Mam ju totalny mtlik w gowie i nie wiem czy da si kupi w tym budecie sensown benzyn w kombi.

Ot, szukam wygodnego samochodu do miasta (70/30) z wycieczkami na weekendy po okoo 200km, z jakim przyzwoitym silnikiem, eby przynajmniej te 150KM mia, spalanie nie ma wikszego znaczenia, gazowa nie zamierzam. Przez wygodne rozumiem co na poziomie przynajmniej VW Passata B7, bo takim miaem okazj jedzi i w porwnaniu do mojego miejskiego Civiczka (VIII 1.8) to na trasie jest niebo, a ziemia! Wiem, e nie znajd drugiego tak bezawaryjnego samochodu, ale eby te nie bya to potencjalna skarbonka bez dna.

Wymagania:
- budet: ~40k
- rocznik 2008+
- najlepiej kombi ale jak znajdzie si co fajnego w sedanie czy hatchbacku to te bdzie OK
- fajnie jakby to by automat, ale bior pod uwag, e w tych pienidzach moe by to nierealne
- wzgldnie wygodny na trasie, eby przy 160km/h mona byo normalnie rozmawia
- normalny cenowo w eksploatacji
- z wyposaenia fajnie jakby mia kamer / czujniki cofania, grzane siedzenia, klimatyzacj automatyczn, taka podstawa

Podoba mi si BMW, ale brak sensownych silnikw i oglnie BMW nie stoi przy sowach "tani w utrzymaniu". Audi A4 B8 te spoko, ale rwnie problemy z silnikami benzynowymi. Mondeo? 2.0/2.5? O ile rodek mi pasuje, tak z zewntrz co mnie od niego odpycha. 😂 Volvo chyba poza budetem? Renault mi si zupenie nie podoba. Fajnie wyglda rwnie Insignia I, ale czy bdzie to sensowny wybr? 2.0 220KM, tylko najczciej wystpuje w odmianie 4x4 ktra rzekomo jest kosztowna w utrzymaniu? I Opel jako cao rwnie bardzo mi siedzi. Nie mam adnych uprzedze co do marki, czy to bdzie Niemiec czy Japoczyk, adna rnica. Chtnie przyjm jakie fajne propozycje! Dzikuj