Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ford Mondeo Mk4 - gazować czy nie, oto jest pytanie

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Ford Mondeo Mk4 - gazować czy nie, oto jest pytanie

Nie wiem, czy to dobry dział, ale nie mogę znaleźć lepszego. Jak coś, proszę o przeniesienie.

Jak w temacie. Panowie, wczoraj kupiłem 2010 rok, Ford Mondeo Mk4, Benzyna, 145 koni, silnik 2.0 Duratec. Najważniejsze pytanie, gazujemy, czy nie gazujemy. Jedni mówią rób, inni nie. Jedni polecają, inni przestrzegają. Zatem co dalej? Dodam, że robię 350 km do pracy w jedną stronę z domu i potem po dwóch tygodniach pracy drugie tyle na powrót. I tak bez przerwy. To daje jednak 700 km w dwa tygodnie. 16000-17000 w ciągu roku. Na Benzynie płacę rocznie (liczyłem już) 7000+, a na gazie wydawałbym 3000+. Więc ponad 4 koła zaoszczędzone. Jednak wiadomo, gaz to eksploatacja auta extra i czy warto, czy mam się obawiać, czy jak coś walnie, to kosza będą za drogie? Co Wy uważacie? Może ktoś z Was ma? Każdą kolejną opinię docenię.

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    14

Domyślnie Odp: Ford Mondeo Mk4 - gazować czy nie, oto jest pytanie

Dziwie się, że na takie przebiegi nie kupiłeś diesla. LPG jak najbardziej jest dość dobrze znoszone w tym silniku, ale wiele zależy od komponentów i kto zakłada. Do tego ten silnik lubi sobie wypić olej, a wyższa temperatura spalania LPG temu jeszcze bardziej służy.
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

...proszę zapoznać się z regulaminem...
    Bo byłem nastawiony od razu na gazowanie wiedząc, że jednak te KM robię, a to sporo mi da zaoszczędzić. W końcu z czasem nadrobi mi instalację i ew. koszty naprawy czegoś, gdyby coś walnęło. O tym, że Duratec pije olej wiem, będę regularnie kontrolował wszystko. Pytanie jak z eksploatacją auta przez gaz, czy opłaca się, co może mi ew. coś walnąć przez to za jakiś czas i jakie to są koszta. No bo jednak w mojej sytuacji, gdzie muszę jeździć do roboty w delegacje 350 km i potem wrócić to jednak gazik się opłaci.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 10-09-19 o 19:53

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    3

Przy takim przebiegu też wybrałbym diesla,

Benzyniaki też się psują, a to uszczelka pod głowicą, a to zacznie palić olej, i inne

Pozatm za benzyniaka trzeba zapłacić teraz więcej + dochodzi koszt Instalacji LPG.

Więc biorąc to wszystko pod uwagę i cenę za diesla ...wybrałbym diesla., nawet gdyby w przyszłości trzebabyło wymienić sprzęgło kpl, czy zregenerować wtryski to i tak wyjdzie albo na to samo albo korzystniej na diesla.

Eksploatacja samochodu to nie tylko "Ile spali mi na 100"

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

...regulamin...
    No ok, ale teraz już nie cofniemy czasu. Co robić dalej. Opłaca się gazować, czy nie ma sensu, bo to ryzykowne.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 10-09-19 o 19:54

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 2
    Siła Reputacji
    7

Po pierwsze jeśli założysz gaz to musisz liczyć się ze sprawdzeniem luzów zaworowych co 20-30 tyś km. To kosztuje i trzeba to brać pod uwagę zakładając instalację...
    Jako ciekawostkę powiem coś o czym wiesz albo i nie ale Twoje mondeo ma koło dwumasowe, którego koszt jest sporo wyższy niż dwumasy w dieslu.
    Przechodząc do sedna, nikt Ci nie odpowie czy zakładać czy nie. Policz koszty paliwa, koszty regulacji luzów, przeglądów, ile będziesz trzymał auto i będziesz wiedział czy zakładać czy nie.

Moderator S Avatar mpDante
    Podziękowano: 10
    Siła Reputacji
    10

Przede wszystkim, zapoznaj się z regulaminem!

Pytanie jest bez sensu, bo kupiłeś auto pod gaz, więc zakładaj instalację - Mondki z LPG chodzą teraz w chorych cenach, poza tym dość łatwo to potem odsprzedać.

Jest to mułowaty silnik, który wcale mało nie pali... i bierze olej, o czym wiesz, a przez LPG będzie go brał z czasem coraz więcej, więc po pewnym czasie jakiś tam remont silnika trzeba brać pod uwagę.

Tak jak koledzy pisali wcześniej, do MK4 najlepszy jest dizel, który może spalić 50% mniej paliwa niż benzyna i w dłuższej perspektywie byłby tańszy w utrzymaniu, a za kasę wydaną na auto z 2010 kupiłbyś pewnie fajnego polifta w dizlu
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 10-09-19 o 21:21
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    |
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    14

Jak już kupiłeś benzynę pod LPG to ją gazuj, ale to był bezsensowny zakup Niestety taki teraz trend, ale powoli się to zmienia...
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    3

Zawsze może sprzedać i kupić coś co mu się lepiej sprawdzi

A ostatnio tym ludziom nie wiem jaka propaganda tłucze do tych łbów że nie chcą diesla bo już nie wjadą do miasta, bo będą zakazy ja mam cp 2-3 telefon i taka śpiewka, normalnie chyba Goebels z grobu wstał i to głosi, a tępy naród czyta to i kupuje wszystko co teraz ma benzynę, jakiż to czar z oczu pryśnie jak się okaże że te benzyniaki wcale nie są takie super, a jak jeszcze dostaną LPG to następnym samochodem będzie diesel.
    NIestety na zachodzie teraz wszystko co ma benzynę ma "chorą" cenę, a co ma benzynę i nadaje się pod LPG sekwencję ma bardzo chorą cenę, nawet motorschaden i benzyna i cena kosmos.
    Ostatnio edytowane przez andrzej3000 ; 12-09-19 o 19:00

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia