Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Citroen xsara picasso Francja I

  1. #1
    wave
    Gość

    Domyślnie Citroen xsara picasso Francja I

    Witam. Zamirzam kupic w/w samochod i chcialbym aby ktos kompetentny z forum "rzucil okiem" na te ogloszenia. Dziekuje za odpowiedzi.

    pisze drugi raz po temat z mojej winy "wyparowal"

    http://www.lacentrale.fr/auto-occasi...-12325605.html

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Zdjęcia mogą przekłamywać ale jak dla mnie to kiera ma więcej niż te 110 tkm. Masz tam kogoś, że aż z FR chcesz ciągnąć czy poprostu zgodnie z zasadą "francuza tylko z Francji" ?
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-10-10 o 12:55 Powód: Francja elegancja

  3. #3
    satanek
    Gość

    Domyślnie

    Kolega takietam poruszył dość ważną kwestię - czy masz tam kogoś kto ci sprawdzi to auto przed zakupem? Jak tak to niech poświęci trochę czasu i zobaczy to co ma najbliżej swojej okolicy... wątpie żeby ktoś udzielił Ci tutaj konkretnego info na temat zdjęć, a na wizytę forumowych insptektorów nie masz co liczyć, no chyba że zafundujesz im wycieczke do Francji a na poważnie - jak chcesz kupić tam na miejscu to bierzesz kogoś kto się na samochodach zna a najlepiej na kilku konkretnych markach, które Cię interesują jedziecie i szukacie... oglądacie, sprawdzacie i kupujecie...
    Moja rada albo skorzystać z usług kogoś kto auta stamtąd targa... albo poszukać bliżej i wtedy na pewno któryś z importerów związanych z forum Ci pomoże...

  4. #4
    wave
    Gość

    Domyślnie

    Ach, nie wyjasnilem i troche zamieszania. Na obecna chwile mieszkam we Francji ale do tych aut mam troche kilometrow. Tylko te samochody z tej okolicy przeszly "moje testy wzrokowe" jak i cenowe. Ceny sa na dobrym poziomie ale... Troche na autach sie znam i posprawdzam je od strony technicznej, a Was, prosze o ocene ze wzgledu na: - rozne wersje wyposazenia np. po kolizji badz wypadku elementy zostaly zastapione z innej wersji, - spasowanie - zuzycie elementow - cena itp.. Zreszta Wy to rozumiecie dobrze, jak zawsz "DIABEL" tkwi w szczegolach i razem latwiej je wylapac.
    Dzieki.


    Co do kierownicy, wlasnie dobrze zauwazyles ale tez spotkalem sie z wieloma opiniami uzytkownikow tych "Xsara Picasso" o szybko zuzywajacej sie kierownicy ze wzgledu na zastosowanie MUSU (pianki). Zimno i cieplo powoduje kruszenie sie tego materialu. Wiec...?
    Ostatnio edytowane przez wave ; 28-10-10 o 13:16

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Sorki czegoś tu nie rozumie. Jeśli znasz się na autach i już je oglądałeś i sprawdziłeś to chyba sam powinieneś wiedzieć co są warte. W internecie jest wiele stron poświęconych cytrynom i ich wersji wiec jaki problem poczytać. Odnoszę wrażenie że podpuszczasz trochę forumowiczów by na podstawie kilku fotek ocenili auto. Jeśli się mylę to sorki jeśli uraziłem.

  6. #6
    wave
    Gość

    Domyślnie

    "Sprawdzilem" na zdjeciach, na samochodach i ich ocenie znam sie srednio i nie wiem i nie widze wszystkiego. Jade je ogladac dzisiaj. Z tego co widzialem na "bez wypadkowe net" i blogu, duzo osob podejmuje sie oceny aut ze zdjec a dopelnieniem ich oceny jest ocena samochodu w "realu".

    Nie podpuszczam

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zderzaki mają czasem inny odcień niż reszta, ale w tym przypadku przedni ewidentnie wygląda na malowany bądź zmieniany. Wiem, że we Francji takie rzeczy wynikające z parkowania to standard i może być to zwykłą typową bzdurą parkingową jakich pełno tam na codziennie, niemniej popatrz dla pewności na przód, pas przedni itp.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    wave
    Gość

    Domyślnie

    A wiec, bylem i widzialem to "cacko". Jak zwykle CCC (cena czyni cuda). Tak pokrotce to:
    - dosc mocno skorodowany uklad wydechowy
    - dosc mocny wyciek ze skrzyni biegow, nie zlokalizowalem dokladnie miejsca ale okolice laczenia polosi ze skrzynia - uszczelniacz (?)
    - silnik po rozgrzaniu dostal drgawek, przy zwiekszaniu obrotow silnika wystepowaly dziwne "dzwonienia" z jego okolic
    - wyciek z okolic pokrywy walkow rozrzadu
    Rozrzad nie wymieniony, olej tak 5tys. km wczesniej, reszta w dobrym stanie zadbany.
    Zostalem milo przyjety przez handlarzyne, ale potem bylo juz tylko gorzej. Niektore kwestie pomine natomiast dwie opisze krotko:
    - w czasie nagrzewania silnika zostalem poproszony o jego wylaczenie, gdyz to powoduje wieksze zanieczyszczenie srodowiska ?! okey ale ja chce go kupic...
    - temat wyciekow zostal zlekcewazony i skwitowany stwierdzeniem o jego przebiegu (110tys) "przeciez to sa niewielkie wycieki i tanie w naprawie" ?!
    Po tym dalem sobie spokoj i radosnie udalem sie w dalsza podroz, wyleczony z "polskiej nizszosci w stosunku do innych narodow". Czy to Francja czy tez Polska jest tak "SAMO", oni i my swoich Gromoslawow maja.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •