Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: rocznik 2008 za 40.000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    adil
    Gość

    Domyślnie rocznik 2008 za 40.000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    35.000 - 40.000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    ~20.000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Samochodu bezwypadkowego, bezpiecznego, ekonomicznego, który nie sprawi mi żadnej przykrej niespodzianki w najmniej oczekiwanym momencie. Czy to jest realne?
    Ostatnio edytowane przez adil ; 29-03-12 o 06:57

  2. #2
    adil
    Gość

    Domyślnie

    Witam przede wszystkim całą społeczność forum. Poszukuję autka pewnego, ekonomicznego, które będę użytkował przez najbliższe 10 lat, a może i dłużej (czy to możliwe przy obecnym poziomie jakościowym aut?).
    Stawiałbym raczej na wersję kombi, aczkolwiek też nie chcę, żeby samochód jakoś przyzwoicie wyglądał. Mam 3 os. rodzinę, podróżuję raczej w mieście (dojazdy do pracy itp.), ale czasami w weekendy również niedługie trasy, dlatego chyba lepszym wyborem w moim przypadku będzie silnik benzynowy (jak czytam o tych obecnych dieslach, a to filtr cząsteczek, a to koło dwumasowe, to aż się gorąco człowiekowi robi).
    Cóż, myślałem o Mazdzie 6 (po akcjach serwisowych mających na celu wzmocnienie zabezpieczenia antykorozyjnego), być może Mondeo IV (jednak tu jest tyle elektroniki, że słyszałem o przypadkach unieruchomienia auta z jakichś błachych błędów). W tych przypadkach pewnie należałoby zainwestować w silnik benzynowy , o pojemności 2l.
    Czy z powyższym budżetem mam do czego startować, czy odpuścić sobie i szukać czegoś starszego i pewniejszego?
    Specjaliści, proszę Was o pomoc

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Czego byś nie szukał dla świętego spokoju bierz pod uwagę auta z pełną 23% FV jeśli sprowadzone zza granicy
    Będąc na Twoim miejscu postawiłbym na kompaktowego vana bądź auto segmentu D.
    Z ciekawszych aut masz np.
    rocznik >2007
    Alfę 159(minusy ciasna, ma lepsze diesle od benzynówek), nowe C5(ale może być ciężko jeśli chodzi o PB, 1,6 HDI dostałbyś bez problemu), Mondeo(trochę oklepane, ale to bdb wybor)
    Z minivanów, np. C4 picasso, Altea(troszkę tandetna w środku ale trwała)
    Natomiast jeśli chciałbyś coś starszego:
    3er E90(wiem że małe, ale przy 3 osobowej rodzinie powinno wystarczyć) może Subaru Legacy lub Forester

    Czy przejeżdżą 10 lat? Jeśli trafisz coś z oryginalnym przebiegiem 100-150 to przy odpowiednim serwisie przez poprzedniego właściciela i potem przez Ciebie bez problemu zrobią kolejne 150-200 tys km. Przecież 300 w 3letnim aucie to nic takiego, szczególnie że na blacie w PL z reguły widnieje magiczne 130-150

  4. #4
    adil
    Gość

    Domyślnie

    Auto będę chciał pewnie sprowadzić, więc żeby uniknąć przykrych finansowych niespodzianek później, będę szukał z 23% fakturą.
    Van nie jest mi aż tak bardzo potrzebny, chociaż C4 Picasso bardzo fajny. Ciekawie rozwiązane systemy składania siedzeń i wogule sympatyczne autko, tylko, że na codzienną jazdę po mieście chyba nie bardzo się nadaje. Parkowanie w mieście nie będzie należało do przyjemności.
    Co do pozostałych propozycji, w E90, chyba bardziej zapłacę za konkretną markę, a nie o to mi chodzi, żeby prezentować się przed sąsiadami, czym to ja nie jeżdżę.
    O Alfie słyszałem, że bardzo fajny samochodzik, ale niestety nie na nasze drogi.
    Cóż, pozostaje C5, Mondeo i ta Mazda 6.
    C5 wydaje się jakieś takie duże, większe od dwóch pozostałych. Tak jak pisałem, autem będę się przeważnie poruszał w mieście. Dzienny przebieg w tygodniu pewnie ok. 30 km. Który z samochodów spełni w wg Was w największym stopniu moje wymagania? A może żaden z wymienionych? Tak jak pisałem, budżet do 40.000, niska, a najlepiej zerowa usterkowość, przebieg wiadomo, im niższy, tym lepszy, rok na ostatniej pozycji, ale myślę, że 2007 - 2008, bo chyba młodszego, to się nie uda.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    2007 - 2008, bo chyba młodszego, to się nie uda.
    no raczej się nie uda
    chociaż C4 Picasso bardzo fajny. Ciekawie rozwiązane systemy składania siedzeń i wogule sympatyczne autko, tylko, że na codzienną jazdę po mieście chyba nie bardzo się nadaje.
    lepiej nadaje się do miasta krótkie(nie grand) c4 picasso niż Mondeo/C5, w których widoczność gorsza, rozmiary większe
    E90, chyba bardziej zapłacę za konkretną markę
    jak dla mnie za przyjemność z jazdy, e90 już dawno przestało wzbudzać zazdrość, chyba że na jakiejś strasznej prowincji.
    C5 wydaje się jakieś takie duże, większe od dwóch pozostałych.
    na zewnątrz mniej więcej wielkości Mondeo MK4, ciaśniej w środku
    a najlepiej zerowa usterkowość, przebieg wiadomo, im niższy, tym lepszy, rok na ostatniej pozycji
    kurcze, mam wrażenie że właśnie Subaru Forester lub Legacy sprostałyby Twoim wymaganiom//rzadko używane we flotach, jak zejdziesz z rocznika uda się kupić coś z mniejszym przebiegiem, a generalnie uchodzą za auta trwałe, bezproblemowe
    Niemniej Mondeo MK4 mniej ryzykowne(duży wybór, tanie części)

  6. #6
    kris85
    Gość

    Domyślnie

    Honda Accord, model do 2008. Kupisz wersję z konca produkcji modelu, w reguły bardzo dobrze wysposażone, bozbawione wad wieku dziecięcego. 2,0 i 2,4 to udane i stosunkowe bezproblemowe auta. Tańsze w serwisowaniu zawieszenie przednie.

    PZDR>

  7. #7
    adil
    Gość

    Domyślnie

    Tak czytam i przeglądam różne opinie, i nie wiem, czy nie przesiądę się z osobówki do minivana. Porównałem wymiary i jeśli chodzi o długość, faktycznie nie jest źle. Peugeot 407 znajomego jest dłuższy niż C4 Picasso. Muszę jeszcze przymierzyć się na żywo to tego typu aut, bo nigdy nimi nie jeździłem, ale generalnie chyba będę skłaniał się raczej w tą stronę.
    Teraz pytanie, jeśli będę wybierał z minivanów, co wchodzi w grę czy założonym przez mnie budżecie oprócz C4 Picasso? Opel Zafira? A może coś z Renault, np. Scenic III ?
    Oczywiście chciałbym wybrać jak najlepszy stosunek jakości do ceny.
    Ps. wiem, że wybieram jak przysłowiowa blondynka, (nie obrażając oczywiście pięknych pań), ale mam nadzieję, że bardzo Was nie męczę i wkońcu dokonam wyboru i zakupu, myślę, że przy pomocy któregoś ze sprawdzonych forumowych sprzedawców.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dorzuc jeszcze Mazde 5, ale moim zdaniem najciekawsze auto w tej klasie to C4 picasso

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W Maździe jest kiepska blacharka, do tego jeździ się jak na taborecie, więc nie ma co porównywać do C4 Picasso. Z 5osobowych minivanów ciekawą propozycją jest C-Max po liftingu.
    Co do Alfy nie jest to prawdą, że 159 ma kiepskie zawieszenie. Wytrzymuje więcej, niż nie jedno auto.
    Generalnie warte polecenia są:
    Alfa Romeo 159 - wersja tylko w dieslu rok ok. 2007-2008
    BMW 3er e91 - dobre zarówno diesle jak i benzyny rok. 2005-2006
    Citroen C5 II - 2007-2008 dobrze doposażone 1.6HDI lub "gołe" 2.0HDI
    Ford Focus i Mondeo - 2.0TDCi lub 1.8TDCi na miasto bez dpfu 2007-2008
    Honda Accord (paskudne w kombi) - zdecydowanie benzyna 2.0 rok ok. 2006
    Saab 9-3 (to samo co Alfa/Opel) rok 2007-2008
    Volvo V70 - dobre benzyny i diesle ok. 2006
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    adil
    Gość

    Domyślnie

    OK, a jak się ma do powyższych propozycji to C4 Picasso? W który rocznik mógłbym celować i z jakim silnikiem oraz przebiegiem? Żonie bardzo się sylwetka podoba. Ewentualnie jeszcze może Corolla Verso? Nie upieram się koniecznie przy minivanie czy też kombi. Ma być bezpiecznie, ekonomicznie, niezawodnie.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z japońskich tylko Honda Accord i nic innego tej klasy
    Z minivanów:
    Citoren C4 Picasso
    Ford C-Max i S-Max
    Honda FR-V
    Opel Zafira (twarde i gorszej jakości materiały, ale tanie w utrzymaniu)

    Picasso będzie z rocznika 2007-2008 w zależności od silnika i wyposażenia z przebiegiem realnym 120-150tys km
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    adil
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy, myślałem że uda się coś znaleźć z mniejszym przebiegiem. Nie wiem, czy będzie realne, ale tak ok. 80.000. Obecnie mam u siebie przebieg 190.000 i właśnie m. in. z tego powodu rozglądam się za nowym samochodem. Owszem, nie wszystko opiera się o przebieg danego auta, istotny jest jeszcze stan techniczny konkretnego egzemplarza, ale przebieg świadczy w jakimś stopniu o zużyciu danych elementów i konieczności ich wymiany, a co się z tym wiąże, poniesienia (dość znacznych, w niektórych przypadkach) dodatkowych nakładów finansowych.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Szukaj salonowek na początek chociaż w benzynie jest niewiele, jeden z nielicznych mieszczących się w budżecie
    http://otomoto.pl/citroen-c4-picasso...C23348403.html

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z przebiegiem niskim można kupić, tylko nie w tym budżecie
    Za Mondeo z przebiegiem 70-80tys trzeba zapłacić min. 50tys zł za dość kiepsko wyposażoną wersję.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ja widzielm przy ASO takie mondeo http://www.eurocar.pl/ford/index.php.../ford_mondeo10 nie przygladalem sie blizej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •