Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Rejestracja samochodu Problem

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lis 2020
    Skąd
    Kraczkowa
    Postów
    2
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Rejestracja samochodu Problem

    Witam. Moj problem polega na tym iz autko zakupilem od komisiarza. Wszystko jest ok podczas rejstracji dostalem miekki dowod rejstracyjny ale pani urzedniczka poinformowala mnie o dopisaniu do oswiadczenia sprzedawcy o imporcie auta i jego dacie klauzuli o pouczeniu prawnym na podstawie art....... Powiedziala ze nie wyda mi twardego dowodu jak tego nie doniose. Po rozmowie z komisiarzem powiedzial mi ze on tego nie podpisze bo nie maja prawa tego rzadac i pierwszy raz sie z tym spotyka. Jutro ide do Urzedu i nie wiem jaka linie obrony przyjac.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Rejestracja samochodu Problem

    Wystawiam cały czas takie oświadczenia do każdej transakcji
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Rejestracja samochodu Problem

    Po rozmowie z komisiarzem powiedzial mi ze on tego nie podpisze bo nie maja prawa tego rzadac i pierwszy raz sie z tym spotyka. Jutro ide do Urzedu i nie wiem jaka linie obrony przyjac.
    Od kilku lat wystawiam takie oświadczenia,
    a od bodajże tego roku, a na pewno od uchwalenia nowych przepisów o obowiązkowej rejestracji trzeba dodatkowo podawać dokładną datę sprowadzenia samochodu do Polski. Normalna rzecz. i w żadnym WK auta nie zarejestrujesz jak tego nie podasz, lub będą właśnie tego typu problemy.

    Ja nie wiem od kogo Ty kupiłeś samochód jak ten "komisiarz" pierwszy raz o tym słyszy ? to co to za sprzedawca ? auto to nie worek ziemniaków.

    A może jakiś świeżak i sprowadził 1 auto i uczy się, lub boi się bo np. auto sprowadzone rok czy 2 lata wstecz

    Normalnie musi Ci napisać ..pisze się to przeważnie jako osobne pismo w formie oświadczenia, a jak nie to oddaj mu samochód

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    13,314
    Podziękowano Thanks Given 
    181
    Podziękowano Thanks Received 
    230
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Rejestracja samochodu Problem

    Witam. Po rozmowie z komisiarzem powiedzial mi ze on tego nie podpisze bo nie maja prawa tego rzadac i pierwszy raz sie z tym spotyka.
    Tu masz podaną podstawę prawną więc przekaż , temu od którego kupiłeś że niech sobie poczyta:
    https://sprm.org.pl/aktualnosci/dyst...podsumowujemy/

  5. #5
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lis 2020
    Skąd
    Kraczkowa
    Postów
    2
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Rejestracja samochodu Problem

    Oswiadczenie o dacie sprowadzenia pojazdu jest i wszystko tylko pani urzedniczka jeszcze chce by w tym oswiadczeniu bylo ze jest pouczony o odpowiedzialnosci karnej i o to se tylko rozchodzi. Wyglada mi ze to doswiadczony komisiarz;

  6. #6
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Rejestracja samochodu Problem

    No właśnie pisze się coś takiego:

    "Oświadczenie złożyłem zgodnie ze stanem faktycznym i ze świadomością o odpowiedzialności karnej z art. 233KK za niezgodne z prawdą dane"

    Więc jeżeli ktoś nie ma nic do ukrycia to się podpisuje pod czymś takim.

    To że nie chce tego dopisać, to domyślam się dlaczego, no ale to już nie mój problem

    BTW

    Daj cynka jak się skończyła ta sprawa.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Rejestracja samochodu Problem

    Bez tego zapisu logiczne, że nei cha przyjąć
    Dziwne, że "robi" pod górkę swojemu klientowi.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    13,314
    Podziękowano Thanks Given 
    181
    Podziękowano Thanks Received 
    230
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie Odp: Rejestracja samochodu Problem

    Oswiadczenie o dacie sprowadzenia pojazdu jest i wszystko tylko pani urzedniczka jeszcze chce by w tym oswiadczeniu bylo ze jest pouczony o odpowiedzialnosci karnej i o to se tylko rozchodzi. Wyglada mi ze to doswiadczony komisiarz;
    To jak masz takie oświadczenie to w zupełności jest wystarczające do rejestracji auta.
    Na stronach rożnych Wydziałów Komunikacji znajdziesz gotowe takie druki gdzie nie ma tego dopisku o odpowiedzialności karnej. Dla przykładu:

    Rzeszów:
    https://bip.powiat.rzeszow.pl/fck_pl...%20pojazdu.pdf

    Goleniów:
    http://spow.goleniow.ibip.pl/public/....php?id=324101



    W załączniku masz taki druk z Poznania.

    Sprzedawca nie ma obowiązku nawet wystawiać takiego oświadczenia jeżeli poda Ci datę sprowadzenia na dokumencie zakupu. Przepisy wyraźnie o tym mówią:

    Zgodnie z nowym rozporządzeniem przypadku sprzedaży auta w ciągu 30 dni od jego sprowadzenia z terenu UE (a konkretniej – przed pierwszą rejestracją), sprzedawca zobowiązany jest umieścić na dowodzie sprzedaży adnotację o dacie sprowadzenia auta. Dopuszczalne jest także przekazanie nabywcy oddzielnego oświadczenia (w oddzielnym dokumencie) w tym zakresie. Traktuje o tym nowa treść §6 ust. 6 i ust. 7 rozporządzenia z dnia 11 grudnia 2017 w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych:

    6. W przypadku pojazdu niebędącego pojazdem nowym, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej właściciel pojazdu, który sprowadził ten pojazd z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej i dokonuje jego zbycia po sprowadzeniu przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

    1) w dowodzie własności wystawionym dla nabywcy dokonuje adnotacji potwierdzającej datę sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej albo

    2) dołącza do dowodu własności wystawionego dla nabywcy oświadczenie o dacie sprowadzenia pojazdu z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

    7. W przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, gdy przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej było dokonane przeniesienie własności pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po jego sprowadzeniu z zagranicy, dowodem własności do pierwszej rejestracji pojazdu są wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia własności pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po jego sprowadzeniu z zagranicy. Przepisy ust. 3–6 stosuje się odpowiednio.”.
    Załączone Pliki Załączone Pliki

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •