Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Citroen C4 grand picasso VF7UARFJH45317933

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2017
    Skąd
    Bełchatów
    Postów
    33
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Citroen C4 grand picasso VF7UARFJH45317933

    Marka: Citroen

    VIN: VF7UARFJH45317933

    Model: C4 Grand Picasso

    Silnik: 2,0 benzyna/lpg

    Rocznik: 2008

    Miejscowość: Radom

    Nazwa komisu:

    Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/citroe...l#gallery-open


    Treść:
    Co można sprawdzić po tych danych z dostępnych baz ? A może ktoś już go oglądał ? dziękuję za wszelkie sugestie

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Citroen C4 grand picasso VF7UARFJH45317933

    Według Holenderskiej bazy urzędowej: https://ovi.rdw.nl/# pod widocznym na zdjęciach numerem rejestracyjnym faktycznie istnieje szary C4 Picasso, 7 osobowy więc Grand, z silnikiem RFJ Według widocznych tam danych samochód już w Holandii miał instalację LPG więc raczej na gazie to już od dłuższego czasu jeździ Ponieważ jestem akurat na etapie szykowania analogicznego to polecam zobaczyć jak działa ta skrzynia MCP6, czyli w praktyce zautomatyzowany manual Generalnie jest powolna chociaż przy spokojnej jeździe nawet daje radę (a jak się opóźnia to zawsze można od biedy ją korygować łopatkami pod kierownicą ), za co niby jest mniej doceniana rynkowo, chociaż przy aktualnych cenach tych samochodów nawet jej częstsze naprawy czy przyuczania wyjdą raczej korzystniej niż konieczność jednorazowego kompleksowego remontu hydraulicznego automatu, który do tego występuje zdecydowanie rzadziej

  3. Następujący użytkownik dziękuje Bartek28 za tą użyteczną informację:

    Tytan (23-11-22)

  4. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2017
    Skąd
    Bełchatów
    Postów
    33
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Citroen C4 grand picasso VF7UARFJH45317933

    Dzięki za odpowiedź. Obecnie mam klasyczny automat w Saabie 9-3 II i też jakoś szybko nie zmienia biegów. Ale mam nadzieję że skrzynia MCP nie jest jakoś dużo wolniejsza od tego automatu z Saaba.

  5. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Citroen C4 grand picasso VF7UARFJH45317933

    Jak dla mnie zupełnie inne wrażenia jazdy z tą konstrukcją, samochód po wybraniu R, A lub M rusza dopiero po wciśnięciu gazu, nie ma efektu pełzania, jak zostawisz na N (tylko na tej pozycji można uruchomić silnik) i teren jest pochyły to lepiej zaciągnąć ręczny bo sprzęgło jest rozłączone i się stacza ewentualnie trzeba zostawiać na D, a potem kluczyk na zapłon, przełączać na N i dopiero odpalać Ja zrobiłem wymianę elektro-wysprzęglika, bo chyba tradycyjnie dla PSA łożysko było słychać, a jest jeszcze bardzo dużo sprzęgła zatem powinien być w stanie normalnym i jak się go nie depcze to same zmiany są dosyć łagodne, wiadomo chwilę to potrwa żeby wysprzęglić, załączyć odpowiedni bieg a potem zasprzęglić za to ostrego deptania, hamowania faktycznie niezbyt lubi stąd przydatna jest czasami korekta biegu łopatkami, która jest aktywna nawet w przypadku ustawienia trybu A Generalnie największym problemem tego systemu jest brak automatycznej korekty ustawień do zużywającego się sprzęgła i stąd podobno konieczność cyklicznego dokonywania przyuczenia poprzez komputer diagnostyczny.

  6. Następujący użytkownik dziękuje Bartek28 za tą użyteczną informację:

    Tytan (23-11-22)

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •