Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Volvo YV1MZ6156E2025733

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    sty 2023
    Skąd
    Ldz
    Postów
    2
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Volvo YV1MZ6156E2025733

    Volvo V40 T5 2014
    VIN: YV1MZ6156E2025733

    Auto sprowadzone ze Szwajcarii, rzekomo nieuszkodzone.
    Szkoda całkowita w Szwajcarii, przynajmniej kilka kolizji. Bite praktycznie z każdej strony.
    Na szczęście AutoDNA w historii pojazdu ostrzegło.

    Raport z AutoDNA.

    2017

    12.2017
    Odnotowano szkodę na pojeździe


    Kwota 3500 - 4000 PLN


    Kraj Polska



    12.2017
    Zgłoszono odczyt drogomierza

    Stan drogomierza39 995 km





    08.08.2017
    Pojazd zarejestrowany


    Kraj poprzedniej rejestracji Szwajcaria
    Homologowany fabrycznie
    Katalizator


    Kraj Polska



    06.2017
    Odnotowano szkodę na pojeździe


    Kwota 30000 - 50000 PLN


    Kraj Polska



    25.04.2017
    Zgłoszono szkodę całkowitą pojazdu






    04.2017
    Odnotowano szkodę na pojeździe


    Kwota 20000 - 30000 CHF
    Rezultat

    USZKODZENIE WNĘTRZA


    USZKODZENIE PODWOZIA


    USZKODZENIE NADWOZIA


    Grupa części
    - Układ bezpieczeństwa biernego
    - Układy bezpieczeństwa czynnego
    - Układ zawieszenia
    - Elementy karoserii zewnętrznej
    - Elementy konstrukcyjne nadwozia
    - Oświetlenie zewnętrzne
    - Tapicerka
    - Układ kierowniczy



    Strefa uszkodzenia
    - Przód
    - Prawy przód
    - Lewa strona
    - Prawa strona



    Kraj Szwajcaria



    04.2017
    Zgłoszono odczyt drogomierza

    Stan drogomierza33 464 km







    2016

    04.2016
    Odnotowano szkodę na pojeździe


    Kwota 3500 - 4000 CHF
    Rezultat

    USZKODZENIE NADWOZIA


    Grupa części
    - Elementy karoserii zewnętrznej
    - Elementy konstrukcyjne nadwozia



    Strefa uszkodzenia
    - Lewa strona
    - Tył
    - Lewy tył



    Kraj Szwajcaria



    04.2016
    Zgłoszono odczyt drogomierza

    Stan drogomierza25 694 km







    2014

    09.01.2014
    Pierwsza rejestracja pojazdu





    Załączone Pliki Załączone Pliki

  2. #2
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lut 2023
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Volvo YV1MZ6156E2025733

    Witam,


    Jestem właścicielem tego samochodu i z zaskoczeniem odkryłem ten wpis.


    Po pierwsze, nigdzie w moim ogłoszeniu nie ma informacji, że auto został sprowadzone ze Szwajcarii, "rzekomo nieuszkodzone". Samochód nie jest bezwypadkowy, miał uszkodzony lewy tył (w okolicach słupka C). Oprócz tego miał powtórnie lakierowaną maskę.


    Niestety - jest to moje słowo przeciwko anonimowemu wpisowi użytkownika edmund.dantes, który zamieścił raport z AutoDNA. Raporty z różnych tego typu stron - co do zasady - nie zawierają informacji w jakikolwiek sposób potwierdzonych. Samo AutoDNA w swoim regulaminie informuje o tym w punkcie 3.4 (Sekcja 3 "SZCZEGÓŁOWE WARUNKI ODTYCZĄCE RAPORTU"):


    Usługodawca zbiera dane z wielu zewnętrznych i niezależnych od Usługodawcy źródeł w celu wykorzystania ich do udostępnienia w IS i Raporcie. Źródła, z których Usługodawca zbiera dane korzystają z różnych narzędzi teleinformatycznych, gromadzą one dane w różnym trybie i terminach, a dodatkowo na samo udostępnienie danych w ramach Raportu mogą mieć wpływ okoliczności związane z ich przekazywaniem w momencie udostępniania Raportu (w tym siła wyższa i poziom jakości usług teletransmisyjnych po stronie źródła danych), co w niektórych przypadkach może powodować niezgodność danych. Z tego powodu Usługodawca wskazuje, że nie wszystkie informacje i zdarzenia o Pojazdach mogą być dostępne, kompletne i poprawne w ramach IS lub Raportu. Informacje w IS i Raporcie mają charakter pomocniczy i nie powinny stanowić jedynej podstawy decyzji o zawarciu albo nie zawarciu umowy sprzedaży Pojazdu przez Usługobiorcę. Usługodawca wskazuje ponadto, że z w/w powodów informacje i zdarzenia o Pojazdach zawarte w IS i Raporcie nie mogą jednoznacznie w każdym przypadku określać stanu faktycznego pojazdu. IS i Raport przedstawia historię pojazdu (informacje i zdarzenia o Pojeździe) ustalaną na podstawie danych z wielu zewnętrznych i niezależnych od Usługodawcy źródeł, aczkolwiek ze wskazanych wyżej powodów historia ta nie musi być zgodna ze stanem faktycznym Pojazdu. Dlatego Usługodawca zaleca w każdym wypadku (nawet mimo braku wątpliwości i niezależnie od treści IS i Raportu) kontakt z odpowiednimi organami państwa, właścicielem Pojazdu lub innymi osobami trzecimi udzielającymi pomocy w tym zakresie (np. stacja kontroli pojazdów, ASO – autoryzowana stacja obsługi, rzeczoznawca samochodowy) celem weryfikacji stanu faktycznego Pojazdu przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy sprzedaży. Decyzja o zakupie danego Pojazdu należy do Usługobiorcy.


    Tego typu zapisy znajdziemy w regulaminach praktycznie wszystkich portalów oferujących tego typu usługę, czyli CarVertical, Autobaza, itd.


    Niestety dla mnie - jest to sytuacja, w której muszę "udowadniać, że nie jestem wielbłądem". Spróbujmy...


    W pierwszej kolejności załączam raport z warszawskiego serwisu Volvo VCentrum, w którym samochód był sprawdzony przeze mnie przed jego zakupem w Marcu 2020 roku. Z tego raportu wynikają uszkodzenia, które opisałem powyżej, natomiast na pewno nie wynikają uszkodzenia opisane w raporcie AutoDNA załączonym przez użytkownika edmund.dantes.


    raport_vcentrum.jpg raport_vcentrum2.jpg


    Ponieważ jest to raport przeciwko raportowi (chociaż mój pochodzi ze zweryfikowanego źródła i jest wynikiem organoleptycznego sprawdzenia samochodu a nie zebrania przez algorytm danych z Internetu w niewiadomy sposób), postanowiłem również dokonać sprawdzenia jednego z elementów, które według raportu załączonego przez użytkownika edmund.dantes miał ulec uszkodzeniu, czyli poduszki powietrznej kierowcy. Udałem się w tym celu do mechanika ze zleceniem demontażu poduszki z kierownicy - na elementach poduszki wydrukowane są daty produkcji z 2013 roku. Można się zastanawiać czy - jeśli samochód uległ wypadkowi w 2017 roku - ktoś dobierał części zgodnie z rocznikiem samochodu, żeby go naprawić... Oczywiście zdjęcia poniżej na dowód.


    poduszka1.jpg poduszka2.jpg


    Jeszcze jedna sprawa. Żadne ze zdjęć z raportu AutoDNA nie pokazuje numeru VIN. Na jakiej podstawie można stwierdzić, że to akurat mój samochód jest przedstawiony na tych zdjęciach? Jest to czarne Volvo z czarną, skórzaną tapicerką i na 18 calowych felgach. Na dzisiaj na Otomoto są 3 lub 4 samochody w dokładnie takiej konfiguracji kolorystycznej. Dodatkowo samochód na zdjęciach z raportu AutoDNA na czarne obudowy lusterek oraz czarne listwy na progach - mój ma srebrne obudowy lusterek i srebrne listwy na progach. Oczywiście, można stwierdzić, że te elementy ktoś wymienił, ale akurat te elementy wg raportu AutoDNA nie zostały uszkodzone. A co do komentarza użytkownika edmund.dantes, że auto było "bite praktycznie z każdej strony" to nawet zakładając, że reszta wpisów dotyczących wypadków jest prawidłowa (w co jednak pozwalam sobie mieć wątpliwość) to szkoda na 3000 CHF w dwuletnim samochodzie z pewnością nie oznaczała jakiejś ogromnej szkody (być może nawet zarysowany zderzak, albo wgnieciony słupek C), podobnie zresztą jak nieokreślona szkoda w Polsce na 3000 - 4000 PLN.


    Podsumowując, osobom wierzącym w raporty typu AutoDNA, CarVertical czy inne magiczne miejsca pełne prawdy, całej prawdy i tylko prawdy dziękuję za zainteresowanie moją ofertą. Wierzcie dalej w to, że te raporty przedstawiają stan faktyczny i nie są obliczone na wyciąganie od Was pieniędzy na sprawdzenie coraz to kolejnych samochodów. Natomiast osoby, które chcą zweryfikować osobiście stan pojazdu bo wierzą w to co widzą na żywo, zapraszam do sprawdzenia stanu nie odkręcanych śrub lewego błotnika czy stanu wszystkich plastików pod maską po lewej (i prawej również) stornie, która wg. AutoDNA uległa znacznej, jeśli nie całkowitej szkodzie.

    Administrację forum proszę o nie usuwanie mojej odpowiedzi. Mam świadomość, że zgodnie z regulaminem forum administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników. Ten post ma na celu obronę moich interesów i stanu sprzedawanego przeze mnie pojazdu.


    Pozdrawiam,


    Piotr Piskozub

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Volvo YV1MZ6156E2025733

    A ty widzisz zdjęcia w raporcie ?

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •