Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Van 6+ miejsc do 30k zł

  1. #1
    Irek_W
    Gość

    Domyślnie Van 6+ miejsc do 30k zł

    Witam! Rodzina się rozrasta, przydałby się więc większy samochód. Jak w tytule - potrzebuję rodzinnego vana z przynajmniej 6 miejscami w cenie do 30 tys. zł, może być diesel lub benzyna, myślałem nad Galaxy, Sharanem lub Zafirą. Co sądzicie na ten temat, jakie samochody w tym przedziale cenowym doradzacie ?

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Renault Espace lub Grand Espace 4 generacji? Rodzinne, każdy fotel osobny. Co ty na to?

  3. #3
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Zafirę to do 30tyś kupisz zdrową Zafirę A dobrze wyposażoną. Jest stronka www.zafiraklub.pl myślę, że znajdziesz tam wszystkie bolączki tego modelu o ile go wybierzesz.

    Pozdrawiam

  4. #4
    oktawian
    Gość

    Domyślnie

    Z serii Fiat ulysse 2 gen i jego bliźniaki !


    Bardzo dobre samochody !

  5. #5
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Mazda MPV, Zafira. Sharan i Alhambra jak dla mnie za bardzo opatrzone. Fajne są włochy o których pisze kolega wyżej. Może warto dodać Avensis verso tylko nie wiem czy w tym budżecie.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mulitpla po lifcie - wygląda już "normalnie", 6 miejsc, dobry JTD i rocznik powinien być sensowny. A czy jakiegoś "amerykana" nie warto polecić? Chrysler, Dodge? W sumie z kim bym nie gadał inna opinia.

  7. #7
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Chrysler Voyager III to przez mało kogo jest polecany. Ponoć dość kapryśny pojazd. Moim zdaniem wewnątrz też nieciekawie rozwiązany. Po amerykańsku - za dużo miejsca się marnuje.
    Natomiast Multipla może wyglądać ciekawiej. Problem w nim jest zawsze z tym srodkowym fotelem przednim. Zawsze kłótnie, bo albo każdy chce na nim jechać, albo nikt nie chce.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    hahaha...-dejko- czy aby nie ujeżdżałeś Multipli ??
    Fakt jako niewielko-gabarytowy ale pojemny wózek dla rodziny mieszczący spoko 6 osób to owe auto z ekonomicznym silnikiem ( prawie dla wszystkich cosik w ofercie) i na "tanich" częściach jest niezłą alternatywą wyboru ...oprócz tego, że na -"F" i może brak prestiżu to pozostałe walory -cena-rocznik-wypas-eksploatacja - łatwość manewrowania w mieście - przemawiają.

    Osobiście jeżdziłem (starszym modelem 1999-2001) benz+gaz oraz dieslem ...fakt , że niedługo ale naprawdę nie mam pytań ....
    Powtarzam po raz wtóry - WSZYSTKO zależy od AUTENTYCZNEGO przebiegu oraz oryginalności auta!! ....a serwisować i regulować trzeba nawet szwajcarskie zegarki ...ot wsjo

  9. #9
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Jak ma być w temacie - czyli +6 miejsc - to rozejrzyj się za takim wynalazkiem jak Toyota Previa. Raczej w benzynie (w pierwszej generacji nie było wyboru - tylko benzyna). Znalezienie I generacji w sensownym stanie jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe, za to cena będzie w ok. 10-12tys. II generacja - cena idzie do ok. 35-40 tys.
    To auta, w których naprawdę można się zakochać.
    Ale moja opinia, jako "fanboja" i posiadacza I generacji jest niemiarodajna :P

  10. #10
    money
    Gość

    Domyślnie

    Espace w porównaniu do Puga807 czy Fiata ulysesa jest naprawdę wielki. Osobiscie użytkowałem przez 3 lata i polecam. Lecz zalecam szczególną ostrożnośc przy silniku 3.0 dci 2.2 dci.

  11. #11
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    Można rozejrzeć się jeszcze za Hondą FRV.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zgadzam się z money, Espace to konkretna fura, ciężko znaleźć dla niego konkurencję 2.2dCi nie jest aż tak złym silnikiem, wszystko zależy od tego jak był wcześniej traktowany... natomiast 3.0dCi (nie mylić z 3.0dCi obecnej generacji) ma jakąś wadę fabryczną i jest zupełnie niepolecany.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Z Espacem to prawda - konkretna fura i nawet mi się podoba. Jak ma być duży - tylko wersja Grand.

    Przed zakupem polecam jednak poczytać forum miłośników i użytkowników http://espacepl.org - mnie lektura skutecznie zniechęciła. To nie na moje nerwy i kieszeń... Bezcenne zdanie (cytat niedokładny) jednego z nowych użytkowników: (...)się zepsuło i nie wiem co teraz; tak czytam forum dopiero, bo jakbym przeczytał najpierw, to na pewno bym nie kupił(...)

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •