Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Komfortowe auto do 40000 zł (preferowane kombi)

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    kwi 2021
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    3
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Komfortowe auto do 40000 zł (preferowane kombi)

    Mam już totalny mętlik w głowie i nie wiem czy da się kupić w tym budżecie sensowną benzynę w kombi.

    Otóż, szukam wygodnego samochodu do miasta (70/30) z wycieczkami na weekendy po około 200km, z jakimś przyzwoitym silnikiem, żeby przynajmniej te 150KM miał, spalanie nie ma większego znaczenia, gazować nie zamierzam. Przez wygodne rozumiem coś na poziomie przynajmniej VW Passata B7, bo takim miałem okazję jeździć i w porównaniu do mojego miejskiego Civiczka (VIII 1.8) to na trasie jest niebo, a ziemia! Wiem, że nie znajdę drugiego tak bezawaryjnego samochodu, ale żeby też nie była to potencjalna skarbonka bez dna.

    Wymagania:
    - budżet: ~40k
    - rocznik 2008+
    - najlepiej kombi ale jak znajdzie się coś fajnego w sedanie czy hatchbacku to też będzie OK
    - fajnie jakby to był automat, ale biorę pod uwagę, że w tych pieniądzach może być to nierealne
    - względnie wygodny na trasie, żeby przy 160km/h można było normalnie rozmawiać
    - normalny cenowo w eksploatacji
    - z wyposażenia fajnie jakby miał kamerę / czujniki cofania, grzane siedzenia, klimatyzację automatyczną, taka podstawa

    Podoba mi się BMW, ale brak sensownych silników i ogólnie BMW nie stoi przy słowach "tani w utrzymaniu". Audi A4 B8 też spoko, ale również problemy z silnikami benzynowymi. Mondeo? 2.0/2.5? O ile środek mi pasuje, tak z zewnątrz coś mnie od niego odpycha. 😂 Volvo chyba poza budżetem? Renault mi się zupełnie nie podoba. Fajnie wygląda również Insignia I, ale czy będzie to sensowny wybór? 2.0 220KM, tylko najczęściej występuje w odmianie 4x4 która rzekomo jest kosztowna w utrzymaniu? I Opel jako całość również bardzo mi siedzi. Nie mam żadnych uprzedzeń co do marki, czy to będzie Niemiec czy Japończyk, żadna różnica. Chętnie przyjmę jakieś fajne propozycje! Dziękuję

  2. #2
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    cze 2023
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Komfortowe auto do 40000 zł (preferowane kombi)

    Ford Mondeo
    Rok produkcji: 2012-2014
    Silnik: 2.0L EcoBoost I4
    Moc: 240 KM
    Moment obrotowy: 270 funtów-stop
    Spalanie paliwa: 23 mpg w mieście/34 mpg na autostradzie
    Cena: od 30 000 PLN


    Audi A4
    Rok produkcji: 2013-2015
    Silnik: 2.0L TFSI I4
    Moc: 211 KM
    Moment obrotowy: 258 funtów-stop
    Spalanie paliwa: 24 mpg w mieście/32 mpg na autostradzie
    Cena: od 35 000 PLN


    Nissan Altima
    Rok produkcji: 2014-2016
    Silnik: 2.5L I4
    Moc: 182 KM
    Moment obrotowy: 170 funtów-stop
    Spalanie paliwa: 28 mpg w mieście/39 mpg na autostradzie
    Cena: od 25 000 PLN


    Wszystkie te samochody mają komfortowe wnętrza, duży bagażnik i szeroki wybór opcji. Są również wystarczająco mocne, aby sprostać Twoim potrzebom jazdy. Ford Mondeo i Audi A4 są nieco droższe niż Nissan Altima, ale oferują również mocniejsze silniki i bogatsze wyposażenie.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •