Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Nissan Almera 1.4 16v 75kM 98'

  1. #1
    Odzik
    Gość

    Domyślnie Nissan Almera 1.4 16v 75kM 98'

    I witam po raz kolejny tym razem almera w benzynie
    http://otomoto.pl/nissan-almera-klim...C15570674.html

    z tych 3ch aut co na forum podalem chyba ta mi by najbardziej pasowala

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mi w tym ogłoszeniu wszystko pasuje. Opis bez ściemy, zdjęcia ładne, cena OK. Wydaje mi się, że samochód warty zainteresowania.

  3. #3
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Jak dla mnie też ok, spasowanie poprawne a cena jak za takie wyposażenie jest całkiem atrakcyjna.Ciekawe kiedy był sprowadzony. Pamiętaj jednak że ten samochodzik jest podatny na korozje zwłaszcza tylnych nadkoli oraz progów, na zdjęciach nie widać ale warto się temu dokładnie przyjrzeć w razie czego na żywo. Dużo pochlebnych opinii zbiera ten model ale mnie trochę w nim martwi poziom bezpieczeństwa który w testach został oceniony na poziomie Fiata Seicento czyli tylko 1,5 gwiazdki według NCAP

  4. #4
    romusw29
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że oferta warta przemyślenia. Auto prezentuje sie okazale. Ze swej strony dodam, że miałem Almerę N15 w sedanie. Przejechałem nią 40k km w 2 lata i jedyne co wymieniłem to opony i klocki hamulcowe. Faktycznie wadą jest korozja i niskie bezpieczeństwo.

  5. #5
    Odzik
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi.
    Dzis jade je zobaczyc

    To na co zwrocic szczegolna uwage oprocz tylnich nadkoli i progow ?

    a czy lewy blotnik jest dobrze dopasowany ?

  6. #6
    Odzik
    Gość

    Domyślnie

    bylem, widzialem, nadkola i progi ok

    tylko kierownica wytarta dosc mocno
    do tego co mnie gorzej zmartwilo, to maska od srodka jakby wypalona(na wysokosci gazu) dodatkowo mowil ze gaz wybuchal bo mial dostep powietrza, zalozyl dekielek antywybuchowy?! i jakby spial gaz takimi hmm spilaczami(takie co kable sie czasem spina) i niby od tamtego czasu jest wszystko ok, gaz zalacza sie sam powyzej 2k obrotow i dodam ze jest 7 letni,
    reszta w tym aucie bez zastrzezen, no moze to ze opony do wymiany ;p

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Może podrzuć to chłopakom tutaj:
    http://forum.nissanklub.pl/index.php...azda-na-gazie/

    ale wg mnie 7 lat na gazie to raczej na plus (co się miało posypać to już się sypło)

  8. #8
    Odzik
    Gość

    Domyślnie

    oj tam to rzadko odpowiadaja
    kurcze ta maska(od srodka na wysokosci gazu) byla hmmm jakby nadpalona ?
    zreszta mowil ze wybuchalo pare razy... i tu sa moje obawy ...

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Co do instalacji, ja bym podjechal do jakiegos najblizszego gazownika co by na to zerknal, pozatym zle dzialajaca instlacja moze tez swiadczyc o niesprawnosci samego silnika.
    Takze ze auto ma instalcje to bym sie nie cieszyl zwlaszcza juz 7 letnia bo pewenie okaze sie ze i tak bedzie trzeba wymienic pewene podzespoly na nowe

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał romusw29 Zobacz post
    Myślę, że oferta warta przemyślenia. Auto prezentuje sie okazale. Ze swej strony dodam, że miałem Almerę N15 w sedanie. Przejechałem nią 40k km w 2 lata i jedyne co wymieniłem to opony i klocki hamulcowe. Faktycznie wadą jest korozja i niskie bezpieczeństwo.
    To kolega z tych co nie wymieniają oleju?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Co do instalacji, ja bym podjechal do jakiegos najblizszego gazownika co by na to zerknal, pozatym zle dzialajaca instlacja moze tez swiadczyc o niesprawnosci samego silnika.
    Takze ze auto ma instalcje to bym sie nie cieszyl zwlaszcza juz 7 letnia bo pewenie okaze sie ze i tak bedzie trzeba wymienic pewene podzespoly na nowe
    Jasna sprawa, gaz to dodatkowa komplikacja ale z dwojga złego lepszy, moim zdaniem 7 letni niż 1,5 roczny, którego dumny sprzedawca jeszcze informuje że "gaz na gwarancji" po przejechaniu 6 tys km.
    Instalacje mamy jakie mamy, jakość gazu też i prędzej czy później strzała w kolektor każda prostsza zaliczy.

  12. #12
    Odzik
    Gość

    Domyślnie

    darowalem sobie te autko przez ten wybuchajacy gaz bo troche strach mnie oblecial jak zobaczylem ta maske ...

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    To że czasem gaz walnie to chyba norma i raczej nie ma co się dziwić. Miałem zainstalowaną instalację w poprzednim moim samochodzie i powiem szczerze że nigdy mi się to nie zdarzyło a śmigałem nim 6 lat . Może cud może trochę szczęścia. Nadmieniam że sam zagazowałem go tak więc od początku wiedziałem co mam. Generalnie wiem tylko tyle że o instalację trzeba dbać częste przeglądy regulacje wymiany filtra i jedna zasada tankować gaz w sprawdzonym miejscu. Jak ktoś zlewa to wszystko szkoda mu parę złotych na przeglądy i chce jeździć za darmo to nie ma co się dziwić. Sadze kolego że ta instalacja dawno fachowca nie widziała bo właściciel po problemie z gazem wybrał opcje wyłączyć gaz i na benzynę zamiast do gazownika jechać. Warto jeszcze zwrócić uwagę że 7 lat to już czas kiedy może być problem z atestem butli i może się to wiązać z wymianą na nową bo na przeglądzie może być problem a to dodatkowy koszt.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •