Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Renault Megane 2.0dCi Grandtour [2006]

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Post Renault Megane 2.0dCi Grandtour [2006]

    Żeby na wstępie zbytnio się nie rozpisywać, to powiem wam, że zakup Megane był czysto przypadkowy i zdecydowałem się na auto kompaktowe głównie ze względu na silnik 2.0dCi. Wprawdzie Megane II Grandtour zawsze mi się podobał, ale ogólna opinia o marce i fakt, że zawsze preferowałem auta klasy D (Vectra A, Mondeo MKII, Skoda Superb, Passat B6), dlatego po sprzedaży VW znów rozglądałem się za czymś „większym”. Niestety, ale zmarnowany miesiąc na oglądanie „igiełek” trochę mnie zniechęcił, więc zacząłem szukać Laguny II po FL. Tutaj było już znacznie lepiej, bo pierwsza okazała się cała malowana (dość kiepsko), ale ogólnie nienajgorsza. Następna Laguna Initiale Paris miała być 2.0dCi, a na miejscu okazało się, że jest 2.2dCi, a do tego wg ASO auto było 2005, a nie 2006 jak twierdził sprzedawca. Ostatnią Laguną już miałem kupić, ale dałem sobie jeszcze parę dni na przemyślenie, czy chcę aż tak kiepską wersję wyposażenia – coś za coś – młode i zadbane auto (z 2007) w zamian za podstawowe wyposażenie… i wtedy właśnie przypadkiem trafiłem na Megane II Grandtour 2.0dCI, z 2006 roku, z pierwszą rejestracją w listopadzie. Kolejny kompromis (zakup kompakta, w zamian za lepszy wypas) i decyzja o zakupie. Podjąłem trochę ryzyko i po wstępnej ocenie nie decydowałem się na sprawdzenie w ASO…

    Pierwsze problemy

    Już podczas powrotu do domu, byłem zachwycony pracą silnika i skrzyni biegów, a do tego zupełny brak trzeszczących plastików! Wnętrze auta utrzymane niemal idealnie, poza kilkoma lekko zarysowanymi plastikami, ale przecież to nie nówka i miała najechane 167tys.km!
    Auto bez zająknięcie przeszło pierwszy przegląd w PL, gdzie okazało się, że zawieszenie jest w świetnym stanie, a hamulce (zwłaszcza przód) jak nowe. Gorzej było z amortyzatorami z tyłu, ale diagnosta stwierdził, że jeszcze z pół roku pojeżdżę na nich – nie pojeździłem. Okazało się, że amortyzatory są już tak wybite, że skrzywiły się felgi i zniszczyły opony.
    Następne kroki skierowałem do ASO, gdzie umówiłem się na sprawdzenie i ewentualną naprawę ksenonów, a przy okazji okazało się, że bardzo chętnie zrobią mi też amortyzatory w zamienniku i to w cenie montażu w każdym innym warsztacie (0,5 roboczogodziny) + zalecili mi zrobienie zbieżności.
    Z rozpędu kazałem im zrobić wszystko, co jest do zrobienia, w tym nawet poprawić mocowanie zderzaka, wgrać polski język do komputera i wymienić niedziałające przyciski w klamkach (handsfree)… Odbierając auto i rachunek zrozumiałem, że trochę zbyt beztrosko podszedłem do tematu i zostawiłem w ASO prawie 1000zł, no, ale panowie spisali się na medal i problemy z autem się skończyły
    Następna wizyta w ASO – przegląd po roku
    Jedyną nieplanowaną wymianą było łożysko MacPhersona, które (jak się okazało) jest jednym ze słabszych elementów w Megane. Panowie z ASO zaproponowali mi oczywiście wymianę łożyska również z drugiej strony, że niby niedługo też zacznie się odzywać – nie dałem się namówić i dobrze, bo do dzisiaj się nie „odezwało”.
    Obniżyłem koszty przeglądu do minimum, bo przywiozłem swój olej i filtr kabinowy, w przypadku filtra oleju zdecydowałem się na oryginalny (niewielka różnica w cenie). Miałem trochę obaw przed zmianą oleju, bo zamiast Elfa wybrałem Carlube – wybrałem 5W30 Low-saps, zamiast standardowego 5W40… fakt, że nie mam DPFu, ale Carlube w tej specyfikacji wyszedł mnie niemal identycznie co inny Castrol czy Elf 5W40… Małe ryzyko się opłaciło i teraz kupuję tylko Carlube.

    Jakość i komfort
    Muszę powiedzieć, że Renault nie ma się czego wstydzić, a niektóre elementy są lepiej wykonane i spasowane niż w Passacie (wiadomo jak tu jest z jakością). Powiem wam, że do dzisiaj nie mam problemów z lekkim zatrzaskiwaniem drzwi, gdzie w Superbie czy Passacie drzwi bardzo szybko opadały, tutaj nic takiego się nie dzieje. Wiadomo, że auto tańsze i różowo nie jest, więc trochę twardych i podatnych na zarysowania plastików się nie uniknie. Szczerze mówiąc, to gdzieś po roku dopiero zaczęło pojawiać się jakieś niewielkie skrzypienie plastików z okolic konsoli i tunelu, ale nie ma tragedii, bo muszą być już spore dziury, żeby to było słyszalne – jestem skłonny zrzucić całą winę na polskie drogi, niż na jakość spasowania, więc pod tym względem wystawiam Megane wysoką ocenę! Również tapicerka jest bardzo trwała i nadal w idealnym stanie. Nie mam najmniejszych problemów z wycieraniem lakieru na plastikach, czy przyciskach – również są w świetnym stanie! Może będę nieobiektywny, ale mając na liczniku 195tys.km, wnętrze wygląda lepiej, niż w Seacie Toledo II (2003), którego miałem od nowości i sprzedałem z przebiegiem 75tys.km! Kierownica w porównaniu z tą w Superbie, mogłaby wskazywać na przebieg ok. 100tys.km.

    Silnik i skrzynia biegów
    Tutaj mamy wisienkę na torcie. Miałem od czynienia z różnymi dieselami, ale ten mnie totalnie zaskoczył. Świetna dynamika (150KM/350Nm - wg katalogu 8,7s do 100km w kombi), przyzwoite spalanie* (w trasie nawet ok.5,5l/100km / w mieście ok.7l/100km) i niesamowita kultura pracy! Niejednokrotnie stojąc na światłach obok Passata, bardziej słyszałem klekot TDI niż własny silnik… Nie znam innego diesela, który pracowałby tak cicho i ładnie, jak ten… Szczerze mówiąc, to Renault złapał mnie tym za serce i nie chcę już innego diesela
    Skrzynia biegów pracuje równie ładnie – zmiana biegów jest płynna, a biegi wchodzą bardzo lekko.

    *Letnie opony mam 225/45/17 Uniroyal RainSport 2, więc może mógłby spalić mniej przy fabrycznych wymiarach koła.

    Ilość miejsca
    W tym miejscu musiałem pójść na kompromis, po przesiadce z Passata B6, wcześniej jeżdżąc Superbem, muszę ponarzekać na ilość miejsca – brakuje mi go trochę na szerokość – mimo tego, jest całkiem nieźle. Powiem nawet, że w porównaniu ze Skodą Octavią I, auto wydaje się być o klasę większe, nie ustępuje też Octavii II.
    Ilość miejsca na tylnej kanapie, na szczęście, mnie niezbyt interesuje, ale jest tu całkiem przyzwoicie.
    Bagażnik, jak na kombi, nie należy do największych, ale do tej pory przewiozłem w nim wszystko co było mi potrzebne.

    Problemy techniczne
    Przez 2,5 roku eksploatacji, z nieplanowanych usterek, miałem problem z taśmą w kierownicy – musiałem ją wymienić właściwie na własną prośbę, bo gdybym nie ruszał, to podejrzewam, że wytrzymałaby jeszcze kilka miesięcy. Wymiana amortyzatorów i łożyska MacPhersona chyba podpada pod elementy eksploatacyjne. Kilka razy wymieniałem też mikroprzełączniki w klamkach – koszt przełącznika to ok.5zł, ale za wymianą w ASO (z wygody) płaciłem 60-70zł, więc lepiej to robić we własnym zakresie. Ostatnio mam problem z pompką spryskiwaczy, więc pewnie czeka mnie jej wymiana – koszt części ok.50zł…
    Jak na ponad dwuletnią eksploatację auta, które jest uważane za awaryjne, to jest bardzo dobrze. Co roku robię przegląd w ASO, gdzie do tej pory, kończy się na wymianie oleju i filtrów. Nie wymieniałem jeszcze filtra paliwa, bo wg producenta mogę go wymienić po przekroczeniu przebiegu 200tys.km. Przy moich niewielkich przebiegach, koszty przeglądów zamykają się na wymianie oleju (aż 6,3l), filtra oleju i filtra klimatyzacji. Standardowy przegląd w ASO, to 300-350zł za robociznę.

    Podsumowanie
    Auto godne polecenia, przy czym pamiętajcie, że mam wersję po FL, tzw. PhII, w dość bogatej wersji Exception, więc nie gwarantuję, że wersje przed liftingiem są równie udane. Bardzo dobra alternatywa, dla Golfa V, Seata Leona, Peugeota 307 czy Forda Focusa. Jeżeli chodzi o wykonanie, to uznałbym jedynie wyższość Golfa 5.

    W przyszłości planuję zakup Laguny III, również z 2.0dCI (jeżeli znów wybiorę diesela)... chociaż ostatnio zaczęła mnie interesować wizja pozostawienia Megane i poddania go lekkiemu tuningowi wizualnemu (zderzak od wersji Sport) i chiptuning (znalazłem info, że da się zrobić bezpiecznie 198KM i 460Nm).

    Plusy
    + stosunek jakości do ceny
    + handsfree
    + koszty eksploatacji i części
    + korzystne ceny w ASO
    + jakość wykonania i spasowania
    + bezawaryjność
    + rewelacyjny silnik
    + wydajna klimatyzacja
    + przyzwoita nawigacja (z aktualnymi mapami)

    Minusy
    - problemy z taśmą w kierownicy
    - brak możliwość ustawienia nawiewu na szybę i przód
    (co ciekawe można ustawić na przód i nogi)
    - brak regulacji w fotelu pasażera
    - podgrzewanie foteli bez regulacji
    - marnej jakości fabryczne radio (Carminat Navigation Informee 2)
    - przeciętne głośniki,
    (z których można cokolwiek wycisnąć dopiero po zamontowaniu lepszego radia)



    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 12-02-12 o 16:26
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    mag-1410
    Gość

    Domyślnie

    Fajne autko, a w tym lakierze naprawde zacnie się prezentuje.

    Chociaż bardziej by mi się podobało, gdyby miało inny "dizajn" alusów (nie podobają mi się te "cienko-wielo-ramienne"), które optycznie wyglądają na cos zdsecydowanie mniejszego niż ich rzeczywisty rozmiar.

    No i do pełni (mojego) szczęścia brakowałyby jakiejś delikatnej gleby - wystaczyłoby jakieś 30-35mm obniżenia i przynajmniej z zedwnatrz autko byłoby wtedy "malinka"

    btw - moja żonka miała parę lat temu taką Megankę jako słuzbówkę (oczywiście golasa z silnikiem 1,4 98KM), ale i tak byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wielkością i pakownością tego auta, oraz naprawde bardzo przyzwoitymi własnościami jezdnymi (w porównaniu do Laguny I jaką kiedys miałem był to niesamowity postęp)

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Obniżanie tego auta nie ma sensu, bo musiałbym uważać na każdy krawężnik... Już teraz zdarza się, że zahaczę listwą pod zderzakiem o krawężnik, więc po obniżeniu mógłbym urwać zderzak. Nadkola są dość duże i podejrzewam, że dopiero 18-19" wyglądałoby przyzwoicie

    Teraz już wybrałbym inne felgi, ale jak je kupowałem to tym rozstawie nie było wielkiego wyboru, a chinole jakoś mnie nie przekonują...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Aktualizacja. Przez ostatnie 2,5 roku zrobiona eksploatacja, olej, filtry, hamulce p/t. Nowe koła 18", nowe opony. Reszta to tylko inwestycja w nagłośnienie i moje większe lub mniejsze udziwnienia Teraz to tylko lać i jechać... no, może przed zimną dam mu nowy akumulator i świece, bo od nowości śmigają...
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Włodar
    Gość

    Domyślnie

    Felgi dużo lepsze od poprzedniczek imo

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Cool

    Kolejny update: Ta francuska "zaraza" w dizlu (dzieło szatana) przekroczyła już 218000km... no i się zaczęły koszty

    Wymieniłem akumulator, bo stary już błagał o emeryturę... a poza tym, też już wypadało olej, filtr oleju... a przy okazji zaszalałem, wymieniłem też filtr kabinowy i płyn hamulcowy.

    A co, kto bogatemu zabroni
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To zaszalałeś ..... nie wystarczyło filtr kabinowy i powietrza przetrzepać pod ciśnieniem ?
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No patrz, kolejna niepotrzebna inwestycja (zaraz po wymianie napędu osprzętu)...

    BTW: Chyba zrobię swapa na benzynę, to może mniej będę inwestował
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dante ...mam nadzieję ,że zrozumiałeś aluzję co do handlarzy i tych ich opisów ,że wszystko "nófka" po wymianie jak i ostatnio co kilka godzin temu wyczytałem w temacie oceny VW ; ...."odświeżenie silnika i skrzyni biegów " .....znasz taki termin ?
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •