Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Auto po stłuczce z zagranicy.

  1. #1
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie Auto po stłuczce z zagranicy.

    Czy auto po stłuczce przywiezione z zagranicy musi przejść przez ręce rzeczoznawcy i jego opinia musi być?

    Jak to ugryźć w celnym, by nie naliczyli od pełnej wartości auta?Na umowie byłoby ok 2,5 tyś eur a realna wartość ok 2x tyle. Za tyle realnie bym go zakupił i tyle byłoby na umowie.

    Auto przyjechałoby prawdopodobnie lawetą zleconą, jak się zabezpieczyć przed większym uszkodzeniem auta przez laweciarza, lub np kradzieży choćby nawet kół z bagażnika-jeśli się wyprze to przecież nie udowodnię...Wiem, że trochę zaufania się należy, ale nie znam kogoś polecanego więc byłoby to zlecone obcej firmie/os prywatnej. Dokumenty chyba musi mieć przy sobie i kluczyki w razie gdyby został skontrolowany?

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Tutaj chyba najlepiej podpowiedzą importerzy jak ugryźć ten problem, mi nasuwa się taka refleksja - do UC ze zdjęciami auta i Vin jak pojedziesz składać deklarację. W ten sposób się uwiarygodnisz ale to tylko mój pomysł.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tylko z tego co kilka aut kiedyś opłacałem to oni na wiarę za mocno nie reagują

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli UC uprze się co do wartości to wtedy musisz wziąć rzeczoznawcę sądowego z listy na stronie MSWiA. Koszt ok. 300zł, więc z autami do 2l pojemności raczej się nie opłaca i lepiej płacić tyle co wyliczają w UC

    Zdjęcia, VIN nic nie dadzą. Musi być wycena, którą mogą podłożyć do AKC-U.

    P.S. Co to za wrak przywozisz? :P
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak szwagierka jeszcze nie sprzedała to chyba tą viki wezmę, szkopuł że to 2.2 więc ta akcyza jest dość istotna dla mnie. Mam 26 stronicowy protokół niemieckiego rzeczoznawcy-wystarczy?Tam jest wycena auta itd, zabrałbym ją za różnicę między wyceną a tym co ubezpieczalnia odszkodowania wypłaciła więc wałków by nie było. A później uzdatnienie w PL trochę bym pośmigał i sprzedał. Autkiem zrobiłem parę tysi za kierą więc wiem co to za sztuka dokładnie.



  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Możesz zapytać w celnym czy jak przywieziesz przetłumaczony protokół rzeczoznawcy, to czy to wystarczy. Wszystko zależy na kogo trafisz. Kiedyś miałem na umowie duży przebieg i chcieli książkę serwisową (albo wycenę rzeczoznawcy). Przy innym aucie chciałem pokazać książkę i powiedzieli, że ewentualnie mogę brać rzeczoznawcę...

    Śmieszne jest to, że przy wycenie w UC, bierze się średni przebieg w PL, więc co z tego, że masz w 2-3 letnim aucie 200tys.km, jak oni zakładają, że tylko 30-40tys.km
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tragedii nie ma
    Wrzucić nowy błotnik, sprawdzić zawieszenie (pewnie wahacz będzie do wymiany + może amortyzator (wtedy obowiązkowo dwa), czujnik parkowania pewnie też będzie strzelony.
    To bardziej kolizja, niż auto powypadkowe...

    Co do wyceny i akcyzy to Vici z tego rocznika za wiele w Eurotaxie nie kosztuje, więc akcyzy będziesz miał do zapłaty z jakieś 2500-3000zł. Na rzeczoznawcę stracisz 300zł, a ugrasz może z 300zł na czysto.
    Moim zdaniem nie warto.

    P.S. Z przebiegami mam też problem, bo według ich wyceny 3latki powinny mieć 45tys km
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tłumaczenie też nie ma sensu, bo tych 26 stron poniżej 300 zł pewnie nikt się nie podejmie. Zakładam, że musi być przysięgłe tłumaczenie.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tłumaczenie odpada nawet nie brałem tego pod uwagę, chyba że mi powiedzą na miejscu że tak-może być ale przetłumaczone, wtedy przetłumaczę.

    Co do akcyzy...miałbym jej z 1600 jakby poszli po umowie, więc jest różnica 2,5-3 tys a 1,6tys, wtedy opłaciłoby się wziąć rzeczoznawcę za 3 stówki, bo by wyszło 2k.

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No to dowiesz się na miejscu i najwyżej weźmiesz rzeczoznawcę. Koszt 300zł to pewnie netto i zależne od regionu. Ja płaciłem właśnie 300zł netto za wycenę kosztów naprawy.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Sprowadzałem podobnie uszkodzone auto- w UC pokazałem i ZOSTAWIŁEM(urzędnik się domagał) zdjęcia uszkodzonego samochodu, policzyli wg tego co na fakturze zakupu. Więc czy potrzebny jest rzeczoznawca? Raczej nie, no chyba że chcesz wpisać na umowie 500 euro
    Pozdrawiam

  12. #12
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Na handel to tak Ci się CARL23 średnio opłaca. Chyba,że pojeździsz z pół roku i sprzedasz. 2,5e+transport+opłaty+naprawa- wychodzi tak na styk. To jest 2004r o ile dobrze pamiętam??

    VECTRA GTS 2004 r 1.9 krajowa 220 przejechane - po ciężkich bólach wziąłem 20000.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Podliczyłem i...i chyba wezmę, zobaczę co się będzie działo, jak nie sprzedam będę jeździł jakiś czas i tak zmieniam ostatnio jak dziki...dla mnie autko będzie deko taniej i w tej cenie aluski z letnimi zakupionymi rok temu. Obliczyłem (zakładając naprawę na 3 tyś) że 15500 będę miał zarejestrowaną. Więc chyba nie najgorzej?

  14. #14
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    15500 z rejestracją transportem i naprawą to bardzo bardzo mało Ci wyszło. Ja liczyłem,że coś w granicach 18. Poniżej 20tzl. weźmiesz na szybciutko.

  15. #15
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    zawsze mzoesz wpisac, ze uszkodzony silnik czy cos, ale naprawe wycenic na niemieckich nowych czesciach i Ci cena zejdzie sporo. 1/3 ceny z eurotaxu mozesz zanizyc. Powyzej tego moga sie przyczepic i Ci wylicza sami.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •