Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: kombi rocznik 2000 za 13000 zł na Pb+LPG. miasto > 50%

  1. #1
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie kombi rocznik 2000 za 13000 zł na Pb+LPG. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    kombi
    Budżet na zakup auta:
    13000
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    12000
    Segment/typ/wielkość auta:
    C/D
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    obojętnie
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Chciałbym aby samochód był, w miarę możliwości bezawaryjny, mocny i pojemny. Myślałem o Fiacie Multipla, ale o tym samochodzie są tak skrajne opinie że sam nie wiem czego się spodziewać. Niedawno miałem Omegę B 2.0 16v 1996r. i strasznie zawiodłem się na tym samochodzie (wieczne problemy z silnikiem palącym olej, nieszczelna klimą). Generalnie nie mam preferencji odnośnie marki (ani uprzedzeń) ale nie chciałbym wiecznie dokładać do samochodu ponadto co konieczne. Obecnie użytkuję Renault Laguna I, 1.8 8v 90km, kupiłem bo ma autentyczny przebieg 140.000km, niestety ten pojazd to bardziej wozidło niż samochód, a moc + LPG zabije nudą nawet dziadka (i szczerze mówiąc nie jest nawet za bezpieczna).
    Ostatnio edytowane przez maxxpl ; 26-03-12 o 08:43

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No to może... Laguna II 3.0V6 Ten to już nudą nie powinien zabić I nie chodzi mi o awarie

  3. #3
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    zakup takiego auto wiąże się z kosztami ubezpieczenia, spalania, kosztami serwisu... i co prawda drobnych ale ciągłych awarii...

    szukaj czegoś na co na forach nie narzekają...

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Szanowni,

    problem w tym że co człowiek to opinia, na samochodach raczej się znam (pracuję w likwidacji szkód komunikacyjnych), niemniej jednak temat zakupu nie jest dla mnie prosty. Generalnie w jakiejkolwiek kwocie mam ten sam problem, dlatego ten temat. Kwota w miarę bezpieczna w razie "wtopy" (jak Omega). No i odwieczne pytanie, od kogo kupić żeby nie zostać zrobionym w balona?! jeździć po całym kraju (tym bardziej za granicę) w tej cenie się nie opłaca (mieszkam w Gdańsku).


    Rozumiem że Laguna 3.0 to taki żarcik generalnie boje się takich silników ze względu na koszty (nie tylko paliwa).

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak auto ma być pod gaz to szukaj silnika, który go dobrze przyswaja, bo w tym pewnie będzie największy generator kosztów. Multiplą, jeździ nasz admin i nie narzeka, z tym że 1,6 dupy nie urywa.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Multipla mogła by być w dieslu, bo to chyba dobry silnik jest (mam rację?).

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ja zaproponowalem moje auto koledze tylko nie jest to benzyna gaz niestety reszta pasuje

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    JTD w Fiatach to bardzo udane silniki, były też Multiple przystosowane fabrycznie do CNG, wtedy jeździsz taniej jak na rowerze. Ale czy za 13 tys jest to do dostania w dobrym stanie, z dwójką w roku produkcji to niech się mądrzejsi wypowiedzą.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Powiem szczerze że na roczniku mi nie zależy, ten co podałem to tylko e względu na przymus. Pytanie czy jest sens brać starszą za te pieniądze. Mam jeszcze opcję kupić w124 od polecanego sprzedawcy za ok 10.000 diesla 2.0 (miała być benz. w automacie ale podobno nie da się zrobić rozsądnie LPG - mechaniczny wtrysk), niestety, pomimo niewątpliwych zalet, samochód mocno archaiczny no i ta moc (w sumie nie miałem merca, może poważnie się mylę?!).

  10. #10
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli narzekasz na Lagunę 1.8 to broń boże nie kupuj W124 w wersji 2.0 diesel. Renia to demon prędkości w porównaniu z tym Mesiem. Wiem, bo użytkowałem go dobrych kilka lat.

  11. #11
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    moze octavia I ? 2.0 albo 1.8T ? idealnie pod gaz, w miare wyglada jeszcze i jest komfortowa.
    Jezeli chcesz moge Ci podeslac kilka ofert jezeli jeszcze sa aktualne z forum skody (pewne auta )

  12. #12
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał eReS Zobacz post
    w miare wyglada jeszcze i jest komfortowa.
    Jaka jest??? komfortowa??? ... mamy chyba inne pojęcie o definicji komfortu Jeżeli komuś wygodnie jest na drewnianej ławce w parku,lub na barowych krzesłach to z pewnie poczuje się dobrze w Octavi.

  13. #13
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    A tak trochę z innej beczki (staramy się aby w temacie było z jednej beczki )ico z nią jest nie tak na Wasze oko?
    Ostatnio edytowane przez Sherlock ; 26-03-12 o 18:46 Powód: usuniecie linku

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A może Volvo V70(to starsze), Saab 95 lub Lybra kombi?

  15. #15
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Volvo to myślę raczej o v40, boję się drogich niegdyś aut bo mam wrażenie że ich utrzymanie kosztuje sporo do dziś. A co powiecie o Megane I? Miałem kiedyś 2002r. niestety w nieszczęsnym silniki 1.9 dTi który totalnie mi nie pasował (mulasty, a jak walniesz po garach - straszliwie palił). Co do Merca w124 w porównaniu do Laguny -> mi generalnie chodzi o tzw prędkość podróżną, Laguna przy 140 robi się tak nieznośnie głośna że traci to jakikolwiek sens także prędkość max tego pojazdu wynosi 130km/h i to na dłuższą metę jest słabe (pomijam że do tych 130 rozpędza się w półtorej tygodnia).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •