Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: auto dla wędkarza i rodziny czyli kombi albo mnivan, prosze o pomoc

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lut 2021
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    8
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Cool auto dla wędkarza i rodziny czyli kombi albo mnivan, prosze o pomoc

    Witam wszystkich zgromadzonych. Szukam auta jak w tytule. Zastanawiałem się już nad peugeotem, ale wybiliście mi państwo to z głowy. Chodziło mi o peugeota 3008 w benzynie o poj, 1.6. Pisaliście żeby lepiej popatrzeć o 2l dieslu. Myślałem o tym. Problem w tym że ja robię bardzo krótkie trasy, do pracy mam zaledwie 4km, do sklepu na zakupy jeszcze mniej. Nie lubię i nie mogą dźwigać więc jeżdżę autem a do pracy uwierzcie mi pieszo odpada, jedynie latem rowerem Czasem zdarzy się, że pojadę gdzieś na rybki ok 50km. Raz w roku 500km na urlop. Jesienią po 250km na grzyby w te i z powrotem. I co mogę jeszcze powiedzieć, nigdy w życiu nie miałem diesla. Ostatnio przez myśl przeszły mi dwie marki, był to ford smax i seat altea xl 4x4. Chociaż przyznam że od tego mielenia stron z autami idzie zwariować. Może ma ktoś inną sugestie w tych gabarytach i przedziale cenowym (jestem otwarty na propozycje). Gdybym miał więcej czasu pojeździłbym, popatrzył i że tak powiem podotykał, ale tego czasu ostatnio brak a na gwałt potrzebne auto. Proszę Was o każdą rade, każde słowo na temat moich wyborów. Może ktoś przekona mnie do diesla Zapraszam do dyskusji i serdecznie pozdrawiam.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: auto dla wędkarza i rodziny czyli kombi albo mnivan, prosze o pomoc

    Altea z 4x4 to w tej kwocie uterenowiony Freetrack, a one były oferowane z ograniczoną liczbą silników gdzie benzyniak to akurat niesławne 2.0 TFSI i rocznikowo akurat pada jak nic na najgorszą serię EA888 więc przy poważnych problemach z tymi silnikami (wręcz standardowe spalanie oleju wynikające z wad konstrukcyjnych prowadzące w dłuższej perspektywie do wykończenia silnika) i potencjale ewentualnych kosztów szczególnie widocznym w stosunku do wartości takich ponad 10 letnich Alteii to tak jak przy Peugeotach z 1.6 VTI / THP lepiej te samochody omijać szerokim łukiem
    Przedliftowy S-max z benzyniakiem w tej kwocie to będzie głównie 2.0 konstrukcji Mazdy (występuje w wielu modelach Mazdy, Forda i Volvo), niby silnik lubiany w Polsce, z łańcuchem rozrządu, ale wcale nie taki idealny, też wiele cierpi na nadmierny pobór oleju prowadzący w czasie do stopniowego wykańczania silnika od środka, przy czym tutaj są jedynie naprawy a nie garażowe próby poprawiania fabryki i przy pełnej dostępności części jest to do ogarnięcia i aż tak bardzo nie boli finansowo. Aha I generacja S-max'a fabrycznie nie występowała oczywiście jako 4x4, wszystkie są przednionapędowe.
    Przy założeniach które zostały podane to w klasie kombi / van praktycznie u większości producentów było coś w ofercie, pozostaje więc oceniać czy konkretne zestawienie ma wogóle sens do zakupu.

  3. #3
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lut 2021
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    8
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: auto dla wędkarza i rodziny czyli kombi albo mnivan, prosze o pomoc

    witam ponownie. Nadszedł czas na zmiany. Po wielu wieczorach przemyśleń, doszedłem do wniosku, że... kupie diesla. Chwali się silniki 2.0 TDCI. Najpierw myślałem o peugeocie. Tymczasem znalazłem coś odpowiedniego dla siebie. Ford s-max w tej jednostce. Proszę Was o opinie. Mam też już pewną ofertę na oku, ale linkować (chyba) nie mogę w tym temacie. Z góry dziękuję za aktywność.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •