Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Samochód dostawczy na firmę jaka faktura?

  1. #1
    gredy2
    Gość

    Question Samochód dostawczy na firmę jaka faktura?

    Witam,
    Mam firmę i jestem płatnikiem Vat i chcę kupić auto dostawcze w Niemczech z homologacją LKW. Jaka forma zakupu będzie dla mnie korzystniejsza? zakup na Fakture Vat marża czy na Fakturę Vat (z ceną netto)?
    pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wg mnie zdecydowanie na fvat, vat marża jest dla osób nie prowadzących DG. (jeśli się mylę niech któryś z importerów mnie poprawi). Czyli vat-marże wystawia się w przypadku zakupienia przez pośrednika auta od osoby prywatnej nie będącej przedsiębiorcą, w innym wypadku-fvat.
    W myśl ustawy o podatku VAT rozliczanie systemem VAT marża jest możliwe tylko w sytuacji, gdy towary używane zostały nabyte od podmiotu niebędącego zarejestrowanym podatnikiem VAT lub zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej, lub gdy zakup został dokonany od zarejestrowanego podatnika VAT, a dostawa o której mówi ustawa była zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 lub art. 113 ustawy o VAT oraz podatników VAT, w przypadku opodatkowanie tejże dostawy w systemie VAT marża.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Faktura Vat, jest lepszym rozwiązaniem .Aby kupić za granicą samochód w cenie netto musisz posiadać nip EU.Numer NIP będzie ten sam który posiadasz obecnie.Zgłoś się do US wypełnij deklarację że chcesz mieć NIP EU i po dwóch tygodniach otrzymasz decyzję.Przedsiębiorca zagraniczny będzie widział w systemie EU , że jesteś płatnikiem VAT-u i sprzeda Ci w cenie netto.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jesli LKW to tylko na pelna fakture. W Polsce zaplacisz VAT, ale dostaniesz w calosci jego zwrot jesli jest to auto dostawcze/ciezarowe.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisane wyżej żadna vat marża , płacisz w kwocie netto (sprzedawca może poprosić o wpłatę depozytu na podatek vat który zwróci po przesłaniu dokumentów potwierdzających rejestrację auta w PL) , po sprowadzeniu opłacasz polski VAT 23% który wróci do Ciebie w całości. Po rejestracji auta w kraju nie zapomnij zrobić badania VAT-1 tak abyś od paliwa mógł odpisywać cały podatek oczywiście jeżeli auto spełnia wymagania VAT 1 gdyż nie każde LKW z Niemiec czy innego kraju EU spełni polskie wymagania dotyczące VAT-1.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  6. #6
    arify
    Gość

    Domyślnie

    Podpinam sie pod temat. Sytuacja podobna, ale chcę na firmę kupić za granicą auto osobowe, albo takie, które później można przerobić na dostawcze. Mam NIP UE. Rozumiem, że kupować należy z oferty, w której możliwe jest odliczenie VAT tamtego kraju. Czytałem jednak, że po powrocie muszę zapłacić 23% VAT i następnie odliczyć sobie z tego 60%. Jak to naprawdę przebiega? Może ktoś brał na taki cel kredyt?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ale szukasz w takich samych widełkach jak Audi? W tym budżecie chyba lepszym wyborem będą auta krajowe.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Czytałem jednak, że po powrocie muszę zapłacić 23% VAT i następnie odliczyć sobie z tego 60%.
    dokładnie. Kupujesz netto (w przypadku Niemiec VAT/MWST to 19%), ale po powrocie do Polski płacisz 23% VATu, żeby auto zarejestrować. Odliczasz VAT jak z każdego środka trwałego.
    Niemcy czasami będą wymagali pozostawienia depozytu w kwocie MWST, podlega on później zwrotowi.
    Może ktoś brał na taki cel kredyt?
    kredyt ma taką cechę jak celowość, szczególnie, że mówimy o kwocie >20 tys pln- potrzebna może być FV proforma, formalności trochę zajmują.
    Radzę, podobnie jak takietam, poszukać w Polsce auta z FV23%, które łatwiej skredytujesz, weźmiesz w leasing.

  9. #9
    arify
    Gość

    Domyślnie

    Heh, nie, to audi będzie się teraz ciągnęło Myślałem do 20 tys. eu, raczej A6 albo mondeo. Nie znaczy, że krajowe odpadają. Chcę po prostu zobaczyć, jak to wygląda, bo będę wkrótce wyjeżdżał na jakiś czas.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Zaczynasz przygodę z forum od robienia jaj, to i nie licz na zbyt wiele.
    Tak czy inaczej powodzenia w zakupie.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    to audi będzie się teraz ciągnęło
    nie dziw się
    Myślałem do 20 tys. eu, raczej A6
    wyprowadzam się do Niemiec, w Polsce: "zainteresuję się A6 z 2009 za 20 tys PLN", jadę do Niemiec: "zainteresuję się A6 za 20 tys... EURO"
    Jak żyć panie premierze
    Jakie chcesz to A6? Bo mam namiary na w miarę pewne sztuki, świeżo po kontraktach. I nie ode mnie, żeby nie było.
    np. 80 tys pln, 2009, 2,7 tdi, 170 tys km

  12. #12
    arify
    Gość

    Domyślnie

    Tamta oferta była na tyle niepoważna, że wręcz godna zainteresowania (była wyświetlana na głównej stronie Onetu. Czlowiek by się spodziewał, że coś tam sprawdzają, ale Amber Gold też reklamowali)

    Lukas.s, możesz podesłać na priva oferty tych A6? Na razie się rozglądam. Muszę wkrótce zmienić autko, chociaż jestem do niego dość przywiązany. Wiem, że poszukiwania trochę trwają, więc zaczynam odpowiednio wcześniej.

    Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •