Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Temat: Opel Astra 1.6 2011 - Tarnowskie Gory

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 27
    Siła Reputacji
    15

Domyślnie Odp: Opel Astra 1.6 2011 - Tarnowskie Gory

Tak, benzyna w tej cenie to jedna z niższych - jak auto bezwypadkowe, trzymające się kupy i z tym przebiegiem. Za ładne 1.4T lub 1.6 trochę lepiej wyposażone trzeba zapłacić w ok. 32-35tys zł z tego rocznika.
    Wytłumaczyła, a ja Ci mówię jak wygląda to w większości przypadków, dlatego lepiej skorzystać z firmy specjalizującej się w inspekcjach, niż z znajomego mechanika od znajomego i znajomego od szwagra i jeszcze kolejnego znajomego
    Dwa dobry mechanik z doświadczeniem po chwili sprawdzi i powie co nie tak, przy silniku, że nierówno pracuje, więc może to wymieniacz klocków, a nie mechanik
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Moderator+
    Podziękowano: 222
    Siła Reputacji
    15

Chyba dawno nie weryfikowałeś ceny takiego egzemplarza i jest jak najbardziej "normalna", a wręcz w podobnym budżecie można znaleźć coś ciekawszego.
    Nie porównuj 1.4T do 1.6
    Nie interesują mnie Twoje anegdoty z mechanikami naganiaczami, bo w tym przypadku nie ma to kompletnie żadnego związku.
    Oczywiście inspektor byłby pewnie lepszy tylko takiemu trzeba odpowiednio zapłacić
    A sprzedawca jak to jest kwestia jakiejś "******ły" niech sam ją usunie i dopiero sprzedaje w tej kwocie.
    Pani Monice fakt faktem też zalecam więcej "dystansu", bo z tego co pamiętam ostatnio jakieś auto odpadło przez kiepsko wyglądające tarcze, co mogło być chociażby wynikiem kilkudniowego postoju, a nawet gdyby były do wymiany to akurat najmniejszy problem i można z góry dokładnie oszacować koszty.

Siła Reputacji
    15

Niestety wiem jak działa branża od środka i miałem już sporo propozycji od mechaników, którzy przyjeżdżali: albo daje Pan dole, albo Pan nie sprzeda - łącznie ze słynnym youtuberem.
    Są też normalni - nie mówię, że wszyscy są tacy sami, tylko jak to nie swój, a znajomy znajomego to różnie może to być
    1.6 wolnossące też są w cenie, bo proste i dobre do LPG - nie myl z 1.6T
    ---

Facebook:

Otomoto:

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

I jaki wtedy problem powiedzieć klientom z jakim mechanikiem przyjechali i jaką propozycję przedstawił jeśli auto jest OK?

Siła Reputacji
    15

Jemu ufają, bo to sprzedawca/handlarz jest *****tem zawsze
    ---

Facebook:

Otomoto:

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Wtedy jedziemy np. do najbliższego ASO lub innego warsztatu wybranego przez klienta z założeniem, że jeśli potwierdzą się teorie krętacza właściciel pokrywa koszty, a jeżeli jego wersja minie się z prawdą dany mechanik za wszystko płaci i wtedy od razu mu się wizja zmieni

Siła Reputacji
    15

Proponowałem kilka razy coś takiego i był lament, że jak nic nie wyjdzie to będzie musiał zapłacić. Wojtek zobacz na forum, niektórzy żałują 30-50zł na raport i liczą, że w życiu dostaną wszystko za darmo...
    Do tego często pada argument: Pani ja pracuję w branży XX lat i ja się znam, a Pan handluje i chce sprzedać wszystko!
    Witki opadają
    ---

Facebook:

Otomoto:

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Wtedy od razu gonić takich i przyjedzie następny Kasa nie jest w życiu najważniejsza...

Użytkownik
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Proponowałem kilka razy coś takiego i był lament, że jak nic nie wyjdzie to będzie musiał zapłacić. Wojtek zobacz na forum, niektórzy żałują 30-50zł na raport i liczą, że w życiu dostaną wszystko za darmo...
    Do tego często pada argument: Pani ja pracuję w branży XX lat i ja się znam, a Pan handluje i chce sprzedać wszystko!
    Witki opadają
    Przy polskim rynku takie sprawdzanie pochłonie Ci tyle kasy, że z budżetu 30 000 nagle zrobi Ci się 28.
    Za pomocą forum także szukałem auta. A to że siakie, a to że takie. W końcu umówiłem się z jednym z kolegów z forum że sprawdzi mi historię w bazie OPLA. Będą wpisy - płacę kasę po przysłaniu raportu. Nie będzie wpisów - wracam kolejny raz i jak znajdę jakieś auto to sprawdzi i zapłacę. Wpisy były, zapłaciłem, auto kupione, jestem zadowolony. Ale czytajac to forum byłbym zjechany że kupiłem Insignię bo silnik się zaciera albo co ja tam wiem o uszczelce smoka itd.

Wyluzujcie Panowie

A czytając wątek nieźle się uśmiałem. Widać że Pani kupuje

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

W tym wszystkim chodzi głównie o zdroworozsądkowość, żeby żadna strona nie popadała ze skrajności w skrajność.

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    15

-Wojtek- "Dokładnie" - że tak się posłużę tym modnym zwrotem
    Ja siedzę w branży od 1979r i TWIERDZĘ ,że z roku na rok jest coraz gorzej jeśli chodzi o świadomość kupujących .
    Są tak zmanipulowani ogłoszeniami - opisami - zdjęciami - że dziś tylko ten co potrafi zaspokoić owe ma szanse na zainteresowanie oczywiście jak jeszcze będzie miał super atrakcyjna cenę ! ...bo to podstawa .

Szkoda rąk do gadania ..... bo zdrowy rozsądek już xxxx lat temu został zdominowany przez chęć posiadania i tzw. "nieświadomą głupotę"
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

12. Następujący użytkownik dziękuje Andrebar za tą użyteczną informację:

thomas (05-06-19)

Starszy użytkownik Avatar thomas
    Podziękowano: 16
    Siła Reputacji
    7

Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    Wtedy jedziemy np. do najbliższego ASO lub innego warsztatu wybranego przez klienta z założeniem, że jeśli potwierdzą się teorie krętacza właściciel pokrywa koszty, a jeżeli jego wersja minie się z prawdą dany mechanik za wszystko płaci i wtedy od razu mu się wizja zmieni
    taaaa, ASO większość tzw. mechaników w ASO to googfniarze na praktyce, nie ogarniających podstawowych tematów, chyba, że tzw. Pan kierownik (wypindrzony cwaniak w garniturze, wciskający często skwarki naiwnym klientom) coś zasugeruje. Pomijam już fakt, zwykłą ludzką zawiść i złośliwość, bo znam próby wymuszenia zwykłej łapówki celem wydania pozytywnej opinii o aucie. Takich goofnoyadów jest masa, ale naiwne melepety wierzą w "niezależnych" mechaników i cwaniaków z ASO, którzy dzięki ładnemu obranku wzbudzają zaufanie...dziękuję, prostoję

Do autora wątku, weź swojego, ogarniętego mechanika albo kogoś z forum... żadnych ASO czy tzw."niezależnych mechaników".

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Temat był o mechanikach przyjeżdżających z klientami i domagających się działki dla siebie, więc możesz dawać jak pasuje taki układ, ewentualnie udowodnić gamoniowi, że wali w kule lub jak wcześniej wspomniałem grzecznie pokazać gdzie jest brama

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    15

-dural- wkrocz
    bo na uj ta kłótnia
    każdy z nich ma rację ale nikt nikomu jej nie przyzna
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Przykład thomasa był właśnie jedną ze skrajności, czyli zakładanie z góry, że we wszystkich polskich ASO pracują jedynie same głąby...
    Pomijam fakt, że ja sugerowałem autoryzowany serwis w sytuacji udowodnienia mechanikowi, że wmawia nieprawdę, a klient miał do alternatywy jak największe zaufanie.
    A jeżeli ASO daje coś na piśmie i ktoś się pod tym personalnie podpisuje to raczej nie bardzo mogą sobie pozwolić na świadome fałszowanie ekspertyzy.
    Oczywiście też nie twierdzę, że pracują tam sami fachowcy, bo fakt jest taki, że często płaci się głównie za szyld z autoryzacją, a niestety nie zawsze idzie to w parze z kompetencjami serwisu i pracowników.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia