Witam wszystkich zgromadzonych. Szukam auta jak w tytule. Zastanawiałem się już nad peugeotem, ale wybiliście mi państwo to z głowy. Chodziło mi o peugeota 3008 w benzynie o poj, 1.6. Pisaliście żeby lepiej popatrzeć o 2l dieslu. Myślałem o tym. Problem w tym że ja robię bardzo krótkie trasy, do pracy mam zaledwie 4km, do sklepu na zakupy jeszcze mniej. Nie lubię i nie mogą dźwigać więc jeżdżę autem a do pracy uwierzcie mi pieszo odpada, jedynie latem rowerem Czasem zdarzy się, że pojadę gdzieś na rybki ok 50km. Raz w roku 500km na urlop. Jesienią po 250km na grzyby w te i z powrotem. I co mogę jeszcze powiedzieć, nigdy w życiu nie miałem diesla. Ostatnio przez myśl przeszły mi dwie marki, był to ford smax i seat altea xl 4x4. Chociaż przyznam że od tego mielenia stron z autami idzie zwariować. Może ma ktoś inną sugestie w tych gabarytach i przedziale cenowym (jestem otwarty na propozycje). Gdybym miał więcej czasu pojeździłbym, popatrzył i że tak powiem podotykał, ale tego czasu ostatnio brak a na gwałt potrzebne auto. Proszę Was o każdą rade, każde słowo na temat moich wyborów. Może ktoś przekona mnie do diesla Zapraszam do dyskusji i serdecznie pozdrawiam.