Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Mercedes W211, 163KM, 2004 r, Płock

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Mercedes W211, 163KM, 2004 r, Płock

Marka: Mercedes

VIN: WDB2110421A540682

Model: W211

Silnik: 1.8

Rocznik: 2004

Miejscowość: Płock

Nazwa komisu: TOM-MIL-CAR

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/merced...-ID6BPxo5.html

Treść: Szwedzki numer rejestracyjny: UWD651. Dołączam raport z dekodowania VIN. Sprawdzałem też auto w szwedzkiej bazie ( https://fu-regnr.transportstyrelsen....erAnnatFordon/ ), choć nie mam w tym doświadczenia i nie wiem na co tam zwracać uwagę.

Czy coś budzi Wasze podejrzenia i czemuś szczególnie powinienem się przyjrzeć przed kupnem tego samochodu? A może ktoś miał styczność z tym komisem i może coś powiedzieć? Sprzedający twierdzi, że ściągnął auto ze Szwecji tydzień temu, jest jeszcze przed opłatami, ale ma je wziąć na siebie.

Z góry dzięki za wszelkie informacje!
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Moderator+
    Podziękowano: 168
    Siła Reputacji
    15

Domyślnie Odp: Mercedes W211, 163KM, 2004 r, Płock

To powiedz mu, że jest *****tem, bo właścicieli było trzech, a ogłoszenie jest dodane od kwietnia: https://www.otomoto.pl/oferta/merced...-ID6BPxo5.html i zostaje jeszcze kwestia co się z nim działo od wymeldowania w październiku 2018r.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Jak to ogłoszenie jest dodane od kwietnia? Z tego co widzę na stronie otomoto, to ogłoszenie zostało wstawione 19 czerwca 2019, a od kilku miesięcy rozglądam się za tym modelem i nie pamiętam, abym widział to auto wcześniej. Masz jakiś dostęp do historii ogłoszeń czy skąd wiesz, że wisi od kwietnia?

Też zastanawiam się co się działo z autem od października 2018, kiedy zostało wyrejestrowane. W jaki sposób mógłbym do tego dojść? O co poprosić / zapytać sprzedającego, aby dostać jakieś wiarygodne informacje?

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Dostałeś ode mnie linka z datą kwietniową.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Wysłałeś dokładnie taki sam adres, jaki ja wkleiłem w pierwszym poście. Gdy wchodzę w ten link to widzę datę: "14:11, 19 czerwca 2019" (wklejam załącznik). Gdzie tam jest kwiecień?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Post Odp: Mercedes W211, 163KM, 2004 r, Płock

No rzeczywiście wisiało od kwietnia. Musiałem przeoczyć, bo miałem ustawiony filtr cenowy, a wtedy było wystawione drożej.

Czyli co, mogło stać w PL już od października 2018, i w międzyczasie przejść kilka "drobnych" napraw?

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Bardzo możliwe, a niesłowność sprzedającego + Płock dla mnie osobiście go dyskwalifikuje.

9. Następujący użytkownik dziękuje Wojtek69 za tą użyteczną informację:

mikeone (21-06-19)

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 27
    Siła Reputacji
    10

Wojtek interpretację zapisów szwedzkich baz musisz jednak jeszcze trochę podszlifować
    Status Avställd, czyli czasowe wycofanie z ruchu a nie żadne wymeldowanie, to ten samochód ma od dnia 2017-07-21. W październiku 2018 roku, a dokładniej to dnia 14, nastąpiła ostatnia zmiana właściciela w Szwecji na człowieka o zdecydowanie Polsko brzmiących imionach z zarejestrowaną działalnością w zakresie autohandlu.
    Ostatnia zatwierdzona kontrola techniczna w Szwecji to 2017-04-05 jako ponowna po kontroli z dnia 2017-03-27 kiedy to licznik pokazywał ca. 199890 km.
    A co do "procederu" hodowania samochodów korzystając ze statusu czasowo wyrejestrowany, ograniczającego koszty do kilkudziesięciu SEK rocznie, to w połączeniu z dużą podażą powierzchni m.in. w czerwonych stodołach w Szwecji ma się od zawsze dobrze i nie zawsze musi oznaczać coś strasznego. Przykładowo ostatnio kupiłem samochód utrzymywany z tym statusem od 16 lat czyli połowę czasu jaki upłynął od jego wyprodukowania.
    Oczywiście co do ogłoszenia utrzymanego w wersja Płock klasyczny to oczywiście należy się zgodzić że to już jest podstawa do bardzo dogłębnej weryfikacji bo tam od już chyba z dekady niewiele się zmienia

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Stronę, z której czerpiesz owe dane doskonale znam, jak i mam świadomość zakupu przez Przemysława Zygmunta, a o "wymeldowaniu" napisałem w kontekście ostatniej znanej daty, od której auto było już przeznaczone typowo na handel

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia