Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wszystko o LPG

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Wszystko o LPG

    Była ostatnio dyskusja diesel czy benzyna , poniżej artykuł o LPG:

    http://motoryzacja.interia.pl/wydarz...-warto,1763054

    Zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mnie tam od LPG zawsze odstraszała 1 rzecz, o której w artykule nie napisali - jakość gazu na stacjach w Polsce. Z tego samego względu jakoś coraz mniej mnie pociąga Diesel.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    No i chyba właśnie z tego powodu bardziej zadowolone są osoby używające starszych generacji instalacji. Nie tak łatwo je zabić jak nowoczesne, precyzyjne sekwencje. U mnie wystarczyły np. dwa tankowania poza dużymi stacjami, żeby zatkać filtry i przytkać przewód z butli.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na korzyść diesla w tym przypadku przemawia zasięg, ja w swoim spokojnie robiłem 1000km na zbiorniku, więc tankowanie robiłem praktycznie na tej samej sprawdzonej stacji, chyba że śmigałem gdzieś za granicę...
    Z gazem jest inaczej, 300-400km na butli jak jedzie się w trasę zmusza do tankowania w różnych miejscach, wtedy należy unikać małych stacyjek (chociaż na sprawdzonych często gaz może być lepszy niż na dużych).
    Paliwo mamy w europejskich cenach, szkoda że wraz z podwyżkami nie idzie jakość :/ no ale rządzących sami sobie wybraliśmy (bo nie było z czego wybierać) więc nie ma co płakać.
    Użytkuję auta i z lpg i diesle i powiem szczerze, że kosztowo chyba w ogólnym rozrachunku wyjdzie jednakowo, z tym że lpg rozkłada się bardziej w czasie, bo w ciagu roku a to filtry a to przewody/cewki, a to regeneracja reduktora, a to falowanie obrotów i ustawianie mieszanki i tak w koło, a diesel-zapali, klekocze i jedzie, nie gaśnie na światłach,nie faluje nic. Natomiast jak coś padnie wtedy trzeba głębiej do portfela zajrzeć.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Przynajmniej jest jakiś wybór (a o to chyba chodzi) .....teraz widzę , że i diesle przerabiają na gaz ( tu rynek pewnie trochę wchłonie krajowych posiadaczy "Tedeików" )
    Pomijając już jakość paliwa czy instalacji uważam , że .....do wiosłowania jest wiosło jak ktoś woli saperką to jego sprawa.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaszczomp Zobacz post
    No i chyba właśnie z tego powodu bardziej zadowolone są osoby używające starszych generacji instalacji. Nie tak łatwo je zabić jak nowoczesne, precyzyjne sekwencje.
    Dokładnie. W moim starszym VW Passacie B3 mam podtlenek od 7 lat i praktycznie nie ma problemów. Ale wyleczyłem się z LPG do nowszych aut - w Passku B5 już nie mam zamiaru paprać się w sekwencję. Wolę pozostawić silnik nienaruszony tymże wynalazkiem. Nowe konstrukcje nie są już tak paliwożerne i jeśli nie trzaska się wielu tysięcy km miesięcznie, to ekonomia LPG nie jest już tak mocno uzasadniona.

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Co do artykułu to :
    - dodatkowe smarowanie ( lubryfikacja ) to generalnie może zrobić więcej złego niż dobrego ,wyciąganie dodatkowej kasy aby klienta uspokoić ,że silnik się nie sypnie . Żaden dobry warsztat tego nie montuje , piszą ,że dobre dla gejfrutów
    - co do jakości LPG ,ja polecam Statoil i BP , mam też jedną prywatną stację gdzie wiem ,że jest ok. Natomiast zatankwanie złego lpg nie niesie za sobą takich kosztów jak przy ON i co najważniejsze nadal możemy jechać przełączając na PB.
    - podstawa to dobry warsztat ,ja pojawiam się tam tylko raz do roku na przegląd.
    - ogólnie lepszy diesel jak się nie sypnie nic poważnego , z drugiej strony LPG ze swoimi niedogodnościami ( butla ,serwis ,itp.) daje święty spokój, każdy ma wybór.

  8. #8
    bert
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    Przynajmniej jest jakiś wybór (a o to chyba chodzi) .....teraz widzę , że i diesle przerabiają na gaz ( tu rynek pewnie trochę wchłonie krajowych posiadaczy "Tedeików" )
    Pomijając już jakość paliwa czy instalacji uważam , że .....do wiosłowania jest wiosło jak ktoś woli saperką to jego sprawa.
    Te przeróbki diesli są coraz popularniejsze, kalkuluje się zwłaszcza przeróbka ciężarówek, bo oszczędzić można na tym sporo.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •