Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Citroen C5 tourer (III gen.) 2.0 HDI 140 km, hydraulika - opinie

  1. #1
    maly_bankowy
    Gość

    Domyślnie Citroen C5 tourer (III gen.) 2.0 HDI 140 km, hydraulika - opinie

    Przyszedł czas zmiany samochodu i powiem szczerze, że bardzo przypadł mi do gustu wspomniany w tytule model.
    Jeśli ktoś z Forumowiczów użytkuje owy model Citroena proszę o podzielenie się ze mną swoimi opiniami i wnioskami (zalety, wady, usterki itp). Zakładam, że będę się nim przemieszczał min. 5 lat.

    Znalazłem ciekawy model godny uwagi (ma to co jest warunkiem obowiązkowym czyli reflektory ksenonowe), ale Wasza opinia pomoże mi podjąć ostateczną decyzję i ewentualnie "ruszyć z kopyta" (sprawdzenie w ASO itd).

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielone podpowiedzi.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio był nawet w AŚ test długodystansowy tego auta.
    Po 100 tys km wszystkie amortyzatory się rozciekły.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Czytałem też porównanie z kosztami utrzymania i C5 2.2 HDI nie wypada najlepiej na tle konkurencji... z kosztami wyprzedził go nawet Passat 2.0TDI, więc rewelacji nie ma. Po premierze można było oczekiwać więcej po tym modelu... Przynajmniej ładny jest
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Mam C5 III silnik 2.0 HDI na konwencjonalnym zawieszeniu.
    Auto ogólnie OK, ale IMO jakiegoś wielkiego szału nie robi, lepiej jeździ mi się chociażby SMAXem czy Volvo V70
    Silnik:
    Bardzo dobry, trwały, oszczędny(wychodzi mi jakieś 6,5/100) ale troszkę słaby na ta masę. Chip powinien załatwić sprawę. Mi FAP ładnie się wypala, ale eksploatuje głownie na trasie.
    Zawieszenie:
    Bdb tłumi nierownosci, pracuje cicho i póki co niezle znosi jakość naszych dróg. Jak dla mnie jest na tyle miękko, ze raczej skupilbym się na poszukiwaniu takiej wersji. Ewentualna naprawa będzie tańsza niż hydropneumatycznego(wiem ze bajer, ale czasem warto posłuchać rozsądku).
    Układ kierowniczy daje 'za mało czucia'
    Nadwozie/sedan:
    Z przodu miejsca sporo, świetne fotele. Z tylu jak na gabaryty auta relatywnie ciasno i trudno się tam dostać, ale design jest kosmiczny- jedno z ladniejszych aut w klasie, genialna tylna szyba w sedanie. Trochę trudno się tym poruszać po zatłoczonych miastach ale raczej nie do tego kupuje się takie auto.
    Wnętrze:
    Nie mam jakieś megawersji- druga od dołu ale materiały są wiecej niż przyzwoite. Kolorystyka ponura i poza kierownica trochę wieje nuda. Niemniej obsługa jest intuicyjna i jak miałeś do czynienia z autami koncernu PSA szybko się odnajdziesz. Przebieg mam poniżej 100kkm, ale nic nie skrzypi. Przetarta i podatna na zarysowania kierownica- może błędnie sugerować wyższy przebieg. Kierownica ogólnie na minus bo zgromadzili na niej mnóstwo niepotrzebnych czasem przycisków- Trzeba oderwać wzrok od drogi żeby poprzestawiac coś w tempomacie itd
    W aucie jest cicho- to na plus.
    Z usterek:
    Silnik to sprawdzona i bdb konstrukcja- nie ma się czego obawiać, ale żeby nie było tak różowo:
    - usterki urządzeń pokladowych- np bluetooth, tempomat- błędy, rozdzielacz siły hamowania(usuwają w ramach akcji serwisowej), czujnik przyspieszenia, jakieś tam drobne wycieki płynów eksploatacyjnych, zle zaprojektowany jeden z przewodow od klimy- pękł mi w czasie jazdy, uciekł czynnik- wymiana w ASO- na nowy o innym kształcie(czyli coś jest na rzeczy, ale się nie przyznają bo na mój koszt), przepalajace się żarówki.
    W zawieszeniu, nadwoziu póki co nic nie wymieniane.
    Mam nadzieje ze pomoglem.
    To chyba tyle.
    Szukaj auta z FV23%, bo większość które się pojawiły na rynku są poflotowe. Inaczej pas oraz ofiara przekrętu na vacie.
    Nie napalaj się tez na jakieś mega wersje, bo wbrew pozorom im prostsza wersje weźmiesz tym bardziej będziesz zadowolony- bo będzie mniej do zepsucia się. Kieruj się stanem auta i legalnoscia firmy która je sprzedaje.
    Pozdrawiam
    Jak masz jakieś pytania to pytaj.
    E: koszt dużego przeglądu w ASO ok 1300 PLN
    Ech, nie wiedziałem ze Auto Bild już zrobił długi dystans tym autem. W sumie zastrzeżenia maja podobne
    Ostatnio edytowane przez Lukas.s ; 29-02-12 o 14:35

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Ostatnio był nawet w AŚ test długodystansowy tego auta.
    Po 100 tys km wszystkie amortyzatory się rozciekły.
    Nie wszystkie, tylko 3 i przyznali się, że na początku produkcji był z tym problem. We Francji wymieniają na naprawie gwarancyjnej, nie wiem jak w Polsce. Znajomy ma auto z końca 2009r na tym zawieszeniu i jest ok.

    Cytat:
    Plastiki są ładne i nie noszą żadnych śladów zużycia, a wnętrze wykonano starannie – nic nie skrzypiało ani nie trzeszczało. Na minus: mocno zużyta kierownica.

    Cóż, Citroen C5 jest wciąż francuski z charakteru i jednocześnie bardziej trwały niż niejeden samochód rodem z Niemiec. Niepotrzebna wpadka z amortyzatorami: była szansa na jeszcze lepszy wynik!


    Mimo to auto zajęło bardzo wysokie miejsce i wyprzedziło flagowe modele Audi, VW, Toyotę itd.
    Auto z powodu tych amortyzatorów dostało ocenę -5 po 100tys km. Jakby nie to, to byłoby zdecydowanie wyżej

    Generalnie w tej cenie auto warte uwagi. Mając pod 48-50tys możesz kupić C5 w najbogatszej wersji Exclusive z nawigacją, skórą, biksenonem, alufelgami 17 lub 18" i innymi dodatkami. Przywoziłem ostatnio takie i znajomy jest bardzo zadowolony, a przesiadł się z Audi

    Tak jak pisał Lukas.s. Szukaj praktycznie na pełną 23% fakturę, bo większość tych aut pochodzi z flot. Nie ma się czego obawiać, a nawet i lepiej, bo we flocie byle kto nie jeździ C5, a i masz pewność, że auto serwisowane do końca.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    maly_bankowy
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wartościowe podpowiedzi.

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Szukaj praktycznie na pełną 23% fakturę, bo większość tych aut pochodzi z flot. Nie ma się czego obawiać, a nawet i lepiej, bo we flocie byle kto nie jeździ C5, a i masz pewność, że auto serwisowane do końca.
    A czy faktura VAT-MARŻA (bo taką wystawia ten komis) to to samo?

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Mając pod 48-50tys możesz kupić C5 w najbogatszej wersji Exclusive z nawigacją, skórą, biksenonem, alufelgami 17 lub 18" i innymi dodatkami.
    To, które upatrzyłem przyjechało z Francji (ostatni wpis w książce serwisowej z końca 2010 przy 130 tys. km, zgadza się z tym co mówią z ASO w kraju), bogata wersja z ksenonem tylko bez navi.

  8. #8
    maly_bankowy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Patrząc na Twoje informację "skąd - Nysa/Opole" obawiam się jednego słowa - Paczków
    W dziesiątkę.
    Mieszkam blisko i dużo słyszałem o importerach z tamtego rejonu, jednak na miejscu widziałem francuski dowód rejestracyjny (niestety nie mam zdjęć, i trudno mi je będzie zdobyć), autko jest już oclone i zgadzają się na ASO. Jakoś to mnie trochę uspokoiło.
    Nie zamierzam zostać parzystokopytnym rogaczem napalając się na autko (raz dałem się zrobić na szaro) i dlatego szukam info tylko gdzie się da. Info o tej stawce VAT wywołała gęsią skórkę.

    Pytanie do importerów: czy w kwocie 45000 max 48000 z opłatami i zarobkiem osoby pośredniczącej można takiego C5 mieć u siebie na podwórku. Nie wykluczam też innych modeli np. Mondeo. Obowiązkowe wyposażenie to elektryka, klimatronik i oczywiście ksenon (nie musi być bi). Z racji małych przebiegów bardziej benzyna, ale w necie nic wartego uwagi w tej kwocie i tym roczniku nie trafiłem więc odruchowo zacząłem poszukiwania w ON.

    Link do tego autka podesłany do oceny.
    Ostatnio edytowane przez maly_bankowy ; 29-02-12 o 23:30 Powód: ortografia

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    C5
    Diesla za ok 47-50 spokojnie dostaniesz.
    Z benzyna może być gorzej bo trzebaby było szukać wsród prywatnych ofert, poleasingowcow jest mniej
    Mondeo
    W tym budżecie przebierasz w ofertach, pokusilbym się nawet o coś krajowego. Łatwiej tez o benzynę.
    A ile km robisz rocznie?

    Swoją droga trudny wybór i c5 i mondeo to fajne auta z bezproblemowymi dieslami 2.0, które w dodatku masz w cenie benzyn. Tylko DPF/FAP, ale są na to sposoby

  10. #10
    maly_bankowy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    A ile km robisz rocznie?
    Między 5000-10000 tys (raczej bliżej dolnej granicy - ale różnie to bywa niepewne czasy mamy ;-)

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Benzyna będzie zdecydowanie droższa od diesla - takie czasy, że dużych paliwożernych aut z segmentu D raczej nikt nie kupuje w benzynie, a jak już to przy odsprzedaży ceny są sporo wyższe.
    Za najbogatszą wersję C5 trzeba zapłacić min. 10,5-11tys € to jest cena bez żadnej marży. Jak doliczysz transport, opłaty i minimalny zarobek zrobi się kwota 50tys zł brutto z pełną fakturą VAT23%.
    Można zejść trochę z ceny kupując wersję bez skóry czy nawigacji, to wtedy będzie w Twoim pułapie cenowym.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    maly_bankowy
    Gość

    Domyślnie

    Odpuszczam zakup tego autka w Polsce. Po wstępnym sprawdzeniu w ASO tylko po nr VIN okazało się, że ostatni wpis z połowy 2010 roku opiewał na 130 000 km - potem o samochodzie słuch zaginął. Mamy 2012 a w kraju autko ma 140 000 km nalatane.
    Na sprowadzenie tego modelu z zagranicy mnie nie stać. Poszukam chyba coś z gamy Forda albo Mazdy.
    Bardzo dziękuję za okazaną pomoc.

  13. #13
    Damian246810
    Gość

    Domyślnie

    witam jako że użytkuję citroena c5 tylko II generacji już ponad 300tyś w kołach od nowości bo jestem 1 właścicielem auto sprawuje się super wolę go jak oklepanego passata teraz szykuje mi się wymiana ewentualnie regeneracja sfer i dodam że tłukę się tylko po polskich dziurach ;p więc wynik uważam za bardzo dobry większych awarii w sumie wcale nie było z czystym sumieniem polecam c5

  14. #14
    flowerdm
    Gość

    Domyślnie

    Swietny temat!Trafiłem zupełnie przypadkowo a już jestem o wiele bogatszy w wiedzę.Tym bardziej,ze tak jak maly bankowy jestem na etapie zmiany mojego niezawodnego Tolka II rocznik 2000 na cos młodszego.Narazie myśle i czytam,ale w rachube wchodzą jedynie Mondeo,C5 ew.Focus lub Vectra.Faworytem jest Mondeo ale C5 tez nie chce wyjsc mi z głowy.Jestem Nowicjusz i widzę,ze tutaj,od Was wiele sie dowiem i nauczę Pozdrawiam.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ja w swoim C5 III z 2009r.2.0 HDi kombi (krajowy) mam już trochę nalatane,zawieszenie hydroaktywne i zero problemów, jedyny jaki miałem, to wyciągnięty łańcuszek wałka rozrządu , rzadkość w 2,0 HDI ,ale mnie się przytrafił, wymiana trochę kłopotliwa bo trzeba wyjąć cały rozrząd(przy jednej robocie i jego wymieniłem), wg.mojej oceny,zawieszenie lepsze od normalnego ,wielowachaczowy tył w standardowym zawieszeniu, znacznie gorzej wypadł w testach ,przy gwałtownych skrętach,(szukaj w google opisu) więcej kłopotów jak na razie ,odpukać, nie mam. Porównując do Mondeo MK4 (też miałem) zdecydowanie lepiej się czuję w C5 , robię sporo km ,dużo po autostradach i jazda przy prędkościach 150-180km/h wypada na plus dla C5 , jest zdecydowanie ,ciszej , czy zasługa to wytłumienia czy aerodynamiki , a może jednego i drugiego , nie wiem ,wiem natomiast że jest przyjemniej w C5. Nawigacja nie odbiega od średniej , dosyć dokładna, info TMC , działa też dobrze , dobra grafika. Jeżdżąc po UE korzystam z niej równolegle z tradycyjną (Garmin), na przyssawkę, rzadko bywają rozbieżności w wyborze trasy. Info tylko o stacjonarnych radarach. Ponoć można wgrać inne , jak sprawdzę to napiszę.

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    Kolorystyka ponura i poza kierownica trochę wieje nuda. Przetarta i podatna na zarysowania kierownica- może błędnie sugerować wyższy przebieg. Kierownica ogólnie na minus bo zgromadzili na niej mnóstwo niepotrzebnych czasem przycisków- Trzeba oderwać wzrok od drogi żeby poprzestawiac coś w tempomacie
    mnie osobiście wygląd środka odpowiada


    Kierownica ,potwierdzam tak jest , tak samo z gałką zmiany biegów, już po ok 30 tys.km. może być lekko wytarta.
    Tempomat, potwierdzam , trafienie w przycisk nie jest intuicyjne.

    03.2013
    W ciągu 5 m-cy przejechałem ok 54 tys km i przyszedł czas na pewne naprawy .
    Wymieniłem dwumasę, objawy były już na tyle niemiłe że lepiej było wymienić. Wymiany wymagał też skraplacz klimatyzacji , mimo młodego wieku auta, intensywne używanie klimy powoduje po jakimś czasie rozszczelnienie jego, u mnie był jak papier, po dotknięciu robiła się dziura, jedyne rozwiązanie to wymiana. Wymiany wymagał też jeden sworzeń, i dwie poduszki silnika.
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 03-04-13 o 16:24
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •