Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Toyota VVTI - olej, akcje serwisowe

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Post Toyota VVTI - olej, akcje serwisowe

    Jak zapewne wielu wiadomo, silniki VVTI miały problem z nadmiernym zużywaniem oleju. Akurat zdecydowałem się aktualnie na Toyotę i trochę się boję, aby nie trafić na jakiś trefny egzemplarz. Interesuje mnie 1.8 VVTI z roczników 2001-2003, z tego co wyczytałem wadliwa była tylko pewna seria tych motorów i były one wymieniane w ramach akcji serwisowej (głównie dotyczyło to chyba wady materiałowej pierścieni tłokowych i bloku silnika). Czy po wymianie silniki były wolne od wad?, kilka interesujących mnie ogłoszeń z de akurat zawiera informacje na temat zmienianych silników. Nie wiem czy warto w tym przypadku interesować się motorem z tych roczników, na ile można zweryfikować w dokumentach lub serwisie czy dane auto posiada\posiadało omawianą wadę. Proszę o wasze zdanie.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jakby kogoś temat interesował to znalazłem wątek na forum avensis http://avensis.info/viewtopic.php?f=...it=bierze+olej
    Usterka dotyczy głównie silników 1.8 VVTI ale także i 1.6 VVTI z roczników 2001-2006, nie ma tego problemu z motorami 2.0 VVTI-D4. Toyota w ramach akcji serwisowej przedłużała gwarancję na tą wadę do 7 lat lub przebiegu 180 tys. Najczęściej problem pojawiał się przy przebiegu kilkudziesięciu tys. km, dotyczył ponoć pewnej serii, ale tego do końca nie jestem pewien. Wnioskuję, że jeśli auto ma motor po akcji serwisowej, który jest po 2006 roku raczej nie powinno być problemu.

  3. #3
    Eustachy
    Gość

    Domyślnie

    Przestudiowałem dogłębnie ten temat i wszystkie auta z problemami olejowymi były z roczników < 2004.
    Zasiałeś we mnie ziarno niepokoju chcę kupić corollę verso z takim silnikiem rok 2005. Najgorsze że właściwie temat jest "niesprawdzalny" przy zakupie auta.
    Jak się człowiek naczyta różnych forów to zdaje się najlepszym wyjściem będzie kupno roweru.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Bo Toyota mało awaryjnym samochodem nie jest... Powtarzam to od lat, tylko mało kto chce słuchać, a jak polecam Peugeota czy nowego Citroena to patrzą na mnie jakbym im matkę chciał zabić...
    Z japońskich normalnych samochodów tylko Honda, Suzuki lub Mazda, ale z silnikami PSA (tylko w tych jest słaba blacharka).
    Z wyczynowych to Subaru lub Mitsubishi

    Każdy patrzy na testy Dekry itd. a co może królować w niemieckich testach samochodowych, gdzie punkty odejmowane są np. za słaby dostęp do żarówek lub przegryzione kable przez gryzonie?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Eustachy - dokładnie problemy olejowe były w rocznikach < 2004 wg podanego przezemnie tematu, już nie pamiętam czy w tym samym a może w innym topicu było, że wada na pewno wyeliminowana pod 2006. Temat sprawdzalny tylko przez historię serwisową (o ile takowa istnieje) i to co przekaże nam poprzedni właściciel (o ile coś wie w tym temacie i czy mówi prawdę).
    Tradelux - w jakim stopniu toyota jest awaryjna w porównaniu do innych marek to ja się nie upieram i nie neguję też innych marek. Obrałem sobie pewne kryteria przy wyborze auta i akurat toyota jest jednym z kilku które mi najbardziej odpowiadają (na testy dekry nie patrzę). Powiedzmy, że jest w miarę dobry wybór benzyniaków (toyoty) w obranych przezemnie kryteriach. Ogólnie sporo aut jest z silnikami 1.6, które nie są raczej dynamiczne i celuję w większe pojemności, albo jak jest coś co mi odpowiada powiedzmy z peugeota lub citroena to już nie mieszczę się w przedziale cenowymi tak kółko się zamyka. Do diesla jakoś nie mogę się przekonać z racji niewielkich przebiegów i w większości jazdy po mieście, jakbym robił więcej kilometrów to na pewno bym brał pod uwagę silniki diesla PSA.

  6. #6
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    szukaj czegoś na co na forach nie narzekają...
    Dekra, ADAC itp. są prowadzone przez Niemców i jakoś Niemieckie auta w nich nie "królują".
    Najlepiej zajrzeć do danych związanych z wezwaniem pomocy drogowej w związku z trudnościami z odpaleniem auta itp. Tutaj prym wiodą auta Francuskie.

    Niestety niektórzy myślą, że jak już się kupi toyotę to nawet oleju nie trzeba zmieniać...
    Chcesz mieć święty spokój… szukaj japończyka.
    A ilość spalanego oleju w VVT-i z lat 2001-04 nie dochodzi do poziomu oleju spalanego przez Ople… nie mówiąc już o tym, że Fiatowskie jtd z filtrem FAP, może nie spala oleju ale spróbujcie użytkować to auto w mieście… wymiana oleju co 5 tys. km… Jak to mówią kup pan diesla bo jest tańszy…

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •