Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nowa Toyota Yaris spala 14l/100km

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Post Nowa Toyota Yaris spala 14l/100km

    To miało być zwinne, ekonomiczne auto do jazdy po mieście. Okazało się, że zamiast deklarowanych przez producenta sześciu spala prawie 14 litrów benzyny na 100 km.

    Andrzej Berezowski z Rzeszowa kolejnymi generacjami Toyoty Yaris jeździ od 2001 roku. Obecny samochód to trzeci z kolei egzemplarz tego modelu - wprowadzona w ubiegłym roku najnowsza generacja miejskiej Toyoty. Pan Andrzej kupił go w listopadzie ubiegłego roku. Był jednym z pierwszych kierowców w Polsce, którzy zamówili nowość japońskiego producenta. Nawet zamieszczono zdjęcie rzeszowianina w firmowym magazynie Toyoty, jako klienta wiernego Yarisowi.

    Nie oszczędzał


    - Długo się nie zastanawiałem. Poprzednimi dwoma Yarisami jeździłem 10 lat. Spisywały się bez zarzutu. Żadnych awarii, profesjonalna obsługa serwisowa i co najważniejsze, niskie zużycie paliwa. Oba egzemplarze w mieście spalały najwyżej 6-7 litrów benzyny – opowiada kierowca.

    Nowiutką Toyotę pan Andrzej odebrał z podrzeszowskiego salonu na początku listopada. Miejskie autko doposażył w nowoczesną automatyczną skrzynię biegów, bogaty system audio, kamerę cofania, a nawet dotykowy wyświetlacz. Efekt. Z wyjściowych 41500 zł cena urosła do 60 000 zł. Nowy samochód miał nie tylko cieszyć właściciela bajerami, ale także ekonomicznie połykać kilometry.

    - Jednak po przejechaniu dwustu kilometrów zorientowałem się, że coś jest nie tak. Komputer pokładowy pokazywał spalanie na poziomie 14-15 litrów benzyny. Pojechałem z reklamacją do serwisu. Mechanicy nie stwierdzili usterki i zalecili zmianę stylu jazdy - mówi Berezowski.

    Kolejnych sto kilometrów przejechał jeszcze delikatniej. Poziom spalania się nie zmniejszył. Wizyta w serwisie znowu nie wykazała usterki.

    - Pomyślałem, że może sytuacja sama się unormuje. Niestety, tak się nie stało. Dzisiaj moja Toyota Yaris ma 1600 km przebiegu i pali nawet 14 litrów na setkę. Na 40-litrowym baku robię 250-280 kilometrów – żali się kierowca.

    Ulica to nie laboratorium

    W serwisie Toyoty w Krasnem k. Rzeszowa potwierdzają, że auto było diagnozowane dwukrotnie. - Żadnej usterki jednak nie znaleźliśmy. Według nas wina leży po stronie kierowcy, który jeździ na zbyt krótkich dystansach. Samochód nie może się nawet zagrzać - rozkłada ręce Tomasz Zawalski z firmy Dakar.

    Jeszcze inaczej wysokie spalanie tłumaczono w warszawskiej centrali Toyota Motor Poland. Andrzej Berezowski otrzymał odpowiedź, że deklarowane w katalogu 6,2-litra na setkę to wartość osiągnięta w warunkach laboratoryjnych. „O ile Autoryzowana Stacja Obsługi nie stwierdzi żadnych nieprawidłowości technicznych w aucie, zużycie paliwa w poza laboratorium zależy ściśle od stylu jazdy, warunków drogowych, pory roku i nie może być wprost porównywalne z warunkami laboratoryjnymi” – pisze w mailu do pana Andrzeja Karolina Nonas z TMP.

    - To śmieszne tłumaczenie. Przecież wiadomo, że samochody jeżdżą po drogach, a nie w laboratorium. Kupując to auto liczyłem przede wszystkim na oszczędną jazdę. Czuję się oszukany przez Toyotę – ripostuje Berezowski.

    Obiecują pomoc

    Po naszej interwencji obiecano jednak kompleksowo zbadać sprawę. - Bo nawet poza laboratorium o takim wzroście nie może być mowy. Dwa-trzy litry więcej rozumiem, ale nie siedem - przyznaje Jarosław Bąk z TMP.

    - Nasi specjaliści z Warszawy skontaktują się z dealerem i zaproponują szczegółowy pomiar zużycia paliwa w aucie pana Berezowskiego. Oczywiście na koszt Toyoty. W ten sposób postaramy się ustalić poziom spalania w różnych warunkach eksploatacji. Na tej podstawie zdecydujemy co dalej – dodaje Robert Mularczyk z TMP.

    źródło: regiomoto.pl


    Od siebie dodam, że jest to Yaris (najprawdopodobniej) z silnikiem 1.3
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Przez pierwsze kilkaset km nie ma co sugerować się spalaniem, bo auto jest na dotarciu, dlatego też powinna być zrobiona pierwsza wymiana oleju po 2-3tys km.
    Niby na fabryce silniki są docierane, ale to nigdy nie jest to co w warunkach normalnych, na ulicy.
    No i kolejna rzecz to nie ma oszczędnych benzyn bez turbosprężarki, kompresora i downsizingu, no ale w takim małym aucie bez dodatkowego osprzętu 14l to przesada
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    - do przebiegu 3-5 tys. spalanie zawsze jest nieco większe
    - auto pewnie waży sporo ponad tonę, dzisiaj auta są coraz cięższe
    - automat też swoje robi
    - pora roku - popatrzcie na komputer ile auto bierze gdy silnik zimny, w dodatku przy powiedzmy poniżej -10 silnik podczas jazdy po mieście nigdy nie osiągnie optymalnej temperatury (mały silnik to mało ciepła)
    - dużo multimediów co prąd żrą a może i jakiś system "stand by" który podkrada prąd 24 na dobę
    - korki, styl jazdy, krótkie dystanse

    W Clio III z silnikiem 1.2 75KM bardzo ciężko w mieście zmieścić się w 7, jeśli stoisz w korkach albo robisz krótkie odcinki to jest to niemożliwe. Auto też trochę waży a silnik ma nieco mniejszy (zakładam, że w Toyocie 1,3), więc spalanie obiecane przez producenta Toyoty uważam za wyssane z palca - ale dziś to już standard.

    Ale i tak nic nie przebije tych małych ropniaków montowanych teraz w segmencie B. (kiedyś to było w ogóle nie do pomyślenia, żeby wsadzać ropę np. do Pandy) Jechałem kiedyś takim do Warszawy - żeby cokolwiek z niego wydusić musiałem cały czas obroty trzymać w czerwonym polu, muliło to i trzęsło się niesamowicie, spalanie grubo ponad 7 litrów (w trasie!) a w dodatku już po nieco ponad roku użytkowania i 100 tys. przebiegu auto zaczęło niedomagać. Nie kupujcie ludzie do jazdy na trasach małych diesli, pozorna oszczędność.

    Ale i tak w 14 na setkę trudno uwierzyć. Tyle mi żarło po mieście Audi 80 2.0 benzyna - oczywiście gazu. Ciekawe, co z tego wyniknie.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Camelus
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WRO
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    66
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Co do ładowania diesli do małych aut to się w sumie zgadzam, że większego sensu to nie ma. Biorąc pod uwagę spalanie małych benzyn i przeznaczenie małych aut (głównie miasto) to mała benzyna jest najlepszym wyjściem.

    A co do spalania - w obecnie posiadanym Jazzie (1,2 90KM) raz udało się zejść poniżej (sic!) deklarowanej przez producenta wartości. W mieście (wprawdzie to głównie żona jeździ) spalanie mierzone przy dystrybutorze wyniosło 6,38 litra/100 km (przy deklarowanej przez Hondę 6,5). Jak ja wsiadam, to już nie jest tak różowo , aczkolwiek mimo wszystko ciężko jest osiągnąć coś więcej niż 7,5.

    Zresztą kupując auto kierowaliśmy się jego głównym przeznaczeniem (czyli miasto+ raz/dwa razy w roku jakiś wyjazd). Więc w mieście pali mało, a jak trzeba było pojechać na wakacje (w sumie ok 2 tys. km) to też szło wytrzymać.
    Ostatnio edytowane przez Camelus ; 02-03-12 o 09:15 Powód: literówki
    Kupiłem białe Kizashi - i co mi zrobicie?

  5. #5
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Pan od Yariska mógł sobie śmiało brać jakiegoś 2.0 sport i myslę, że spokojnie by się zmieścił w tym spalaniu. Różnice też wynikają z wprowadzania coraz to surowszych norm, gdzie spalanie się zwiększa.

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Taki 1.3 w Yarisie może mieć ok.100KM, więc jest raczej wysilony, niech ten automat doda mu +2l/100km, to i tak 14l/100km to obłęd... przecież V6-tki przy spokojnej jeździe potrafią spalić mniej... Jeżeli te 1.3 rzeczywiście mają tyle spalać, to Toyota strzeliła sobie w kolano, a pierd.lenie, że dane katalogowe nie są wiążące jest trochę naciągane, bo jakby nie patrzeć jest to część oferty, na którą klient się decyduje.

    Podejrzewam, że jakby facetowi powiedzieli, że spali mu te 12-14l/100km to puknąłby się w głowę i kupić z większym silnikiem, albo zrezygnował z Toyoty.

    W sumie to ciekawe zjawisko, żeby kupić taką doposażoną padakę jak Yaris za 60000zł, gdzie w tej cenie mógłby mieć u konkurencji coś większego.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Toć pomyślmy normalnie, jest to jakiś jeden przypadek, coś ma nie tak z autem, to nie jest możliwe żeby yaris palił 14 litrów, w życiu w to nie uwierze że wszystkie yarisy 1,3 tyle palą. A w tych serwisach to też pracują sami super fachowcy, dajcie spokój, jeszcze nie rozkminili tego samochodu znając życie, więc oni co najwyżej mogą mu zmienić olej to tyle, a nie szukać usterek. 14 litrów to jest bardzo dużo, Lexus 3,0 tyle nie pali w mieście, no 10 to można uwierzyć dla yarisa i to by trzeba było go dosyć piłować ale 14 !!!??? reklamował bym ten samochód od razu i żądał wymiany auta, jest to nie zgodne z danymi jakimi się kupujący sugerował podczas kupowania auta. Albo zostawił bym go i żądał usunięcia usterki. No chyba że faktycznie wszytkie yarisy są tak oszczędne to super, ale chyba jest to nie mozliwe.

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Grzechu, usunięcia jakiej usterki byś żądał? Przecież ASO twierdzi, że Yaris jest sprawny. Jakbyś porzucił auto w serwisie, to by ci zaczęli naliczać za parkowanie
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Powiem Wam, że jakoś nie lubię pytania "ile pali?" Jest bardzo wiele zmiennych wpływających na wynik, przykładowo ja spalę na tej samej trasie 6/100 a ktoś inny 7/100, taka sama prędkość tylko styl jazdy inny. Nie zmienia to faktu, że jeśli Yaris pije 14 jak już wspomniano ewidentnie coś jest nie tak.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •