Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Temat: Skoda Octavia vs Opel Astra IV

  1. #16
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargli Zobacz post
    Na Skodę Tour 1.6MPI + LPG rok 2012 zamówienie złożyłem 06.02 i w tym tygodniu odbieram
    A co z Astrą? Sprzedałeś?
    Miałeś chyba dość tego bagna motoryzacyjnego, co?
    Ile zapłaciłeś za Skodę?

  2. #17
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Znajomy będzie brał autko w leasing z salonu i waha się pomiędzy tymi dwoma samochodami. Budżet +/- 50 k.
    A ja napisze tak...
    1. Kilka tematow temu juz zapadla zgoda co do tego, ze auta klasy octavii/astry to sa auta dla ukladu 2+2 gdzie dzieci sa jeszcze stosunkowo małe.
    2. Jesli auto ma byc jakkolwiek pakowne to TYLKO kombi (pisze to jako uzytkownik octavii liftback, ktory lubi zapakowac auto do pelna i jechac na wakacje - oj przydaloby sie kombi, przydalo...).
    3. Sercem auta jest silnik - patrzac po cenie +/- 50kzl to zostaje tylko benzyna. Bedzie znajomy chcial gazowac? Jesli tak to czy nowy silnik opla w ogole sie juz gazuje? (wtrysk bezposredni czy nie? jak z regulacja luzu zaworowego?). w Octavii 1.6 102KM to typowy emerytowoz - ale moze to nie przeszkadza? Jesli przebiegi beda niewielki to ja bym w ogole myslal o silniku 1.4TSI, on ma 200Nm i to zdecydowanie czuc!
    4. Bardzo prosze o zerkniecie w cenniki opla i skody. Ja widze ze najtanszy Opel Astra Combi z silnikiem 1.6 Twinport 115KM to koszt 68850-9000zl ~60tys zl. Wersja mega uboga,nawe bez klimatyzacji, o halogenach nie wspominajac...
    5. W skodzie z kolei upust 11600zl tyczy sie octavii zwyklej (nie tour) ale wtedy trzeba zaplacic za instalke lpg (do 1.6 102KM 4850zl, do 1.4TSI 122KM 6350zl). Jesli instalka ma byc za free to w octavii tour, w silniku 1.6 102KM, ktora jednak nie jest w promocji upustow cenowych. Reasumujac ja widze ze sa do wyboru 3 octavie:
    a) octavia tour combi 1.6 102KM + LPG za free + pakiet optimum (klima, przednie szyby bez korbek) 2050zl - cena 54tys zl,
    b) octavia combi 1.6 102KM Family (bez LPG, klima) - cena 64500-11600 upustu = 53tys zl
    c) octavia combi 1.4TSI 122KM Mint (klima, bez LPG)- cena 66999-10000 upustu = 57tys zl.

    Zatem dopiero teraz wiemy o czym piszemy, tzn konkretnie o jakich samochodach w jakich cenach.

    ps.
    w przypadku wyboru octavii pomyslalbym o pakiecie na bezdroza oraz zajzalbym na stronke uzytkownikow octavii OCP - oni maja niezle rozeznanie w temacie;-) Np. ze nie warto dokupowac doswietlen zakretow bo w pewnych wersjach mozna zakodowac opcje w komputerze i bedzie dzialac, itd...

    ps.2
    Jak widze takie ceny za tak ubogie samochody to az mnie skreca - jak dobrze ze polubilem uzywane dupowozy;-)

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dlatego dobrym rozwiązaniem jest auto demo z rabatem, ponieważ zawsze jest trochę lepiej doposażone, a cena atrakcyjna. W tym segmencie za 50tys zł szału nie ma.

    Podzielam Twoją uwagę krataja, bo sam np. lubię mieć wbudowaną nawigację, ale już jak kupowałbym w salonie to zastanowiłbym się nad wydaniem 8-10tys zł za taką przyjemność
    Nie chodzi o to, że mnie nie stać, ale o utratę wartości za wszystkie dodatki, które dokupujemy. Fakt, że na rynku wtórnym później takie egzemplarze są bardziej rozchwytywane i droższe, ale nie o tyle co musieliśmy zapłacić za dodatki w salonie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To w sumie ani Opel ani Skoda, ale Renault teraz krzyczy dobrą promocją. Meganka w bida wersji wychodzi coś koło 55 tys. Jak wierzyć temu konfiguratorowi z Samaru to najwięcej dają w standardzie.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #20
    dargli
    Gość

    Domyślnie

    Kris75,
    Żona miała nią bliskie spotkanie z rowem i płotem. Żonie nic się nie stało a koszt naprawy auta 5.5kzł. Sprzedałem jako rozbitka. Poszedł na drugi dzień po ogłoszeniu na Otomoto. Octavia Tour 51500zł.

  6. #21
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Tak grzecznie zapytam,,czy ktoś jeszcze pamięta o co autor wątku pyta ? jakie dwa auta porównać chciał ?
    Gość pyta konkretnie a tu po raz kolejny kierowanie uwagi na inne marki. Stop.
    Ostatnio edytowane przez Sherlock ; 21-02-12 o 20:27

  7. #22
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dzięki za duże zainteresowanie tematem @Tradelux ja to jest z tymi autami "demo"? Bo w grę wchodzi tylko leasing, czy on obejmuje takie auta? Jak słusznie zauważył @Krataja szału za tą kasę nie ma jeśli chodzi o wyposażenie i rzeczywiście najpoważniejszym kandydatem do zakupu będzie Octavia 1.6 + LPG ale raczej nie kombi..no chyba że znajomy dorzuci grosza. Inne marki nie wchodzą raczej w grę, a szczególnie francuzy (proszę o nie roztrząsanie dlaczego francuzy "be" przecież dobre auta itd. - nie i już) Czy ktoś wie jak z wytrzymałością Octavii zasilanej LPG? W sensie zaworów, uszczelki pod głowicą lub innych mankamentów...Jakie są słabe punkty tego auta?
    Pozdrawiam

  8. #23
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak tylko wystawią fakturę VAT na auto demo to tak, a przeważnie wystawiają
    Będzie to na 100% lepiej wyposażone auto, niż to z wyprzedaży.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #24
    Andre
    Gość

    Domyślnie

    Tradelux, ale trzeba poruszyć bardzo istotną kwestię aut demo. Niektóre są tak katowane, że aż strach.

  10. #25
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    a co możesz skatować przez np. 6tys km, gdzie większość tych km nabił pracownik salonu dojeżdżając do pracy z domu. Uwierz, że bardziej może być zakatowane auto od 1-szego prywatnego właściciela. To, że ktoś mocniej naciśnie na gaz nie znaczy, że jest katowany, jak również autor interesuje się benzyną, która szybko się nagrzewa, nie ma turbosprężarki (przynajmniej o takiej mowa, bo pod gaz) itd.

    P.S. Chociażby ostatnio rozmawiałem w salonie Citroena na temat DS4 demo, którym dojeżdża kierownik salonu do pracy
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #26
    Andre
    Gość

    Domyślnie

    Nie twierdzę, że każde demo. Ale są przypadki, gdzie o auta naprawdę się nie dba. Sam miałem okazję doświadczyć . Nie przekreślam takich aut bo jednak są lepiej wyposażone i czasem w dobrej cenie. Ale czujność należy zachować. Wystarczy odbyć jazdę próbną i zobaczyć co będzie mówił sprzedawca w czasie testu.

  12. #27
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andre Zobacz post
    ...
    Pierwsze demo kupiłem w 2007 r., w 2010 kolejne- złego słowa nie powiem. auta miały przebieg odpowiednio 11 i 16tkm- pełna gwarancja, bezwypadki itp. Co mnie skłoniło? Cena! W pierwszym przypadku 12 tyś różnicy, a w drugim prawie 35tyś zł. Następnego pewnie też poszukam demo

    Przypominam o obowiązku przestrzegania regulaminu!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 22-02-12 o 12:01

  13. #28
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tradelux leasing możńna wziąść także i na umowe kupna sprzedaży, czy fakture v-m ale wtedy tracimy vat, ale jeśli się kupuje auto od znajomego używke i daje dobrą cene lub chcemy wziąść w koszta np. jeszcze raz swoje auto i sprzedać je leasingowi to wtedy się opłaca. Nie trzeba kupować w leasing tylko nowego samochodu.

  14. #29
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    Jak bierzesz leasing to "wydłuż" sobie okres spłaty i weź porządne auto tj. Toyota lub Honda.
    Skoda jest dla skodziarzy, a Opel jak to w Niemczech mówią dla bauera... czyli niemieckiego chłopa...
    Ale jak już z tych dwóch to zdecydowanie Opel...

  15. #30
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @jcmcwed-oho ho to chłopie żeś teraz pojechał....a miałeś kiedyś skodę lub byłeś w Niemczech, że wiesz jak to o oplu mówią???Może od razu niech na dożywocie podpisze leasing i merca S klasę weźmie?Weźcie darujcie sobie chłopaki takie podpowiedzi. Wyskoczyłeś jak gość niedawno w temacie o dużym kombi lub vanie wyskoczył z audi A2

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •