Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Passat 2002 TDI, proszę o opinię

  1. #31
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Najważniejsze, żeby umowa była pomiędzy Tobą a handlarzem. Auto musi mieć ważne blachy, ubezpieczenie i przegląd techniczny - nie jest to konieczne ale wtedy możesz wracać na kołach. Od momentu kupna masz 30 dni na rejestrację auta. No i opłaty - poza tymi wymienionymi w ogłoszeniu obowiązuje chyba jeszcze "opłata recyklingowa". Najlepiej sprawdź/wypytaj w swoim urzędzie komunikacji, najczęściej jest gotowa instrukcja gdzie wszystko pisze. Przepisy niestety lubią się często zmieniać, ich interpretacja też no i praktyka - często pewne przepisy są po prostu martwe, nikt ich nie egzekwuje.

  2. #32
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Sprzedawca działający legalnie powinien wystawić Ci fakturę VAT-MARŻA lub fakturę VAT23% - jeżeli samochód był zarejestrowany na firmę (w przypadku tego paska wątpię bo dość stare auto,aby tak długo jeździło w jakiejś flocie)

    Kupując na tak zwaną umowę z Niemcem narażasz się na dość duże ryzyko bo osoba która sprzedaje Ci samochód nigdzie nie figuruję. Więcej w tym temacie: http://bez-wypadkowe.net/showthread....86-KONIECZNIE-!!!!

    Jestem ciekaw jaką formę sprzedaży prowadzi polecany importer

  3. #33
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Umowa między Tobą a SPRZEDAJĄCYM i niech nie wciska Ci że każdy tak robi, że to norma, że nie chce by US go ścigał itd, bo kupisz na umowę in blanko gdzie w puste miejsca wpisze koleś Twoje dane, Ty wyjeżdżasz za bramę, auto się rozkracza i...i pocałuj psa w d.pę. Do tego akcyza powinna być opłacona przez niego, a nie przez Ciebie. Jeśli w papierach jest firma (poczytaj na forum jest jak rozpoznać w briefie) to koleś powinien wystawić Ci fakturę VAT 23% jeśli był user prywatny-wtedy powinieneś dostać od polskiego sprzedawcy fakturę Vat marża, lub jeśli nie ma zarejestrowanej działalności to opłacona akcyza, kpl niemieckiej dokumentacji+ umowa kupna sprzedaży między Wami i umowa między nim a niemcem (by była ciągłość umów).

    PS Kris ubiegłeś mnie

  4. #34
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Kumam, dzięki wielkie

  5. #35
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    eReS odnośnie twojego auta to raz piszesz że masz octavie w jakimś tam poście w TDI z tego co pamiętam, czy seata ???a teraz wmawiasz nam że poduszki w passatach są prosto wstawiane ??? bo ty masz prosto. Ale są tu właścicele takiego passata B5 FL, lub byli właściciele tacy jak ja, i poduszki w pasatach nie są proste, także trzeba się z tym pogodzić, i przyjąć do wiadomości. Pozdrawiam.

  6. #36
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Nie chcę żeby ktoś pomyślał, że się "czepiam" kolegi eReS ale...
    ...czyżby jego zainteresowanie forum było sposobem na znalezienie pracy jako "inspektor"... wręcz się narzuca... potencjalnym klientom...

    Zalogował się w marcu br. nie ma chyba wątku w którym by nie zabrał głosu... nawet jak temat był poruszany rok czy dwa lata temu, odświeża wszystkie tematy...

    Żeby nie było z passatem nie mam nic wspólnego... brzydzę się importowanym złomem z zachodu...

    Adminie zwróć uwagę na poczynania kolego eRes...
    No i może wprowadzicie zmianę w regulaminie, że usługi inspekcji może oferować ktoś kto jest „znany” na forum, obecny od min. pół roku i jego oceny nie są podważane...

  7. #37
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    lezy mi kolo dupy ta inspekcja. Interesuje sie to odpisuje. To, ze tematy wyswietlaja mi sie nawet po przeczytaniu jako nieprzeczytane to nie moja wina. Klikam, ogladam, jak cos sie rzuca w oczy to odpisuje. Prace mam inna i "inspektor" nie jest mi potrzebny. Mozecie skasowac nawet moje ogloszenie.
    "ja w soim aucie" odnosi sie do mojego auta - octavi.
    A reszta radze czytac ze zrozumieniem i wszystko bedzie jasne
    znajomy ma golfa z przebiegiem 160tys i boki foteli nie wygladaja tak... wogole cale auto wyglada zupelnie inaczej.

  8. #38
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    no pewnie że wygląda inaczej, bo passat to nie golf
    jcmcwed nie przesadzaj aż tak z tym "złomem z zachodu" - trzeba jechać sobie osobiście i poszukać. To, że handlarze sprowadzają cofnięte rozbitki to nie znaczy że każde sprowadzone to złom. Ja auta krajowego nie kupię, a po samochody jeżdzę sobie sam

  9. #39
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, panowie. Proszę, spokój mi tu.
    Każdy ma równe szanse, nie oznacza to też, że każdy od razu będzie inspektorem.
    Temat dotyczy Passata i dalsze offtopy beda odpowiednio "nagradzane".

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •