Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Lancia Thesis 2.4JTD - ktoś zna to auto?

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Question Lancia Thesis 2.4JTD - ktoś zna to auto?

    Od jakiegoś czasu interesuje mnie w/w auto, możliwe, że w niedalekiej przyszłości będę brał je pod uwagę przy zmianie samochodu.

    Będę wdzięczny za wszelkie (pozytywne i negatywne) informacje na temat tego auta, a może ktoś takim jeździł?

    Przeglądałem trochę allegro, ale różnica w cenach jest zaskakująco duża, np.:
    http://moto.allegro.pl/pilnie-sprzed...290801636.html
    http://otomoto.pl/lancia-thesis-2-4-...C15318522.html

    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Piękny samochód

    to masz pewnie już obcykane?
    http://forum.lanciapolska.org/viewto...p?f=45&t=19114

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Autko ciekawe stylistycznie, do najtańszych w utrzymaniu nie należy, choćby ze względu na niską ilość zamienników, ale za to wyróżnia się spośród mnogości pasatów,mondeo itd...(osobiście wolę gdy mam wybór w częściach do auta, wtedy mniej boli po kieszeni w razie jakiejś naprawy) Ale co do lanci to bardziej tylko o zawieszenie chodzi i rzeczy z oświetlenia czy jakieś dodatki wewnętrzne, bo silnik jest to dość znana konstrukcja z fiata,alfy...5 cylindrów, common rail i zmienna geometria łopatek turbawki-silnik 4 cylindrowy jest zaje...sty, wprowadzony w 99r z późniejszymi zmianami, praktycznie "bezobsługowy".Wysoka kultura pracy w porównaniu np z TDI. w 5 cylindrówce nie licz się ze spalaniem 5,5-6 l, bardziej w okolicach 8 w normalnej jeździe w dłuższej trasie bez szaleństw oczywiście mniej.
    Podsumowując-silnik znany i dobry, poczciwy diesel-warto lać dobre paliwo, ale bez szaleństw, nie jest tak czuły jak TDCI (wiem bo miałem oba), ale lej ropę nie bioestry i inne tańsze zamienniki ropy. Co do wnętrza-koncern fiata nieoficjalnie dzieli się na:
    -użytkowe-fiaty
    -sportowe-alfy, ferrari
    -luksusowe-lancia

  4. #4
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    jako fan aut włoskich moge powiedzieć kupuj w ciemno tylko sprawdź przed zakupem porządnie. Auto posiada szereg zalet ale jedną poważną wadę. Jest niesprzedawalne, znam osobę która sprzedaje swój zadbany egzemplarz benzynowy kilka miesięcy i miał może dwa telefony. Auto piękne, niepowtarzalne i napewno mega komfortowe.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Bartek tak jest ze wszystkimi włoskimi samochodami, ale z Lancią wybitnie. Kiedyś chciałem kupić sobie nową Deltę, ale widmo jazdy dożywotnio przy moich przebiegach trochę mnie przeraziło, dlatego przeniosłem swoją miłość na Alfę
    Silnik 2.4JTDm jest jedną z najlepszych jednostek na rynku. Jeśli chodzi o spalanie to na trasie przy 140-150km/h spalanie w tym silniku jest na poziomie 5,5l/100km. Po mieście 7,5-8l/100km przy w miarę ostrej jeździe
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Autko super. Tylko że praktycznie niesprzedawalne Dużo tych aut będzie stało w ogłoszeniach kilka miesięcy. No ale cóż tak bywa... Ważne by kupić niezajechany egzemplarz. Dużo tych aut jeździ w rządzie we Włoszech więc przebiegi mogą powalać na kolana. Kiedyś był prezentowany w Zakupie Kontrolowanym (tylko raz go w TV widziałem). Na żywo wygląda pięknie

  7. #7
    owca_st
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    dawnno nie goscilem na forum po jego "likwidacji" wiec witam wszystkich b.serdecznie. Dobrze, ze stara druzyna sie odnalazla
    Co do Lancii, ta Warszawska, cena jest wyzsza bo... moze przebieg jest nizszy a moze bo ktos nie wie jaka jest faktyczna cena tego samochodu. Chcialbym nadmienic ze zlozenie maski z nadkolami zwlaszcza jesli chodzi o strone pasazera pozostawia troszke do zyczenia.
    Jesli chodzi o pierwsza lancie ta na blachach SO to tutaj przebieg przebija magiczne 200 tkm ale dla JTD nie jest to problem. Bardziej obawialbym sie o zuzycie samochodu, bo jesli jezdzila na polskich drogach to elementy taki jak amortyzatory, nadwozie moze byc dosc powaznie zuzyte wiec na to polozylbym szczegolny nacisk.
    Na koniec jesli chodzi o Lancie z W-wy te Lancie jezdzily jako rzadowki, kupili je za czasow Leppera, zerkinij na strony Kancelarii Rady Ministrow, Kancelarii Sejmu/Senatu a noz widelec moze sprzedaja

    Samochod jest ladny ale to tak troche jak z Avantime zrobili 3 tys sztuk i ciezko to naprawic i zbyc co gorsza, ale nikt takiego nie ma

  8. #8
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Mam pod domem Thesisa z 2003 roku, silnik 2.0 T benzyna. Auto piekne, stylowe, już się rejestruje - zostaje niemalże w rodzinie.
    Solardach, polerowane w graficie felgi 17 cali, system Bose, alcantara, duzo ciekawych ale i dziwnych rozwiazan technicznych - np. podczas sprawdzania amortyzatorów na stacji kontroli pojazdów na monitorze zapalił się rysunek podwozia z zaznaczonym akurat badanym amortyzatorem, po badaniu ostatni amortyzator został podświetlony i tak juz zostało, wg ksiązki obsługi sygnalizuje uszkodzenie (wartości 70-80 proc a więc praktycznie bez zuzycia). Takich smaczków będzie pewnie więcej. Przebieg 90 tys km. Te auta trzeba kochać albo się je nienawidzi.

    Cena śmiech na sali, za to co zapłaciłem za nią (salon Renault) nie kupiłbym passata z tego rocznika.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zawsze się zastanawiałem jak te tylne lampy świecą (kierunki, pozycyjne, wsteczny) w dzień Czy są dobrze widoczne itp :P

  10. #10
    kip1
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo mało wiem o tym samochodzie, ale zapamiętałem jedno http://webcache.googleusercontent.co...&hl=pl&ct=clnk

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No właśnie... czytałem trochę o problemach z elektroniką i zawieszeniem, którego wymiana jest droga :/ Muszę wypytać w ASO we Wrocławiu o koszty obsługi tego modelu.

    Te 25000 są jeszcze do poważnego przemyślenia za ten model, ale 45000 na pewno nie dam, bo tak jak mówicie - auto praktycznie niesprzedawalne, a poza tym, w tej cenie można mieć jakieś "normalne" auto premium przyzwoicie wyposażone i młodsze jak 2003r.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •