lagunie II?

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jest to ten sam co w Lagunie II montowany po liftingu (czyli po 2005 roku). Jakoś nie słyszałem aby się akurat ten silnik o tej mocy częściej psuł od konkurencji

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    sa jakies typowe bolaczki?
    ma FAP ale z tego co slyszalem nie jest to taki ktory nalezy wypalac i dzieje sie to automatycznie , mozna tez samemu go wyczysci prawda to?

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do FAP'a to proces wypalania zaczyna się automatycznie i można go zauważyć poprzez podniesienie obrotów i bodajże zapalenie kontrolki. Wtedy nie powinno się autka gasić tylko jeździć aż do zakończenia procesu wypalania (oczywiście można przerwać ten proces ale jest to nie zalecane ). Można wymusić wypalenie jego poprzez podłączenie Clip'a (komputer diagnostyczny) i statycznie wypalić. Co do typowych bolączek... nie wiem bo nie użytkuję ale pewnie jak każdy - EGR do czyszczenia, wiadomo jak się obchodzić z turbiną to długo pojeździ, i tutaj też chyba wymiana oleju w silniku co 15tkm dla świętego spokoju

    Co do FAP'a to możesz też tutaj poczytać: http://renaultlaguna.pl/forum/topic/...nie-to-zrobic/

  5. #5
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    130 KM nie miały problemów z padającą turbiną jak 120 KM ( dla ciekawostki napisze,że padały turbiny firmy GARET- Niemieckie montowane również w VW)był poprawiony układ wtryskowy zamiast Boscha zastosowano Siemensa. Skończyły się kłopoty z obracającymi panewkami. Dla mnie silnik jest wart uwagi bo to po za 2.0 DCI i 2.0 benz. (z turbo lub bez) jeden z najbardziej słusznych,jeszcze 3.0 PB V6 jest bardzo ciekawą propozycją no ale przy dystrybutorze można się rozpłakać

    1.6 16 V - jest pomyłką, 1.8 - ani oszczędny ani zbytnio dynamiczny, 2.0 ide - problem układem wtryskowym (dokładniej mówiąc nie wiedząc czemu gotuje się paliwo na listwie - części praktycznie niedostępne,zostaje jedynie ASO i chore ceny za kompletne podzespoły) 2.2 dci na szczęście wycofali

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No i takie info mi chodzilo bo wlasnie z tego co sie slyszalo to byl porblem z turbianami i ukladem wtryskowym, o 2.0dci jest wiele dobrego napisane jednak megane Grand Tour z tym silnikiem chyba nie wystepowal albo jest tego malo.
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 29-03-12 o 10:46

  7. #7
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Występował po 2005 -06r. Ja osobiście wolę diesla i jak miał bym kupować to szukał bym 2.0 dci lub 1.9 130KM. Megane w benzynie 2.0 też nie łatwo spotkać. W przypadku kombiaka to właśnie DCI królowało ze względu na dobrą dynamikę i niskie spalanie.

    Ja powiem Ci szczerze,że silników ( 2.2 dci (w meganie nie występował) 2.0 ide) boje się nawet brać na handel,a co dopiero do jazdy. Mam co prawda do sprzedania Lagunę 2.2 2002r którą zresztą 3 lata temu sprzedałem,a przez prawie rok sam nią jeździłem,silnik nie wykazuje żadnych nieprawidłowości,ale sam odgłos jego pracy przyprawia mnie o ciarki. Żadnemu znajomemu go nie polecę i tyle.. Najlepsze jest to,że dzis jest OK zero objawów,a jutro możesz korbowód zobaczyć w bloku


    P.S
    Piszę to z własnego doświadczenia bo na 10 takich egzemplarzy prawie z pięcioma miałem złote przeboje

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    odbylem ostatnio jazde taka meganka 1.9 130 i powiem calkiem przyjmnie jedzie 2.0 jechalem ale laguna III druga opcja jest jeszcze Vectra C 1.9cdti LB
    2.0 dci w megnace to chyba jest jedna na otomoto po dzwonku

    A co do tlokow to taka przypadlosc ma tez 1.9 TDI 105 (BXE) i widac duzo osob o tym pisze a do niedawna zylem w przekananiu ze to ostatni dobry silnik diesla VW...

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    2.2 dci na szczęście wycofali
    Bodajże w 2006 bądź 2007 roku Po lifcie występował w 150KM jak i przed liftem a w automacie z mocą 140KM (po lifcie) i bodajże FAP'em

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    2.0 ide - problem układem wtryskowym (dokładniej mówiąc nie wiedząc czemu gotuje się paliwo na listwie - części praktycznie niedostępne,zostaje jedynie ASO i chore ceny za kompletne podzespoły)
    W Lagunie montowany w 2001 i 2002 roku

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    2.0dci jest wiele dobrego napisane jednak megane Grand Tour z tym silnikiem chyba nie wystepowal albo jest tego malo.
    Stoi jedna w Gnieźnie ale jak wiadomo tam się nie jeździ A druga dopiero za 30 tysięcy ale z 2008 roku. Mowa o Grandtour. Czyli rzadka rzadkość I tyle na szrotomoto i alledrogo

    Co do 1.9dCi to znajomi mają bodajże z 2007 roku w Megance Grandtour już jakieś dwa lata i jeżdżą nią I nie narzekają

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    za 30 z 2008 to tez mui byc jakis walek chociaz mi umnkela jak patrzylem na ogloszenia

  11. #11
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    W jakim kapitale szukasz meganki?? bo rozumiem,ze interesuje Cię raczej kombi??

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A Dante chyba ma meganke 2,0 dci to raczej były kombi w 2,0

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    W jakim kapitale szukasz meganki?? bo rozumiem,ze interesuje Cię raczej kombi??
    poszlo PW

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    A Dante chyba ma meganke 2,0 dci to raczej były kombi w 2,0
    tylko on ma II ph II i tego nieco wiecej jest

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    niebawem mysle bede mogl sie przokonac jak to bedzie w praktyce

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •