Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Toyota Avensis Dąbrowa Tarnowska 2.0

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Toyota Avensis Dąbrowa Tarnowska 2.0

Marka: Toyota

VIN: SB1ED76L10E123589

Model: Avensis

Silnik: 2.0

Rocznik: 2013

Miejscowość:
    Dąbrowa Tarnowska

Nazwa komisu:
    AB CARS , Dąbrowa Tarnowska, dąbrowski, Małopolskie

Link do ogłoszenia:
    https://www.otomoto.pl/oferta/toyota...-ID6CjWKf.html

Treść:

Informacje jakie udało się uzyskać o tej toyocie na innym forum w tym od sprzedającego:

andrewb25
    Skoro moje auto zostało wywołane to więc tak, przede wszystkim AB1313 Zapraszam do kontaktu telefonicznego :yes: Auta z rynku Duńskiego sprowadzam od kilku lat Samochód jest Bezwypadkowy, Ma 1 Lakier, możemy jechać na każdą stację :mrgreen: Miała 1 rejestrację, była co prawda zarejestrowana na przewóz osób, ale tego typu samochody są bardzo fajnie serwisowane bo po prostu muszą być sprawne , i toyota nie była jako typowe taxi, w DK jest bardzo dużo takich samochodów, czasami jest to robione specjalnie ze względów podatkowych, sam ich miałem kilka tego typu , są w BDB stanie technicznym, bo siłą rzeczy muszą być. Ale oczywiście w żadnym wypadku nie namawiam.
    tomekdk
    Data 1-j rejestracji to 03-01-2014, także pewnie w dowód będzie wbity rok produkcji 2013, a nie 2014 jak w ogłoszeniu. Tablice na aucie to nie są duńskie oryginały, tutaj możesz poczytać o wyklejankach i jeździe niezarejestrowanym autem:
    https://www.auto-swiat.pl/porady/pra...ablice/vjxn0f7

W Danii było 2 właścicieli, a nie "Pierwszy właściciel" jak w ogłoszeniu. Od 03-01-2014 do 02-02-2017 auto było w leasingu, a podczas leasingu auta nie są obejmowane rejestrem nt. szkód. Przeznaczenie auta - tak, jeździło jako taksówka. Przebieg by się zgadzał:
    andrewb25
    Ja tylko dodam, że oczywiście z racji tego że nie mam nic do ukrycia i że samochód był przywieziony w całości jako bezwypadkowy, wszystkie informacje są podane w ogłoszeniu. Jest podany Nr VIN, można sobie sprawdzać itp, Samochód oczywiście nie miał szkód, nie nosi śladów napraw, powłoka lakiernicza oryginalna. Taxi nie taxi, ja chciałbym żeby każde auto takie było i może być taxi.
    Nr VIN nie ma już w ogłoszeniu - został usunięty a tablice zostały zamazane na zdjęciach. Zniknęło też zdjęcie z vin z ogłoszenia.

andrewb25
    jeżeli nie odpowiada to przecież nie zmuszam do zakupu, zawsze mozna przyjechać i prosto na SKP i pokaż kotku co masz w środku, vin ukryty żeby nie stresować ludzi. , nie pasuje to jechać i kupowac inne
    andrewb25
    w opisie ogłoszenia PISZE Rok produkcji 2013, Data 1 Rejestr 2014, Cała Europa zachodnia posługuje się DATĄ 1 REJESTRACJI a nie ROKIEM PRODUKCJI (po PRLowski wymysł) więc równie dobrze mogę nie podawać informacji o roku produkcji bo ja nie sprzedaję Roków produkcji, i nie muszę rozkodowywać VINÓW , w niektórych przypadkach samo ASO ma z tym problem, miałem takie przypadki np. z Suzuki Grand Vitarą. Przebieg Potwierdzony Właściel 1 odznaczony ...poprawione (błąd , pomyłka) i co z tego ? Poza tym tacy klienci to dla mnie nie klienci, kolekcjonerzy Vinów którzy szukają od 5 lat samochodu i nic nie kupują i przez kolejne 5 lat też nie kupią, za granicę też sami nie pojadą bo zobaczą to samo co u nas, a do niemieckiego salonu też nie pójdzie bo tam ceny kosmos. Niech jedzie do komisu na wielkopolske to go tam handlarze ugoszczą towarem i odpowiednio potraktują Do Danii też nie pojedzie bo żal będzie 1200,-- na prom, drugie tyle na paliwo i auta w tym samym dniu nie odbierze , może za 2 tygodnie , bo większość tych samochodów i tak nie jest "gotowa" także wtopa Suma Summarum nie ma się czym przejmować, Jak che po prywatnej osobie to też takie Avensisy są w Ofercie ale w tej cenie Przedlift czyli roczniki co najwyżej 2011-2012 , przebiegi takie same
    andrewb25
    Mój egzemplarz nie jeździł na żadnym taxi, właścicielem był ktoś inny, ot chociażby można zobaczyć stan foteli , wyglądają jak nowe , skóra nie nosi śladów zużycia, samochód jeździł również między Danią a Niemcami, no ale ja tam nie zamierzam się tłumaczyć.Dobra koniec OT, przyjemnej niedzieli życzę, a januszom, pakować termos i kanapki i ogień na placyki do Niemiec po te Igły na arabskich placach
    https://www.forumsamochodowe.pl/zaku...81397-1650.htm

Trafiłem na to forum po nr tel z ogłoszenia i widzę że andrewb25 tu ma nick andrzej3000.

Forma sprzedaży to Vat-marża czy prawidłowo?
    Ma ktoś wiedzę czy była to w Danii taksówka, bo sprzedający raz pisze że była a następnie że nie?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg T1.jpg (52.8 KB, 15 wyświetleń)
    • Typ Pliku: jpg T2.jpg (49.2 KB, 15 wyświetleń)
    • Typ Pliku: jpg T3.jpg (69.2 KB, 16 wyświetleń)

Moderator+
    Podziękowano: 198
    Siła Reputacji
    15

Domyślnie Odp: Toyota Avensis Dąbrowa Tarnowska 2.0

Co tego tego "bardzo fajnego serwisowania" to ASO skończyło się podczas leasingu i ostatni przegląd w Toyocie miała 29.11.2016r. przy 120225km

3. Następujący użytkownik dziękuje Wojtek69 za tą użyteczną informację:

AB1313 (16-09-19)

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 176
    Siła Reputacji
    10

No to kwestia czemu tablice juz nie widoczne i VIN ?
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Użytkownik
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Re: Toyota Avensis Dąbrowa Tarnowska 2.0

Zakryte, bo ktoś za bardzo zaczął już drążyć i zapewnienia sprzedawcy mają jak widać dwie wersje.

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 158
    Siła Reputacji
    17

Polska nie leży w Europie Zachodniej więc jak ktoś umie czytać i pisać to w ogłoszeniu podaje prawidłowy rok produkcji auta bo nadal widnieje:

Rok produkcji 2014
    a produkcja to 11/2013.

Kolor Czarny
    Perłowy Tak
    W T27FL nie było żadnego lakieru perłowego, tu jest czarny metalik.

Światła LED
    Jedyne LEDy jakie posiada to znajdują się w tylnych światłach stopu, a do jazdy dziennej są zwykłe żaróweczki świecące na żółto.

Tapicerka skórzana
    Nie jest to typowa tapicerka skórzana a połączenie alcantary ze skórą jak widać na foto:

Odtwarzacz DVD
    Nie widać żeby był zamontowany w miejsce oryginalnego radia czy przymocowany do dachu w celu umilania jazdy pasażerom.

navi
    Nie widać na foto żeby miała oryginalną NAVI, przycisk MAP NAVI nie świadczy że auto ją posiada.

Silnik 1AD-FTV znany z problemów z uszczelką pod głowicą.

ale w tej cenie Przedlift czyli roczniki co najwyżej 2011-2012
    T27FL był produkowany od 10/11 2011 więc T27 nie było już produkowane w 2012 roku
    • Typ Pliku: jpg 1.jpg (103.7 KB, 9 wyświetleń)

7. Następujący użytkownik dziękuje Mały1 za tą użyteczną informację:

AB1313 (16-09-19)

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Dziękuje bardzo za podane informacje, sprzedający potrafi zmienić cenę w ogłoszeniu z 33900 na 35900zł ale nic po za tym jak widać.

Moderator S Avatar Tytan
    Siła Reputacji
    10

Czyli jak rozumiem to jest ogłoszenie andrzej3000??

Moderator+ Avatar dural
    Podziękowano: 8
    Siła Reputacji
    10

Andrzej był ale się zmył ( przeczytał ten temat )

Marketingowo to bardzo słabo ( wypowiedzi na innym forum )

Moderator S Avatar Tytan
    Siła Reputacji
    10

No to jeszcze chwilkę poczekamy

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    3

Ale na co chcecie czekać? Ja nie wiem po co ten cały szum i szukanie na siłę taniej sensacji.

Rok produkcji w ogłoszeniu jest zmieniony, zresztą cały czas w opisie jest jak BYK napisane

Rejestracja 2014, Produkcja 2013...Zresztą na tym forum to już nie jeden temat o tym był,

Z drugiej strony ja nie jestem od podawania roków produkcji samochodów, mam w dokumentach to co mam i podaję zgodnie z dokumentami. Jak ktoś chce dostaje VIN i sobie dekoduje.

Skóra czy cała czy skóra + alcantara , co to za jakieś głupie uwagi , jest choćby centymetr skóry? a no jest , więc zaznaczam że jest.

Nikogo w błąd nie wprowadzam, z resztą są zdjęcia tapicerki i wnętrza i każdy ma oczy i widzi co to za materiał.

Jak dla mnie osobiście pełnej skóry nie preferuję, taka tapicerka osobiście mi bardziej odpowiada. To tak poza tematem.

Co do lamp Led a to nie jest czasami listwa Led w przednich lampach ? chyba że coś źle patrzę.

Moderator S Avatar Tytan
    Siła Reputacji
    10

Chodzi o VIN i tablice

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    14

Ja -Andrzej3000- nie bronię ale chcę zauważyć ,ze ok 10-ć lat temu ktoś mi wyciągnął Vectrę ,że w opisie miała podgrzewane fotele i coś tam jeszcze czego faktycznie nie posiadała - nie ważne ,że ktoś mi te ogło dawał - ale całe bleee spłynęło na mnie .
    Skoro więc -Andrzej3000- umie to sensownie wytłumaczyć to jedynie dopowiem ,że 90% handlarzy zawyża rok produkcji tam gdzie może "na potrzeby wyszukiwarki" ...i aby podnieść atrakcyjność swojego ogłoszenia .

PS;
    Dawał te ogło u Nas na Forum ?
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 16-09-19 o 14:53
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

I właśnie taki andrzej, dla którego rok rzekomo nie ma żadnego znaczenia robi takie zbiegi dla "podwyższenia atrakcyjności" swojej oferty
    To ostatni raz się pytam w końcu ma czy nie ma?!

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    14

-Wojtek- każdy handlarz autami ma świadomość ....jak i diagności na OSKP też ją mają ale za 50-100zł "górką" wpiszą Ci 1ą rejestrację jako prod.
    Tak się dzieje w POmrocznej
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Jak się dzieje to ja doskonale wiem i dlatego z tym walczę...
    Diagności coraz częściej trzęsą portkami w tej kwestii i będzie to na szczęście już tylko coraz rzadziej przechodziło
    Natomiast mi chodzi tylko i wyłącznie o konsekwencję wypowiedzi, gdzie na forum niby nie ma żadnego znaczenia to trzeba to jeszcze udowodnić w praktyce...
    Dlatego na otomoto mamy osobno nie przypadkowo rok produkcji i datę pierwszej rejestracji, a nie z pełną świadomością wpisywanie tak jak pasuje sprzedawcy, bo oczywiście chodzi o kasę jak zawsze w takich przypadkach i tłumaczenie, żeby klienci sami sobie sprawdzali :/

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia