Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Temat: Volvo v50

  1. #16
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Wojtek rodzimy przeciętnym klient ostateczny to kieruje się głównie okazyjną ceną vs. stopniem wkur... rodziny i sąsiadów prestiżem i wypasem chociaż nie przeczę że jest jeszcze grupa która wierzy w ideały z minimalnym przebiegiem spod kołdry a potem jest albo zderzenie z wypolerowanym "ideałem prosto" od Niemca, tudzież pofltowy trup bo przecież musi być salon Polska bo z zagranicy to oszukują, ewentualnie faktycznie znajdą samochód który więcej stał niż jeździł i jak zaczyna jeździć to zaczyna się dopominać napraw
    A skoro zainteresowanemu podoba się poliftowe 9-3 SS/SC to zdecydowanie przejedź się takowym i S40 / V50 a zobaczysz że jednak Saab jest samochodem zdecydowanie bardziej wygodnym i lepiej wykończonym, zresztą tak czysto technicznie to Volvo jest kompaktem bo bazuje na Focusie, natomiast 9-3 to jednak platforma z większej o klasę Vectry. Ja akurat miałem tych dwóch modeli sporo egzemplarzy, nawet jutro oddaje klientowi jedno V50, a w garażu stoi jeszcze jeden 9-3 SC natomiast jakbym miał wybierać samochód do dłuższej jazdy na codzień to zdecydowanie byłby to Saab, silnikowo również bo benzynowe motory serii B207 to jednak dobre połączenie osiągów, niezawodności i kosztów utrzymania.

  2. #17
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lut 2021
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    22
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Ideały istnieją tylko albo wogole nie zdążą być wystawione i już się sprzedają,albo trzeba mieć cholerne szczęście je znaleźć.Sam kupiłem 6 letniego golfa z polskiego salonu z przebiegiem 30k,który w zimę wogóle nie wyjeżdżał i to w highline i sprzedałem go z przebiegiem 45k.
    Nie istnieją tylko okazje,tym bardziej z Niemiec gdzie dobre auto kosztuje (w zeszłym roku jechałem do HH po s-maxa 2014 i z wszystkimi opłatami wyszedł mnie więcej niż niejeden lepiej wyposażony u handlarza w PL).Te „okazje” to są tylko dla przysłowiowych Januszy lecących na ładne zdjęcia i „full wypas".
    Volvo V50 właśnie urzeka mnie ta swoją kompaktowoscia,to ładne zgrabne kombi.Saab niewątpliwie ryje mi beret od ładnych kilku lat,tylko jak to często w PL bywa człowiek boi się czegoś nowego i w ostateczności kieruje się rozsądkiem,zamiast sercem hehe.I potem siedzi jak ja w tym golfie z durnowatym tsi,i po przejażdżce takim signum właśnie z 2.0t jak w saabie myśli o nie słuchaniu rozsądku następnym razem,a potem....znów rozsądek-s-max.Teraz jest okazja,ale właśnie znalezienie tego „ideału” czy to saaba czy (rozsądku)volvo łatwe nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Luke ; 28-02-21 o 20:25

  3. #18
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Takie auta z silnikami małymi jak 1.6D nie są super sprzedawalne - nawet jak jest super cena
    Nie ma więc co patrzeć przez taki pryzmat ile stoi.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #19
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Tak samo jak nie ma sensu patrzeć tylko, że jest 1.6, które w tej wersji do tego modelu jest całkiem OK.
    Powtarzam, że tutaj głównie liczy się przebieg i bezwypadkowość w połączeniu z tą ceną, a nie Wasze wywody...

  5. #20
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Wojtek szacunek dla Ciebie że ludziom sporo danych wyszukujesz ale to że my coś mówimy z naszych doświadczeń handlowych z klientami to nie są nasze "wywody" tylko praktyka, której Tobie ewidentnie w wypowiedziach brakuje. Jak widać doświadczenia są zbieżne niezależnie od miejsca działania i niestety małe / podstawowe diesle w samochodach kompakt i w górę to jest bardzo ciężki temat, w klasie średniej to już wręcz dramat i żeby był w oryginalnym lakierze bez rysek, z tapicerką jeszcze w foliach i minimalnym stanem licznika to i tak telefon może milczeć miesiącami bo ludzie poprostu takowych niechcą Teraz pogłębia problem jeszcze nagonka na diesle i przebieg tego faktu niestety nigdy nie skoryguje, szczególnie w samochodzie import z Niemiec gdzie większość i tak mieści się w stanie licznika Polska Norma co zadowala pewnie 95% poszukiwaczy

  6. #21
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Czy w Waszej karierze mieliście choć jeden taki identyczny egzemplarz i mieliście problemy ze sprzedażą? Odpowiadam za Was - NIE

    Tradelux nie handluje takimi V50, a Ty Bartuś regularnie, czyli klientów na ten model nie brakuje

    Powtarzam Wam również, że od lat jestem związany z handlem autami i doskonale wiem o czym piszę, a każde zapytanie, które się pojawia na forum jest dla Was zaprzeczeniem, a dla mnie potwierdzeniem Waszym "problemem" jest to, że podchodzicie do dodawanych tematów bardzo "ogólnikowo", a nie indywidualnie. Działam tutaj od prawie 6 lat i nie przypominam sobie, żeby ktoś kupił auto, przed którym "ostrzegałem" ze względu m.in. na czas sprzedaży, a nawet gdyby tak było to nadal bym to poddawał w wątpliwość ze względu na brak fachowej inspekcji w warunkach warsztatowo-komputerowych czy kompleksowe sprawdzenie historii wszystkimi dostępnymi metodami.

    I darujcie sobie wywody typu, że lepszy byłoby inny silnik w full opcji, bo to oczywista oczywistość, ale wtedy przekłada się to automatycznie na cenę.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Nie handluje takimi V50 - bo jest niesprzedawalne
    Jak miałem V50 w swojej ofercie to tylko 2.0d lub 1.8/2.0 benz lub 2.4/2.5T
    Bazuję na pracy z klientami, ich zapytaniach itd.

    P.S. Dany egzemplarz potrafi byc niesprzedawalny np. nawet z tego powodu, że ma np. 1 opcję wyposażenia mniej lub jasny środek, który mało osób lubi. Trzeba mieć rozeznanie w branży bazując na tysiącach kientów, a nie ocenia na podstawie długości ogłoszenia
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #23
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Nadal nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem i nadal sobie wyłącznie teoretyzujesz/ogólnikujesz.

    A temat 1.6 znasz z 508 oraz C5, gdzie tutaj w pełni się zgadzam, że jest bardzo duża różnica w stosunku do 2.0 m.in. ze względu na gabaryty.

    Do V50 jest ok, zarówno pod kątem osiągów, spalania jak i awaryjności.

    Powtarzam to zestawienie w pełni zgodne z opisem za takie pieniądze jest na jedno wystawienie i przestań pisać bzdury o niesprzedawalności...

  9. #24
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lut 2021
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    22
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Również uważam,że te 1.6 jest jak najbardziej ok do v50,tak samo jak do focusa,308 i innych kompaktów.To nie kobyła mondeo,508 czy jakiś superb,gdzie 1.6 aż w oczy kole.Wbrew pozorom klienci szukają sprawdzonych rozwiązań,a dużo osób tez ekonomi.Ja mimo bycia zwolennikiem benzyny,bo diesla nie wykorzystam,osobiście wole takie w miarę świeże i zadbane 1.6 hdi niż wysłużone 2.0 czy 1.8.
    W ogłoszeniach auta kompaktowe tez w dużej przewadze występują jak nie w Pb,to właśnie w tym mniejszym dieslu.

  10. #25
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Miałem sporo zapytań o V50 i nikt nie chciał tego silnika - nawet w dobre cenie
    To, że uważacie, że jest OK do tego samochodu (sam też tak uważam) jednak nie przekłada się na myślenie klientów. Większość nie wykorzysta mocy np. 200KM, ale ma być i tyle Ot takie myślenie jak np. z nawigacją - musi być, bo ekran ładny
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #26
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Takie "widzimisię" w różnych kwestiach dotyczy każdego wystawionego auta na sprzedaż, a wypowiedzi samego zainteresowanego są 100% potwierdzeniem, że chętnych na ten motor nie brakuje.
    Jak będziesz miał takie V50 z małymi przebiegami odkupię każdą ilość w cenie, na której mogę zarobić, a jak jesteś taki fachowiec od tego modelu, to dlaczego nie pomożesz koledze w zakupie?

  12. #27
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Bo nie sprowadzam V50 z tym silnikiem, dlatego, że cieszą się dużo mniejszą popularnością niż np. R5
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #28
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Bardzo merytoryczna odpowiedź, jak zresztą wszystkie wcześniejsze...

  14. #29
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Ja mam V50 regularnie? Fakt miałem tego kilka sztuk, więc co do modelu czy poziomów cen za poszczególne kompletacje mogę się wypowiedzieć, ale raz że na przestrzeni paru lat i zdecydowanie nie jest to generalnie jako model coś o co ludzie się jakoś szczególnie w Polsce biją, o ile wogóle przy obecnym stanie rynku coś takowego istnieje , dwa jest to bardzo popularny samochód tam skąd importuje więc normalne że już nawet czysto statystycznie jest z czego trafić oferty zdatne do importu do Polski, a trzy praktycznie wszystkie moje egzemplarze, z dosłownie jednym wyjątkiem 2.0, były benzynowe, bo z dotykania diesli 1.6 wyleczyłem się już dużo wcześniej nauczony doświadczeniem bardzo ciężkich sprzedaży przy innych markach samochodów w których były stosowane, dla jasności w klasach kompaktowych
    Oczywiście możemy się tu jeszcze bardzo długo spierać, a bez oględzin to są tylko nasze dywagacje niezależnie od stawianych tez więc skoro zainteresowanemu akurat nietypowo nie przeszkadza to co jest pod maską tego egzemplarza to może akurat będzie miał fart

  15. #30
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Volvo v50

    Wojtek - sprzedaję jednak trochę więcej i dłużej, niż 2 lata (bo na tym się opierasz z 508/C5). Do tego sporo sprzedaję pod zamówienie gdzie dużo ofert nie trafia na FB
    Niestety zapytań o V50 - auta z poprzedniej epoki - z silnikiem 1.6d nie miałem od ho ho i trochę - międzyczasie przewijał się Focus z tym silnikiem
    W Polsce nie darzą go ludzie sympatią - jeśli już to tylko za benzynowe silniki lub 2.0d od PSA.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •