Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Pro¶ba o poradê, auto do intensywnej jazdy codziennej, ok 15 ty¶ z³

  1. #1
    piotrek221
    Go¶æ

    :) Pro¶ba o poradê, auto do intensywnej jazdy codziennej, ok 15 ty¶ z³

    Witam

    Przymierzam siê do zakupu samochodu.
    Przewodywane przebiegu miesiêczne rzêdu 3000km. Auto bêdzie wykorzystywane do pracy, wiêkszo¶æ z tego to bêdzie trasa, mo¿e 20% miasto.
    Kwota jak± planujê wydaæ zawiera siê w okolicy 15 ty¶ z³, skrzynia manualna, nie ma to byæ kombi.

    Co doradzacie? Czy przy obecnych cenach paliw op³aca siê braæ jeszcze diesla czy mo¿e ju¿ gaz?

    Sam osobi¶cie sk³ania³em siê ku Audi A4 B5 1.9 TDI 110KM lub te¿ 1.8 bez turbo w celu za³o¿enia gazu, niemniej proszê o opinie i poradê.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziêkowano Thanks Given 
    4
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Mo¿e co¶ takiego http://otomoto.pl/audi-a4-lpg-101km-...C22989597.html
    Osobi¶cie uwa¿am, ¿e je¶li du¿o je¼dzisz, a widzê ¿e du¿o to zakup diesla dla Ciebie jest jeszcze op³acalny. Dobrym wyj¶ciem jednak jest te¿ gaz.

  3. #3
    Jaszczomp
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja bym Tobie tego silnika 1,8 za bardzo nie poleca³. G³owica potrafi robiæ psikusy na na benzynie, nie mówi±c ju¿ o lpg. A te 125 kucy zdaje siê byæ leniwe. Moim zdanie dobrze kolega pablos radzi. 1,6 do przemieszczania siê wystarczy, a bêdzie du¿o cichszy od diesla.

  4. #4
    Starszy u¿ytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziêkowano Thanks Given 
    107
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Za te pieni±dze kupisz bardzo rozs±dn± Omegê po 2001r lub Passata B5.
    Pasek B5 z silnikiem 1.6 (którym miêdzy innymi siê poruszam) super radzi sobie z LPG,a auto bardzo wygodne.
    Mo¿na kupiæ nawet krajówkê:

    http://allegro.pl/sprzedam-vw-passat...118919758.html

    Polecam
    Pozdrawiam,

    Maciek

    By³ Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  5. #5
    kris85
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jak chcesz sam je¼dziæ to po co Du¿e B5? A3, G4, Leon. Najlepie 1,6 8v, bo to gaz lubi bardzo, nie psuje siê. Koszty napraw s± ¶mieszne (no mo¿e po za przepustnica). W tej budzie 100km dobrze sobie radzi, jest cicho. Jedyna wada to powy¿ej prêdko¶ci 140/150 lubi sobie mimo wszystko wciagn±æ. 1,8 NA czy Turbo to ¶redni pomys³ na gaz. Praktycznie czapka nie wytrzymuje 100 na gazie, nawet jak to bedzie instalka za 4klocki.

    PZDR>

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Sk±d
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziêkowano Thanks Given 
    933
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Tak jak ch³opacy mówi± TDI bêdzie w tej kwocie ju¿ lekko zaje¿dzone, a 1,8 125KM ch³opacy wyt³umaczyli co i jak dok³adnie, ja do poszukiwañ dodam astre 1,6 8V bo w gazie dobrze chodzi, i by³aby m³odsza, a jak astre to mo¿esz i znale¶æ Chevroletta Lacetti w tej wkocie i te¿ bêdzie dobrze chodzi³ na gazie a bêdzie najm³odszym autem i prawdopodobnie w najlepszym stanie. Ale je¶li chcesz audi to te¿ popieram ch³opaków ¿e 1,6 bêdzie mniej k³opotliwe jak 1,8 ale TDI znale¶æ w przyzwoitym stanie za 15k to jest sztuka.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Tylko Panowie...skoro wiêkszo¶æ to trasa to 1.6 wg mnie jest nieporozumieniem i wcale spalanie niskie nie wyjdzie bo trzeba bêdzie go do¶æ ostro deptaæ by jecha³, a i tak w³a¶ciciel bêdzie siê mêczy³ przy wyprzedzaniu tirów.

    Diesel jest mo¿e i dobrym rozwi±zaniem, ale pod jednym warunkiem-w tej cenie nie szukaj rocznika tylko stanu, Audi A4 bêdziesz mia³ za t± kasê-dobre to 98r i przebieg +300ty¶ jednak bêdzie to auto sprawne w pe³ni i gotowe na kolejne przebiegi-"jedyny" problem to znale¼æ ³adny, dlatego mo¿e poszukaj m³odszej octavi w tdi?M³odszy, ³atwiej znale¼æ, jak zakupisz w miarê wyposa¿on± to bêdziesz zadowolony, a silniki te same co w audi. Passat B5 podobnie jak audi mo¿e rok-dwa m³odszy. Diesel na trasy w PL wg mnie jest dobry, jak siê wleczesz w kolumnie spala bardzo ma³o, jak go pogonisz we¼mie o 1-1,5 wiêcej. B+G ma swoje plusy i minusy, mam teraz tak zasilane auto i w przysz³o¶ci bêdzie powrót do klekota, a to spalanie gazu raz 12 raz 15 a to reduktor do regeneracji, a to wtryski do kalibracji, a to faluje na obrotach itd, klekot-dobre aku, i kleklekle do tego zdecydowanie wolê charakterystykê diesla, w codziennej eksploatacji nie mêczy mnie wyprzedzanie, nie trzeba go dokrêcaæ wysoko by jecha³ itd.

  8. #8
    kris85
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No ka¿dy ma swoje zdanie. Jak osobi¶cie od kleklekle u¿ywanego 10-letniego jak nadjalej. 90 procent ma ju¿ 500ty¶ za sob±, martwiæ sie w mrozy czy odpali, czy ropa nie zamarznie, czy ¶wiece zagrzej± itp pompa wtryskowe, lej±ce wtryski ble....mi osobiscie nie pasuje to. W dodatku cena ropy... Po za tym ¶mieszna charakterystyka diesla mi nie pasuje.... nic,nic, nic....o ale ci±g....i znowu nic nic nic. Benzynia przynajmnie ciagnie od 2000 do 6 tak samo. No ale ka¿dy lubi co mu odpowiada. Po za tym A4/B5 przy tych przebiegach to pora¿ka na naszych drogach. Praktycznie co roku zawias do roboty. Wydaje mi sie ze za 12 kupic kolega Vectrê B 2,0 16V 136 lub 1,8 po 2000 125km w niebolepszym stanie ni¿ a4 z 98 i niebo mniejszym przebiegiem, reszta na dobr± sekwencja. Spalanie w trasie to 8-10 litrów w zalezno¶ci od trasy. O wiele tañsze naprawy zawieszenie, nawet bior±c pod uwagê wielowahacz z ty³u. Mo¿ê nie ten presti¿, ale nie nie przep³aci przynajmniej za rocznik.

    Ewentulanie mo¿na passata B5 2,0 8V, ale jest tego dosyæ ma³o na rynku, a LPG lubi tak samo jak 1,6 8V. Moc 115km i moment obrotowy w ca³ym zakresie obrotowym. Bardzo fajnie spisuje sie w trasie, jedyny minu to ten zawias i spalanie które nawet w trasie bedzie wynosiæ w okolicy 9-10 litrów.

    PZDR>

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Po za tym ¶mieszna charakterystyka diesla mi nie pasuje.... nic,nic, nic....o ale ci±g....i znowu nic nic nic. Benzynia przynajmnie ciagnie od 2000 do 6 tak samo. No ale ka¿dy lubi co mu odpowiada. Po za tym A4/B5 przy tych przebiegach to pora¿ka na naszych drogach. Praktycznie co roku zawias do roboty.
    Nie pisz tak, bo to pokazuje ¿e nigdy nie mia³e¶ ani takiego auta, ani z takim silnikiem. Z odpaleniem zim±-jak dbasz tak masz, jak benzyny do zimy nie przygotujesz to te¿ nie odpali.
    Wtryski,pompy wtryskowe itd-w³a¶nie tdiki nie s± upierdliwe w tym temacie a zakupiæ takiego z VP i nie ma obaw o drogie naprawy (90 i 110KM). Co do znalezienia dobrego auta-pisa³em, nie szukaæ rocznika i da siê, znale¼æ egz co ma udokumentowane 250-300 ty¶ i cieszyæ siê z min kolegów jak zobacz± jak wygl±da auto z tym (prawdziwym przebiegiem) i jak je¼dzi

    Vectra B ma wg mnie jeden do¶æ powa¿ny minus-s³ab± blacharkê, silniki czy to 1.8 czy 2.0 ben s± ¿ywotne i po prostu dobre, ale blacharka w tym aucie to du¿y minus dla opla.
    £adnego B5 2.0 tak samo ciê¿ko znale¼æ jak tdika dobrego.
    Podsumowuj±c-w³a¶ciciel powinien wybraæ ze 3 modele i zacz±æ szukaæ dobrego egzemplarza (tu uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ).

  10. #10
    kris85
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No nie mia³em i bed¼ nie bede. Wiem jak je¼dz±, bo kilka obje¼dzi³em do¶æ du¿o. Ja mojej benzyny + LPG nie przygotowuje do zimy specjalnie, ale muszê sie zgodziæ ze jak diesel jest w pe³ni sparwy i ma dobr± ropê, najlepiej z depresatorem to te¿ nie ma problemu z odpaleniem.
    Fakt, diesla tylko z udokumentowana przesz³o¶ci±, rocznik bez znaczenia tylko stan.
    Vectry B FL nie maj± a¿ tak s³abej blacharki, spokojnie je¼dz± jak nie by³y bite. Nie jest to mo¿e poziom zabezpiecznie A4 ale ju¿ne ma tragedii.

    PZDR>

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ piotrek221 Zobacz post
    Przewodywane przebiegu miesiêczne rzêdu 3000km. Auto bêdzie wykorzystywane do pracy, wiêkszo¶æ z tego to bêdzie trasa, mo¿e 20% miasto.
    Kwota jak± planujê wydaæ zawiera siê w okolicy 15 ty¶ z³, skrzynia manualna, nie ma to byæ kombi.
    Tylko diesel.
    TDI spala ma³o, jest dynamiczne, trwa³e. W razie awarii ³atwo znale¼æ te¿ kogo¶ kto tanio i skutecznie usunie usterkê.
    Poza tym planujesz g³ównie trasy.
    Je¶li kto¶ wierzy, ¿e benzyna spali litr wiêcej od diesla, w ogóle siê nie zepsuje, bêdzie kosztowaæ 1/2 ceny diesla to ... nie mam pytañ.
    Ja wybiera³bym miêdzy Seat Leon/Toledo 1,9 tdi a Alf± 156 1,9 jtd. A wybra³bym tradycyjnie(przy tym bud¿ecie i roczniku) to co bêdzie w lepszym stanie

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    W Fl masz racjê, jest lepiej ale bez sza³u-choæ auto za t± cenê jest do¶æ wdziêczne. Do diesla trzeba na zimê laæ depresator ale jest to wina nie silników diesla tylko polskiej ropy, do niemieckiej dolewaæ nie trzeba, wydaje mi siê ¿e w tym roku koncerny chyba zapomnia³y wypu¶ciæ ropê z dodatkami na zimê, bo problem mia³ ka¿dy co o to nie zadba³ i nie dola³ specyfiku sam :/

    Chyba s³abo obje¼dzi³e¶ te diesle bo u¶miechn±³em siê w temacie zarówno trwa³o¶ci zawieszenia w A4 jak i turbodziury, która akurat w tych silnikach jest niemal¿e niewyczuwalna, bo auto ci±gnie od 1200obr/min i nie ma zastanowienia czy przestojów, jedyn± ró¿nic± w stosunku do benzyny jest mniejszy zakres u¿ywanych obrotów, ale to ju¿ charakterystyka silnika i albo komu¶ le¿y albo nie-mi le¿y bardzo, bo jad±c w trasie za tirem 70-80km/h nie trzeba zmieniaæ biegów na 4 czy 3 by wyprzedziæ tylko spokojnie robi siê to na biegu 5, przy czym spalanie 6l przy do¶æ sprawnym poruszaniu siê (jak jest gdzie to 140-160) to rozs±dny dla mnie wynik, znam takich co je¿d¿± spokojniej i okolice 5 l dla tych silników nie s± wyczynem je¿d¿±c 90-100.

    Astrolot II bêdzie dobrym rozwi±zaniem ale chyba autor w±tku szuka wiêkszego autka...

  13. #13
    kris85
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No nie ma co dyskutowaæ, bo nie ten dzia³ pewnie, a ja nie chcê dostaæ od KRIS75 za OT. Kolega ju¿ pewnie wie czego szukaæ. Piotrkum, by¶ kupi³ co trzeba i by s³u¿y³o bezproblemowo.

    PZDR>

  14. #14
    piotrek221
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêkujê za odpowiedzi, wiem ju¿ wiêcej.
    Widzia³em sugestiê odno¶nie Astry, jak spisywa³aby siê Astra II z dieslem? Czy s± istotne ró¿nice w niezawodno¶ci pomiêdzy silnikami 1.7 a 2.0? (Y17DT,Y20DTH)?
    Czy je¶li ju¿ i¶æ w tym kierunku to braæ 1.6 8V i montowaæ instalacjê gazow±?

  15. #15
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    2.0 lubi oliwkê ³ykn±æ i pompy paliwa s± dosyæ awaryjne. 1.7 to prosta udana konstrukcja ISUZU.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •