Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 16 do 30 z 61

Temat: Renault Laguna II - na co zwróciæ uwagê przed kupnem

  1. #16
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    ¬ród³o ¼ród³em ale Renaulty w DCI s± niestety nie zbyt udane. W p³atanie figli przez elektronikê wierzê na s³owo bo przerabiam to od kilku lat. Dobrze siê tym handluje bo jest tanie,m³ode i dobrze wyposa¿one. Za 10-15 ty¶. z³ mo¿na nabyæ naprawdê wygodny samochód. Do jazdy ja równie¿ nikomu tego nie polecam

  2. #17
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Czyli reasumuj±c @Kris Twój wpis dochodzimy do wniosku, ¿e s± to konkurencyjne - ale tylko cenowo auta. którymi warto handlowaæ ze wzglêdu na ich "pokupno¶æ " na rynku.
    Ale jak wiêkszo¶æ przyznaje z tymi silnikami DCI ma³o kto je poleca oraz dodatkowy minus za zawodn± elektronikê .

    Mi tam rybka bo za tymi autami nie przepadam - ale skoro tak pisz± u¿ytkownicy czy od lat nimi handluj±cy to pewnie co¶ jest na rzeczy i na Bank bym tego nie lekcewa¿y³ przy wyborze.
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  3. #18
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja nawet uje¿d¿a³em d³u¿szy czas 3 sztuki z ró¿nymi DCI pod mask±. Zostawi³em sobie bo mimo wszystko wolê m³od± Lagunê ni¿ stare zjechane BMW
    Sprzedaj± siê naprawdê dobrze bo ³atwo znale¼æ egzemplarz z salonu PL z udokumentowan± (w 90% bardzo bogat±) histori± napraw,nie koroduj±,********e ich nie lubi± i kosztuj± bardzo ma³o w stosunku do tego co oferuj±.

  4. #19
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Oj Oj uwa¿aj ....bo zaraz wpadnie mod i Ciê wyczy¶ci z tych ..."stare zjechane BMW..."
    ale tak po prawdzie to rocznikiem siê nie je¼dzi ......chyba , ¿e czasem dla szpanu - Renault straci³o ze swojej renomy wiele wi±¿±c siê i uzale¿niaj±c od chêci bycia atrakcyjnym cenowo .
    Jak prostytutka w Brukseli ( ale to tylko moje porównanie )
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  5. #20
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wszystko siê zgadza tylko za 12 letnie BMW trzeba daæ tyle co za 5 letni± lagunê. To drugie zawsze siê sprzeda bo rok m³ody i cena niska

    Wymiana podstawowych elementów eksploatacyjnych to ró¿nica 100% w cenie miêdzy jednym,a drugim. Je¿eli chodzi o wyposa¿enie i komfort jazdy.... hmmm ... Jak kto¶ lubi pokonywaæ zakrêty przy 200 na godzinê lub szpanowaæ znaczkiem to z pewno¶ci± BMW.

    Wiesz ja nigdy nie trzymam d³ugo samochodów (mo¿e oprócz dwóch w ¿yciu) wiêc liczê na to aby przez do¶æ krótki okres eksploatacji nie pakowaæ góry pieniêdzy w podstawowe rzeczy które w ka¿dym aucie psuj± siê na podobnym poziomie,a i pó¼niej ³atwo sprzedaæ nie czekaj±c na amatora mocnych wra¿eñ lecz na sympatyczn± rodzinkê której znudzi³ siê B5 w TDI.

    Mo¿e to dlatego,¿e ca³e ¿ycie robi³em inaczej ni¿ wszyscy i przenios³o siê to równie¿ na samochody

  6. #21
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Andrebar Zobacz post
    .... - Renault straci³o ze swojej renomy wiele wi±¿±c siê i uzale¿niaj±c od chêci bycia atrakcyjnym cenowo .
    Jak prostytutka w Brukseli ( ale to tylko moje porównanie )

    Kurcze Andrzeju, a czy nie wysz³o przypadkiem tak, ¿e w zakupie renault wcale tanie nie by³o, ze wzglêdu na mnogo¶æ wszystkiego co zawiera³o, a t± "tanio¶æ" to ¿ycie zweryfikowa³o i rynek?Poprzez niedopracowanie ró¿nych drobnych spraw, auta zaczê³y mêczyæ upierdliwe problemiki w ilo¶ciach ponadnormatywnych st±d posz³a w ¶wiat "fama" a co za tym idzie sytuacja zrobi³a siê taka jak na 80% polskiego rynku motoryzacyjnego, w my¶l zasady, skoro nie mo¿esz konkurowaæ jako¶ci± musisz cen±, no i ceny tych guniek spada³y...

  7. #22
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Renault od 2001 do 2006 to samochody podwy¿szonego ryzyka,a Laguna II szczególnie. Francuzi trochê wyprzedzili swoj± epokê i napchali masê na tamte czasy nowoczesnych gad¿etów.

    W ka¿dej legendzie jak i w ka¿dej opinii jest jakie¶ ziarenko prawdy. Po prostu nabywcy tych samochodów powinni uwa¿aæ bo z 11 ty¶.z³ danych za auto bardzo szybko mo¿e zrobiæ siê 20.

  8. #23
    tom75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    kolega auto z polskiego salonu. Kupil jak mia³o 180tys w 2005r od pierwszego wlasciciela

  9. #24
    Robbi19
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam ,jestem nowy dzisiaj ogladalem Lagune 2002 rok i zamiast naklejki jest baranek czy to moze oznaczac jakis hachment przy rejestracji auta (Holandia) czy moze blad w poradniku?

  10. #25
    jcmcwed
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jak ju¿ szukasz Laguny to odpowiedz sobie na jedno wa¿ne pytanie, zaj.... wa¿ne pytanie... czy od³o¿y³e¶ równowarto¶æ kwoty któr± planujesz przeznaczyæ na zakup na dodatkowy serwis...

    Ja po 2 latach "mêczarni" (auto by³o drugim autem w rodzinie) zakupi³em Pandê i w koñcu mam "¶wiêty spokój"...

    Aha tej swojej nie wciska³em nikomu na allegro itp... bo nie mam sumienia wciskaæ kogo¶ na minê... ale stoi w gara¿u... sprzedaje na czê¶ci na allegro wiêc jak ju¿ zakupisz to zapraszam

  11. #26
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¿eli planujesz zakup z silnikiem dci (a nie daj bo¿e 2.2 dci) to zastanów siê 10 razy.

    Jak kupisz benzynê 1.6 (nie je¼dzi) 1.8 2.0 (oprócz IDE) lub 3.0 V6 to wystarczy aby¶ trafi³ na egzemplarz w którym nikt nie grzeba³ zbytnio w elektryce i dasz sobie radê.

  12. #27
    inhalt
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Kris Zobacz post
    3.0 V6 to wystarczy aby¶ trafi³ na egzemplarz w którym nikt nie grzeba³ zbytnio w elektryce i dasz sobie radê.
    Mia³em przez ok. 2 lata do czynienia z Lagun± II przed liftow± z motorem 3.0 w benzynie i automatyczn± skrzyni±. Kupiona jako nówka (by³a w firmie i jako firmow± ni± je¼dzi³em czasami, ale s³ucha³em o niej minimum raz w tygodniu).
    Zasadniczo auto bardzo awaryjne i niedopracowane. W pierwszym roku eksploatacji mia³a kilkana¶cie pobytów w serwisie z powodu niesprawno¶ci ró¿nych elementów - nie by³y to g³ównie drobiazgi. Zdarzy³o siê równie¿, ¿e nie wróci³a z trasy o w³asnych si³ach. Gdyby policzyæ ³±czny czas napraw to mieli¶my w sumie z 3 miesi±ce albo d³u¿ej zastêpcze Megane ju¿ w pierwszym roku eksploatacji. W drugim by³o nie lepiej. Potem nie wiem, bo zmieni³em firmê.
    Moje do¶wiadczenie wskazuje, ¿e nawet z nowym autem nie by³o ³atwo sobie poradziæ, a co dopiero jak kupisz od kogo¶ u¿ywane, a nigdy nie wiesz jak je traktowa³ i co ju¿ jest naprawione, a co siê jeszcze czai.

  13. #28
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To by³y awarie silnika??

    Fragment mojego postu który zacytowa³e¶ dotyczy awarii elektroniki i osprzêtu które dzi¶ mo¿na ogarn±æ tanim kosztem nawet na nowych czê¶ciach.

    Zaproponowa³em 3.0 V6 poniewa¿ nie mia³ on problemów z panewkami,wystawieniem korby bokiem etc.

  14. #29
    inhalt
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja nie bêdê siê spiera³ odno¶nie kosztów usuniêcia usterek, bo ich po prostu nie znam. Podzieli³em siê jedynie swoja opini±, ale nie zas³yszan± od nie wiadomo kogo, ale z w³asnego podwórka.
    Bardzo du¿a czê¶æ usterek dotyczy³a elektroniki. Fotel kierowcy wariowa³ i nie pamiêta³ ustawieñ wracaj±c zawsze w pozycjê domy¶ln± po wy³±czeniu zap³onu (czyli za ka¿dym razem regulacja przed ruszeniem), szyby nie dzia³a³y jak nale¿y, klima itd.
    Du¿o gorzej, ¿e awarie dotyczy³y równie¿ nieprawid³owej pracy skrzyni biegów (automat) oraz silnika. Nie wysz³y nigdy korbowody bokiem przez blok, ale zda¿y³o siê na przyk³ad, ¿e przy do¶æ dynamicznej je¼dzie (ale bez przesady - na drodze publicznej nie na torze) moc spad³a do nikczemnie ma³ej, zapali³ sie choinka lampek na desce i potem kaput - auto zdech³o i laweta. Podobno posypa³ siê katalizator i co¶ jeszcze. Przy samochodzie za tê cenê, a w owym czasie koszt tej topowej wersji by³ naprawdê niema³y, jest dla mnie nie do przyjêcia powrót na lawecie z powodu zwyk³ej dynamicznej jazdy.

  15. #30
    harvos
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Poradnik w wersji PDF ma poucinane zdjêcia (chyba s± poprzesuwane za bardzo w praw± ) mo¿na by³o by jako¶ poprawiæ ?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •