Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Volkswagen Passat 2.0T

  1. #1
    _P_R_O_T_E_Z_A_
    Gość

    Domyślnie Volkswagen Passat 2.0T

    Witam proszę o pomoc w ocenie (co prawda tylko po zdjęciach) , byłem obejrzeć i : auto z 2006 a większość szyb z 2005 i 2 z 2006 , tylna klapa bez znaczków passata i oznaczenia silnika i wydawało mi się że szczeliny się różniły ( nie miałem miernika) , właściciel kupił go z komisu z Katowic i jeździł nim tylko 5 miesięcy a teraz sprzedaje teoretycznie ze względu na wyjazd za granice ( ogólnie całkiem spoko gość, opisuje wszystko i godzi się na każdego typu sprawdzenie fury)

    http://moto.allegro.pl/vw-passat-sup...284240617.html

    I mam jeszcze jedną prośbę: zastanawia mnie co przy takim przebiegu może mnie napotkać złego (w sensie ile turbo wytrzymuje kilosów itp)
    Pozdrawiam i proszę o pomoc

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Po zdjęciach raczej nie uda się wypatrzeć więcej niż na żywo .
    Jak dla mnie to szyby i brak oznaczeń o niczym nie świadczą - ma prawo tak być. Tylna klapa też nie musi mieć idealnych szczelin nawet w nowym aucie- ten element pracuje. Jaka jest historia przed tym komisem? Skąd sprowadzony, kiedy? Jeżeli gość się zgadza na sprawdzenie, to wydać 150-200 zł na przetrzepanie w jakimś warsztacie to jest nic przy inwestycji 40 klocków.
    Turbo wytrzymuje od 90 do 300 tys w zależności od tego jak je traktował poprzedni właściciel.
    I na koniec - śmiejcie się krzyczcie ale jak dla mnie to on ma krzywy przód. Tyle.
    pzdr.

  3. #3
    _P_R_O_T_E_Z_A_
    Gość

    Domyślnie

    Pojazd przyjechał z Niemiec w 2010, od pierwszego właściciela , teoretycznie przebieg autostradowy ( środek nie zniszczony) , przy ewentualnym zakupie i tak wezmę go do Aso koszt 300 zł ale niekiedy ze zdjęć można wywnioskować coś co już na przedbiegach zdyskwalifikuje pojazd .

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @takietam-szyby powinny być z tego samego roku, sporadycznie się zdarza że auta z pocz roku, mają szyby (zazwyczaj najmniejsze boczne) z roku poprzedniego, jednak VW raczej tak nie robił, więc wydaje mi się, że jest to spora przesłanka by się temu przyjrzeć tym bardziej że to większość jest z 2005 a nie odwrotnie.

    z ciekawości (nie krzyczę i nie czepiam się )-po czym wysnułeś wniosek, że przód krzywy?

  5. #5
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    Brak oznaczeń fabrycznych czy inna data produkcji na szybach nie powinna eliminować samochód. Wybicie bocznej szyby przez amatora cudzej własności to żaden problem, mojemu koledze z Katowic ukradli sam uchwyt do nawigacji za 30 zł!!!.
    Uszkodzenie przedniej szyby też żaden problem, sam miałem sytuację gdzie jadąc za ciężarowym samochodem usłyszałem tylko brzdęk o szybę, na początku nie było widać pęknięcia ale po pewnym czasie szyba stopniowo zaczęła pękać. Przy kontroli pojazdu na stacji dostałem propozycję nie do odrzucenia, wymiana szyby lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Tutaj powstaje znowu dylemat kupić szybę z tej samej fabryki z napisem Pilkington za 500 zł czy z nadrukiem producenta samochodu za 1000 zł.
    Często szyba nawet nie musi pęknąć, gdy ktoś ma stare gumy wycieraczek albo użyje wycieraczek na sucho to piach i całe paprochy porysują szybę w taki sposób, że podczas jazdy w słoneczny dzień będziesz widział zarysowania co negatywnie wpływa na komfort prowadzenia. W tym przypadku również w zależności od dyskomfortu podróży bardzo często wymienia się szybę na nową.
    Jeżeli po sprawdzeniu blach i lakieru będzie Ok. to wymienionych szyb nie należy się obawiać.
    Proponuje zabrać pojazd do ASO innej marki niż VW. Wiem, że serwisantom z VW nie wolno mówić źle o swoich produktach i to tyczy się każdej marki ze swoim ASO. Sam kiedyś kupowałem samochód, zabrałem go do ASO innego producenta, znaleźli tyle usterek że zrezygnowałem z zakupu.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    @takietam-szyby powinny być z tego samego roku, sporadycznie się zdarza że auta z pocz roku, mają szyby (zazwyczaj najmniejsze boczne) z roku poprzedniego, jednak VW raczej tak nie robił, więc wydaje mi się, że jest to spora przesłanka by się temu przyjrzeć tym bardziej że to większość jest z 2005 a nie odwrotnie.

    z ciekawości (nie krzyczę i nie czepiam się )-po czym wysnułeś wniosek, że przód krzywy?
    Różnie to bywa z tymi szybami, np swojego czasu w Roverze coś się popierdzieliło i mieli zapas szyb na kilka miesięcy bo się jakieś 2 fabryki nie zgrały . Przód - 3 zdjęcie linia maski przy prawym reflektorze (pasażer) ale to tylko jak na moje kaprawe oko.
    Sprawdzenie w ASO VW ma chyba większy sens bo zawsze jakąś historię powinni wygrzebać.

  7. #7
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    I na koniec - śmiejcie się krzyczcie ale jak dla mnie to on ma krzywy przód. Tyle.
    pzdr.
    Nie ma się co śmiać bo jest zbyt wyraźna różnica miedzy maską a błotnikami po obu stronach....dobry warsztat prawdę powie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •