Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: seat altea 2,0 FSI

  1. #1
    mushroom
    Gość

    Domyślnie seat altea 2,0 FSI

    potrzebuje porady czy wogole warto sie interesowac taki autem? kolega nie cierpi klekotu diesla i mowi ze tylko benzyna, gdzies wyczytal ze te silniki fsi sa w miareoki, a spalanie w miescie ponizej 10 L, szukam potwierdzenia lub obalenia tej tezy, zapytanie tez dotyczy awaryjnosci tego auta/ silnika i kosztow serwisu, rozrzady itd...

  2. #2
    MarcinL
    Gość

    Domyślnie

    Z mojego krótkiego okresu użytkowania mogę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony z tego samochodu. Spalanie w cyklu mieszanym (mieszkam w małej miejscowości więc raczej trasa) około 7,6 - 8,5. Zależy od dynamiki jazdy. Odcinki krótkie bo około 30km. Na dłuższych trasach spalanie spada wynika to po prostu z większej ilości składowych pobranych przez komputer do wyliczeń. Rozrząd kosztował mnie około 500zł z robotą (w tym pompa wody). Silnik bardzo dynamiczny i elastyczny. Dla mnie jedynym minusem była popularność wśród *******i. Tak więc po zakupie od razu AC i dobry spec od zabezpieczeń. Najlepiej kilka żeby maksymalnie utrudnić.

  3. #3
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    2.0 FSI 150KM. Szalu nie robi, ale w miare mozna sie tym przemieszczac. Mialem 1.6 FSI w miescie palilo ok 9-10l przy normalnej jezdzie. Na trasie potrafila zejsc do 7.5-8.5l ale to pipa nie jazda. Jak sie jechalo normalnie to wskakiwalo na 11-16l. W sumie auto bylo bezawaryjne. Rozrzad na lancuchu. Koszty serwisu jak normalna benzynowa skoda. Jakim autem jezdzil wczesniej znajomy? Bedzie latwiej porownac koszty serwisu itd

  4. #4
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Jakie ty kolego głupoty piszesz ; D Nabijanie jak się patrzy. 150 koni niestarcza? To ile ma być? 400?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nabijanie swoją drogą, ale 150KM mimo wyobrażenia że to sporo wcale szału nie robi tu się akurat zgodzę

  6. #6
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    kolego a jechales kiedys octavia z 150KM silnikiem, bez doladowania? Widocznie mamy inne pojecie na temat "odpychania" sie auta

  7. #7
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Powell,,naprawde 2 FSI 150 kucy nie zapewnia jakiś demonicznych wrażeń , przejedz się Passatem B6 , zabierz na pokład pasażerów i ..........będzie całkiem poprawnie ale szału niet
    Przy Altei może być ciut lepiej ze względu na wagę auta

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Te same kunie zaprzęgnąć do diesla i się robi zupełnie inne auto, a wszystko za sprawą niutków i ich rozłożenia. Kiedyś zasłyszałem że kunie to potrzebne są do prędkości maksymalnych a niutki do przyspieszenia i jest to prawda

  9. #9
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    powiedz to Hondzie Civic TypeR, mniej niuta niz kuni

  10. #10
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Te same kunie zaprzęgnąć do diesla i się robi zupełnie inne auto, a wszystko za sprawą niutków i ich rozłożenia. Kiedyś zasłyszałem że kunie to potrzebne są do prędkości maksymalnych a niutki do przyspieszenia i jest to prawda
    - kolega puszcza oko więc raczej była to ironia. chyba już każdy wie, że są to wielkości powiązane i nie można mówić w taki sposób.

  11. #11
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam koledzy 1.4 90 KM i fajnie się odpycha ; ), więc myślę, że te 150 starczyłoby mi wystarczająco ; P Fakt, że 90 KM, ale waga auta to 1070 kg.

    Co do type-ra (po za ufo) to moment tam jest wręcz śmieszny, a co auto potrafi wiemy. Po drobnych modyfikacjach niszczy ; )

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Konie to nie wszystko, masa, zestopniowanie skrzyni, rozłożenie momentu itd daje nam całość i to czy auto jest żwawe czy nie, każda z tych opcji sama w sobie jest mniej ważna.

  13. #13
    MarcinL
    Gość

    Domyślnie

    Przed Alteą miałem VB z 2.5 V6 170KM i uważam, że te 150 w Altei razem z 6biegową skrzynką dają naprawdę duży komfort jazdy i to z kompletem pasażerów.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •