Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 35

Temat: Mondeo mk4 2.0 TDCI czy ewentualnie coś innego

  1. #16
    Sonny
    Gość

    Domyślnie

    Tradelux koń sie by nie uśmiał bo na chwilowym postoju mam dobitke do 15l\100 z resztą myśl jak uważasz - za każdym razem jak wracam z miasta do domu najczęściej mam wskazania pod 12,3-12,6 a i 11,4 miałem....Rekord z trasy 9,2 ze spokojną jazdą..Powiem Ci więcej CLS 6,3 AMG z systemem START-STOP wskazał mi po mieście 12,2 a znajomy właściciel osiągnął 11,6. Jak jeździsz tak masz....Mity o spalaniu w duzych jednostkach napędowych piszą Ci co muszą zawsze i wszędzie wykorzystać posiadane KM i "gotować" hamulce.
    Helusz napisał,że wali pod 20.000km rocznie to dobry diesel jest tu do przyjęcia.

  2. #17
    fireman
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem co się tak na DPF wzięliście
    No własnie, chyba zbyt dużo gazet i internetu

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonny Zobacz post
    Tradelux koń sie by nie uśmiał bo na chwilowym postoju mam dobitke do 15l\100 z resztą myśl jak uważasz - za każdym razem jak wracam z miasta do domu najczęściej mam wskazania pod 12,3-12,6 a i 11,4 miałem....Rekord z trasy 9,2 ze spokojną jazdą..Powiem Ci więcej CLS 6,3 AMG z systemem START-STOP wskazał mi po mieście 12,2 a znajomy właściciel osiągnął 11,6. Jak jeździsz tak masz....Mity o spalaniu w duzych jednostkach napędowych piszą Ci co muszą zawsze i wszędzie wykorzystać posiadane KM i "gotować" hamulce.
    Helusz napisał,że wali pod 20.000km rocznie to dobry diesel jest tu do przyjęcia.
    Wiesz idąc tym tokiem stylu jazdy, startem-stopem (który kiedyś też się zepsuje, a wymiana jego kosztuje kilka tys. zł), statystykami spalania z for internetowych itd. można napisać - a mój Passat 1.9 TDI pali 4l po mieście

    Jazda 300-400KM samochodem cały czas zerkając na spalanie na komputerze mija się z celem. Użytkowałem/użytkuję auta z dużą pojemnością i jestem świadomy ile palą po mieście. Ciężko jest osiągnąć katalogowe spalanie, a dla takiego 6,3 AMG spalanie katalogowe to 14,4 więc wielki szacunek dla Twojego znajomego za 11,6l/100km

    Zresztą temat jest o czym innym i dla przeciętnego Kowalskiego, który żyje od wypłaty do wypłaty odkładając niewiele, robiąc te min. 15-20tys km rocznie na chwilę obecną nic efektywniejszego ze spalaniem, niż silnik wysokoprężny nie ma. Kolejnym krokiem będą auta z silnikami elektrycznymi, ale to musi potrwać jeszcze trochę, aż ceny będą bardziej dostępne i rozbudowana sieć szybkiego ładowania.
    W silnikach benzynowych niskie spalanie osiąga się tylko przez zejście z pojemnością w dół, wyrzucenie nadmiaru cylindrów, dołożenie turbosprężarki, kompresora i innych rozwiązań z diesli, ale te silniki są wtedy dużo bardziej zawodne niż diesle.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    helusz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Bardzo dobrą propozycją jest Renault Laguna III, auto trochę mniejsze, jakość wykonania podobna, ale bije Forda silnikiem diesela 2.0dCi, będzie trwalsze, a koszty utrzymania i serwisu są zauważalnie niższe. Polecam wersję GT 180KM z 4 kołami skrętnymi
    Zaintrygowała mnie ta Laguna, jakie macie doświadczenia nt tego samochodu. Oczywiście interesuje mnie silnik diesla. Czy porównując do Mondeo, to jest to podobna półka cenowa?

  5. #20
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do Lalki trzeciej generacji to jest jedna na sprzedaż w wersji Privilege z forum RLKP. No ale ta akurat nie ma 4Control Ogłoszenie od wczoraj Silnik na łańcuchu rozrządu, bezproblemowy (nie to co teraźniejsze 2.0TDI ). Nigdzie na szrotomoto i alledrogo jej na razie nie znajdziesz Jak chcesz kontakt do właściciela to pisz w temacie lub na PW

    1. Laguna III phI 2.0DCI kombi
    2. Wersja privilege, 2008r., chip na 170KM i 370Nm na gwarancji, MP3, zestaw bluetooth, półskóry, ciemny środek, HF, ksenon itp, bardzo zadbany.
    3. Cena 39000 bo czas mnie nagli. Oczywiście do dogadania.

    Sprzedaję tylko ze względów finansowych - pomysłowość żony nie zna granic Auto naprawdę zadbane, nowe zimówki na kołach, przeleciało 155 tys. co da się sprawdzić w każdym serwisie, po kompletnym przeglądzie, wymianach płynów itd. Zdjęcia już raczej na email ale gdzieś tu jest link do filmiku z chipa...

  6. #21
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Laguna III będzie w zakupie trochę tańsza, niż Mondeo.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #22
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Na pewno będzie trochę tańsza w zakupie ale trzeba pamiętać że zakup auta do dopiero początek , potem jeszcze jest bieżąca eksploatacja a wg. mnie Mondeo przy ewentualnych naprawach "ponad programowych" czy nawet standardowych może być łatwiejsze i tańsze w utrzymaniu niż Laguna.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  8. #23
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Do Mondeo będzie większy wybór części do silnika, ponieważ silnik ten jest montowany w bardzo dużej gamie samochodów.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #24
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dajcie spokój, Laguna pod względem kosztów utrzymania będzie najkorzystniejszym wyborem. Przede wszystkim stawki ASO Renault są dość niskie, a do tego duża liczba serwisów, więc można wybierać gdzie taniej. Poza tym, w porównaniu do 2.0dCI to silink Forda nie ma żadnego porównania - ani w kulturze pracy, ani w trwałości. Niepodważalną zaletą Mondziaka jest ilość miejsca i zawieszenie, ale cała reszta jest mocno średnia.

    @helusz: Przejedź się taką Laguną 2.0dCi, to przekonasz się, że innego diesela nie chcesz

    @tradelux: 2.0dCi też jest montowany w bardzo dużej gamie aut, niemal wszystkie Renault i Nissany
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 01-03-12 o 13:51
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #25
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja jechalem Laguna 2.0dci i w porownaniu do Mondeo mk3 sam silnik zgodze sie jest super ale ilosc miejsca i zachowanie np w koleinach to juz wypada gorzej a to kurcze auto o model starsze. Nie mniej i tak wzial bym lagune pod uwage przy zakupie nowego.

  11. #26
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tylko, że ty mówisz o Lagunie II, a to inna bajka...

    Co więcej, po FL w 2009 jest trochę lepiej pod względem jakości i 2.0dCi jest jeszcze trwalszy.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #27
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    nie nie zapomnialem napisac chodzilo mi o Lagune III liftback bo o takiej mowa w temacie, nie wiem czy GT ma inne zawieszenie z tylu?

  13. #28
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    GT jest wersją sportową i pewnie ma trochę inne zawieszenie, ale podejrzewam, że będzie ono zależne od wersji, np. Dymanic i Privilage będą miały trochę inaczej zestrojone zawieszenie (a może się mylę?). Poza tym, praca zawieszenie to kwestia subiektywna. Dla mnie Laguna jeździ bardzo dobrze, chociaż zawieszenie Forda będzie lepsze.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #29
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    GT mialem na mysli GrandTour , bo w liftbacku zdaje sie jest belka z tylu stad pewenie to uczucie bujania na koleinach

  15. #30
    helusz
    Gość

    Domyślnie

    a co myślicie o tym egzemplarzu?

    http://otomoto.pl/renault-laguna-ini...C23048524.html

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •