Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kombi lub duży bagażnik do 35tys, miasto > 50%, Pb

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Kombi lub duży bagażnik do 35tys, miasto > 50%, Pb

Rodzaj
    Kombi

Preferowana marka
    Toyota/Opel/Ford

Budżet na zakup auta:
    max 35000

Preferowany rok produkcji:
    2008

Silnik (pojemność i liczba KM)
    >120KM

Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb

Planowany roczny przebieg:
    15000

Charakter użytkowania :
    miasto > 50%

Ilość pasażerów, bagażu:
    2+1

Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam,
    w tej chwili jeżdżę Toyotą Corollą E12 hatchback z silnikiem 1.6 i jestem bardzo zadowolony z jej niezawodności. W ostatnim czasie rodzina się powiększyła i zaczyna nam przeszkadzać bardzo mały bagażnik (poniżej 300l). Szukam czegoś bardziej przyszłościowego, czyli raczej kombi/van. Jeżdżę głównie na krótkich odcinkach w mieście + kilka razy do roku dalszy wyjazd, więc sprawdzi się raczej silnik benzynowy. Fajnie byłoby, jeśli nowy samochód miał bardziej komfortowe zawieszenie i lepsze przyśpieszenie w porównaniu do Corolli.

Budżet max 35 tys zł, rocznik 2008 wzwyż.
    Moje typy:
    * Toyota Avensis III kombi z początków produkcji
    * Opel Astra J kombi
    * Ford Focus mk3 kombi
    * Ford Mondeo mk4 kombi
    Podoba się też Volvo V50, ale tutaj nie wiem czy wnętrze nie jest za ciasne.

Czy w tym budżecie można myśleć o sensownym egzemplarzu z wymienionych samochodów? Może polecacie inny model w tym budżecie?

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 34
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Kombi lub duży bagażnik do 35tys, miasto > 50%, Pb

Z tych pięciu podanych Mondeo i Avensis to samochody wyższej klasy więc automatycznie będą wygodniejsze i bardziej przestronne. V50 bazuje na Fordach Focusach II Generacji więc wiadomo że projektowo powstało to jednak trochę wcześniej niż Astra J i Focus III, chociaż samochodem jest akurat udanym, wnętrze może nie jest zbyt przestronne ale fotele już jak na Volvo przystało, bardzo wygodne, gdzie popularne kompakty nawet kolejnych generacji tego poziomu nie osiągają. Bagażnik też co ciekawe jak na kompakt dobrze rozplanowany, miesiąc użytkowałem takowego do wożenia wózka dziecięcego i co ciekawe rama z gondolą wchodziły obok leżąc na poziomie podłogi. W tym budżecie możesz oczywiście spokojnie wybierać spośród samochodów poliftingowych (od roku modelowego 2008) ale większość benzyniaków to 1.8 konstrukcji Mazdy, mniej jest 2.0, napędzających również Mondeo Mk. 4, ale to praktycznie bliźniacza konstrukcja różniąca się szczegółami i z większością tych samych problemów (pierścienie, branie oleju itd... chociaż nie jest to obowiązkowe w każdym. Na V50 2008 to moim zdaniem podanego budżetu masz aż nadto , z pół roku temu sprzedałem takiego poliftowego 1.8 za niewiele ponad połowę podanej kwoty w przyzwoitym stanie, nigdy nie rozbitego, z serwisem praktycznie do samego końca w ASO Volvo.
    Ja bym jeszcze do tej listy tradycyjnie dodał szwedzką alternatywę w postaci Saab'a 9-3 z którąś z odmiany silnika b207 pod maską, a także coś z francuzów typu C5 X7 z silnikiem 2.0 lub może C4 Grand Picasso z tym samym silnikiem tylko o ile pamiętam był on w tym modelu łączony fabrycznie wyłącznie z automatem.

3. Następujący użytkownik dziękuje Bartek28 za tą użyteczną informację:

areq47 (14-09-19)

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    14

Mam 2 sztuki Opla Astry J na stanie (jedna z LPG). Do tego dołożyłbym jeszcze Hondę Accord - bardzo fajne auto w ok. 36-38tys zł kupisz coś z 2008r.
    Warto też pomyśleć o Citroenie C5 2.0 benzyna - może się super nie zbiera, ale trwałe i dobrze znosi gaz.
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

5. Następujący użytkownik dziękuje tradelux za tą użyteczną informację:

areq47 (14-09-19)

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Z tych pięciu podanych Mondeo i Avensis to samochody wyższej klasy więc automatycznie będą wygodniejsze i bardziej przestronne. V50 bazuje na Fordach Focusach II Generacji więc wiadomo że projektowo powstało to jednak trochę wcześniej niż Astra J i Focus III, chociaż samochodem jest akurat udanym, wnętrze może nie jest zbyt przestronne ale fotele już jak na Volvo przystało, bardzo wygodne, gdzie popularne kompakty nawet kolejnych generacji tego poziomu nie osiągają. Bagażnik też co ciekawe jak na kompakt dobrze rozplanowany, miesiąc użytkowałem takowego do wożenia wózka dziecięcego i co ciekawe rama z gondolą wchodziły obok leżąc na poziomie podłogi. W tym budżecie możesz oczywiście spokojnie wybierać spośród samochodów poliftingowych (od roku modelowego 2008) ale większość benzyniaków to 1.8 konstrukcji Mazdy, mniej jest 2.0, napędzających również Mondeo Mk. 4, ale to praktycznie bliźniacza konstrukcja różniąca się szczegółami i z większością tych samych problemów (pierścienie, branie oleju itd... chociaż nie jest to obowiązkowe w każdym. Na V50 2008 to moim zdaniem podanego budżetu masz aż nadto , z pół roku temu sprzedałem takiego poliftowego 1.8 za niewiele ponad połowę podanej kwoty w przyzwoitym stanie, nigdy nie rozbitego, z serwisem praktycznie do samego końca w ASO Volvo.
    Ja bym jeszcze do tej listy tradycyjnie dodał szwedzką alternatywę w postaci Saab'a 9-3 z którąś z odmiany silnika b207 pod maską, a także coś z francuzów typu C5 X7 z silnikiem 2.0 lub może C4 Grand Picasso z tym samym silnikiem tylko o ile pamiętam był on w tym modelu łączony fabrycznie wyłącznie z automatem.
    Najchętniej wydałbym kwotę poniżej podanego budżetu, więc volvo jest dosyć kuszące Wiem, że poniżej tej kwoty może być problem ze znalezieniem Toyoty albo Focusa.
    W Volvo zostaje jeszcze silnik 2.4, ale to raczej trzeba by sprowadzać, bo w PL mały wybór.

Dzięki za propozycje C5 - muszę trochę o nich poczytać (nigdy nie byłem przekonany co do trwałości francuskich samochodów)

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Mam 2 sztuki Opla Astry J na stanie (jedna z LPG). Do tego dołożyłbym jeszcze Hondę Accord - bardzo fajne auto w ok. 36-38tys zł kupisz coś z 2008r.
    Warto też pomyśleć o Citroenie C5 2.0 benzyna - może się super nie zbiera, ale trwałe i dobrze znosi gaz.
    Właśnie wprowadziliśmy się do nowego bloku z miejscem postojowym w garażu podziemnym (oczywiście zakaz wjazdu z LPG). Pierwszy raz mieszkam w bloku, więc nie wiem jak wygląda sprawa ze stosowaniem się do takich zakazów (jest system wentylacji itd). Gdyby to była Astra J 1.4 T 140KM i bez gazu - już bym jechał po odbiór

Honda też była moim wyborem, ale budżet 35tys jest raczej nie do przekroczenia ;/ A chyba do tyłu Accorda VII w wersji kombi nie przekonam się ;/ Za to sedan jest bardzo fajny Czy woził ktoś wózek + dodatkowe bagaże w bagażniku Accorda VII sedan?

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Siła Reputacji
    14

Myślę iż skoro użytkowałeś Toyotę to łatwiej Ci będzie iść w ten model .
    Moim zdaniem jesteś na granicy ( budżet) aby mieć Ave po lifcie ;
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...d=C&sfmr=false
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Siła Reputacji
    14

To możesz Astrę J bez LPG (też mam taką)
    Citroen C5 w sedanie ma bagażnik spory, a dodatkowo duży prześwit (przez wygiętą szybę). Bardzo ciekawe auto, bo mało awaryjne, a komfortowe i duże - w ok. 30tys zł kupisz dobrze wyposażoną sztukę.
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia