Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Focus MK1 czy Almera 2?

  1. #1
    mj2362
    Gość

    Domyślnie Focus MK1 czy Almera 2?

    Witam, Focus i Almera to alternatywa dla Astry II na gaz. Oba są po prostu piękne i lepiej się w nich czuje niż w nudnej Astrze (to zło konieczne). Chce wydać około 10-11tys. Które z tych aut powinno mniej kosztować w warsztatach i psuć się? Nie obchodzą mnie koszty spalania, na to znajdę pieniądze a jak nie to będę do pracy jeździł rowerem w końcu idzie lato Chodzi tylko o koszty napraw, awaryjność - oba auta mają podobne oceny w internecie, więc już sam nie wiem. Almera II rocznik około 2001 1,5 lub 1,8 byłaby w Gazie, a Focus też ten rocznik byłby w Dieslu 1,8 TDI 90KM. Proszę o podpowiedź.

    Siedziałem i w Focusie i w Almerze. Focus wygodniejszy i większy nieco. Oba mi się podobają, pytanie który powinien być tańszy w utrzymaniu. Almera z LPG czy Focus TDI. W benzynie mimo wszystko nie wezme chyba focusa mimo że dynamiczniejszy silnik, bo czasem jednak w trase się wyjedzie, a wtedy może zaboleć
    Ostatnio edytowane przez mj2362 ; 08-03-12 o 20:01

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Co do Almery - szukaj 1.5, a 1.8 odpuść.
    Co do Forda - wg mnie też lepiej szukaj benzyny.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    90KM TDDI fordowskie nie jest złe, ale...nie jedzie to za dobrze (choćby porównując do 90KM tdi to tragedia w fordzie), więc tak jak Kris75 pisze, poszukaj lepiej beny-1.6 bardzo żywotny i cieszący się dobrą opinią silnik, części tanie więc utrzymanie nie będzie Cię dużo kosztować.
    Almera w benzynie-poczciwy wołek roboczy, fajne autko z japońską nudą w środku.
    Ja bym wybrał forda ze względu na ponadprzeciętnie dobre prowadzenie, po prostu zawiecha wyprzedza to auto o 2 klasy, a na mało ruchliwych krętych drogach nawet przy niedużym silniku daje uśmiech na twarzy, almera w tym samym zakręcie gdzie foczka będzie jak przyklejona będziesz czuł że wypadasz z zakrętu i auto niebezpiecznie mocno się wychyla na bok, po prostu nie nadaje się do szybszej jazdy w zakrętach co absolutnie nie przekreśla tego auta bo nie szukasz rajdówki, po prostu focus zawieszenie ma super jak na kompakta z tamtych lat (a i teraz nie ma się czego powstydzić). Dobrze obejrzyj blachy, nie wiem czym to uzasadnić ale część focusów gniła na potęgę a część mimo wieku trzymała się nadzwyczaj dobrze...

  4. #4
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Usiądź sobie w fokusie i zobacz czy nie przeszkadza Tobie konsola środkowa. Bo jak dla mnie to trzeba za bardzo jajka ściskać...

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W almerze lepiej nie będzie, bo chyba nawet deko ciaśniejsza jest

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jaszczomp to ile ty tych jajek tam wysiadujesz? Wpadnę chyba w jakieś kompleksy, bo jeżdżę Foką i mam sporo wolnego miejsca. Osobiście skłaniałbym się ku Almerze, znaleźć Fokusa przed liftem nie zjedzonego od dołu może być ciężko.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z tych 2 to oba ruda podjada, alma wcale wolna od tej wady nie jest...ALE DA SIĘ!!i po zakupie zrobić jeszcze konserwację podwozia (albo samemu albo w warsztacie) i będzie śmigał.

  8. #8
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Wożę komplet. Po prostu w porównaniu z ciasnawą przecież astrą w foce jakoś trzeba skromniej nogi trzymać. W innych miejscach foka lepsza, ale kolega chyba szofera nie ma Po prostu trzeba się przyzwyczaić.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •