Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Temat: Opel Astra 1.6 2011 - Tarnowskie Gory

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 18
    Siła Reputacji
    14

Domyślnie Odp: Opel Astra 1.6 2011 - Tarnowskie Gory

Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    Wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Jednym z głównych powodów była np. nierówna praca silnika, a nie był to w jego ocenie jedyny problem...
    Sorry, ale to ****, a nie mechanik Może poszarpywać od świec, cewki, przepustnicy i kilku innych pierdół. Cena za auto jedna z niższych. Co do mechanika to już widziałem przypadki, że mechanik odradzał (osobie z rodziny) bo miał odpaloną "dolę" z innego komisu
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Moderator+
    Podziękowano: 168
    Siła Reputacji
    15

To jest cena jedna z niższych przy tym przebiegu i wersji?
    Co do mechanika też miałeś dokładnie wytłumaczone, że nie oczekuje na żadną dolę, ani nawet sam nie upatruje żadnego interesu dla siebie, żeby zarabiać na potencjalnych naprawach.
    A z takim podejściem teoretycznie każde auto można doprowadzić do kultury, tylko kwestia czy ma to później uzasadnienie ekonomiczne.

Siła Reputacji
    14

Tak, benzyna w tej cenie to jedna z niższych - jak auto bezwypadkowe, trzymające się kupy i z tym przebiegiem. Za ładne 1.4T lub 1.6 trochę lepiej wyposażone trzeba zapłacić w ok. 32-35tys zł z tego rocznika.
    Wytłumaczyła, a ja Ci mówię jak wygląda to w większości przypadków, dlatego lepiej skorzystać z firmy specjalizującej się w inspekcjach, niż z znajomego mechanika od znajomego i znajomego od szwagra i jeszcze kolejnego znajomego
    Dwa dobry mechanik z doświadczeniem po chwili sprawdzi i powie co nie tak, przy silniku, że nierówno pracuje, więc może to wymieniacz klocków, a nie mechanik
    ---

Facebook:

Otomoto:

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Chyba dawno nie weryfikowałeś ceny takiego egzemplarza i jest jak najbardziej "normalna", a wręcz w podobnym budżecie można znaleźć coś ciekawszego.
    Nie porównuj 1.4T do 1.6
    Nie interesują mnie Twoje anegdoty z mechanikami naganiaczami, bo w tym przypadku nie ma to kompletnie żadnego związku.
    Oczywiście inspektor byłby pewnie lepszy tylko takiemu trzeba odpowiednio zapłacić
    A sprzedawca jak to jest kwestia jakiejś "******ły" niech sam ją usunie i dopiero sprzedaje w tej kwocie.
    Pani Monice fakt faktem też zalecam więcej "dystansu", bo z tego co pamiętam ostatnio jakieś auto odpadło przez kiepsko wyglądające tarcze, co mogło być chociażby wynikiem kilkudniowego postoju, a nawet gdyby były do wymiany to akurat najmniejszy problem i można z góry dokładnie oszacować koszty.

Siła Reputacji
    14

Niestety wiem jak działa branża od środka i miałem już sporo propozycji od mechaników, którzy przyjeżdżali: albo daje Pan dole, albo Pan nie sprzeda - łącznie ze słynnym youtuberem.
    Są też normalni - nie mówię, że wszyscy są tacy sami, tylko jak to nie swój, a znajomy znajomego to różnie może to być
    1.6 wolnossące też są w cenie, bo proste i dobre do LPG - nie myl z 1.6T
    ---

Facebook:

Otomoto:

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

I jaki wtedy problem powiedzieć klientom z jakim mechanikiem przyjechali i jaką propozycję przedstawił jeśli auto jest OK?

Siła Reputacji
    14

Jemu ufają, bo to sprzedawca/handlarz jest *****tem zawsze
    ---

Facebook:

Otomoto:

Użytkownik
    Podziękowano: 1
    Siła Reputacji
    5

I jaki wtedy problem powiedzieć klientom z jakim mechanikiem przyjechali i jaką propozycję przedstawił jeśli auto jest OK?
    To jak byś obraził Boga wtedy by było. Ostatnio u mnie jeden mądry wymyślił że: No wiesz, w tym aucie jest problem ze sprzegłem hydro-kinetycznym....?! Buchnełem śmiechem a klient do swojego mechanika że, to jest maual i tu chyba nie ma takie sprzęgła.....

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Wtedy jedziemy np. do najbliższego ASO lub innego warsztatu wybranego przez klienta z założeniem, że jeśli potwierdzą się teorie krętacza właściciel pokrywa koszty, a jeżeli jego wersja minie się z prawdą dany mechanik za wszystko płaci i wtedy od razu mu się wizja zmieni

Siła Reputacji
    14

Proponowałem kilka razy coś takiego i był lament, że jak nic nie wyjdzie to będzie musiał zapłacić. Wojtek zobacz na forum, niektórzy żałują 30-50zł na raport i liczą, że w życiu dostaną wszystko za darmo...
    Do tego często pada argument: Pani ja pracuję w branży XX lat i ja się znam, a Pan handluje i chce sprzedać wszystko!
    Witki opadają
    ---

Facebook:

Otomoto:

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

Wtedy od razu gonić takich i przyjedzie następny Kasa nie jest w życiu najważniejsza...

Bywalec
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Proponowałem kilka razy coś takiego i był lament, że jak nic nie wyjdzie to będzie musiał zapłacić. Wojtek zobacz na forum, niektórzy żałują 30-50zł na raport i liczą, że w życiu dostaną wszystko za darmo...
    Do tego często pada argument: Pani ja pracuję w branży XX lat i ja się znam, a Pan handluje i chce sprzedać wszystko!
    Witki opadają
    Przy polskim rynku takie sprawdzanie pochłonie Ci tyle kasy, że z budżetu 30 000 nagle zrobi Ci się 28.
    Za pomocą forum także szukałem auta. A to że siakie, a to że takie. W końcu umówiłem się z jednym z kolegów z forum że sprawdzi mi historię w bazie OPLA. Będą wpisy - płacę kasę po przysłaniu raportu. Nie będzie wpisów - wracam kolejny raz i jak znajdę jakieś auto to sprawdzi i zapłacę. Wpisy były, zapłaciłem, auto kupione, jestem zadowolony. Ale czytajac to forum byłbym zjechany że kupiłem Insignię bo silnik się zaciera albo co ja tam wiem o uszczelce smoka itd.

Wyluzujcie Panowie

A czytając wątek nieźle się uśmiałem. Widać że Pani kupuje

Moderator+
    Siła Reputacji
    15

W tym wszystkim chodzi głównie o zdroworozsądkowość, żeby żadna strona nie popadała ze skrajności w skrajność.

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 17
    Siła Reputacji
    13

-Wojtek- "Dokładnie" - że tak się posłużę tym modnym zwrotem
    Ja siedzę w branży od 1979r i TWIERDZĘ ,że z roku na rok jest coraz gorzej jeśli chodzi o świadomość kupujących .
    Są tak zmanipulowani ogłoszeniami - opisami - zdjęciami - że dziś tylko ten co potrafi zaspokoić owe ma szanse na zainteresowanie oczywiście jak jeszcze będzie miał super atrakcyjna cenę ! ...bo to podstawa .

Szkoda rąk do gadania ..... bo zdrowy rozsądek już xxxx lat temu został zdominowany przez chęć posiadania i tzw. "nieświadomą głupotę"
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

15. Następujący użytkownik dziękuje Andrebar za tą użyteczną informację:

thomas (05-06-19)

Starszy użytkownik Avatar thomas
    Podziękowano: 16
    Siła Reputacji
    7

Wtedy jedziemy np. do najbliższego ASO lub innego warsztatu wybranego przez klienta z założeniem, że jeśli potwierdzą się teorie krętacza właściciel pokrywa koszty, a jeżeli jego wersja minie się z prawdą dany mechanik za wszystko płaci i wtedy od razu mu się wizja zmieni
    taaaa, ASO większość tzw. mechaników w ASO to googfniarze na praktyce, nie ogarniających podstawowych tematów, chyba, że tzw. Pan kierownik (wypindrzony cwaniak w garniturze, wciskający często skwarki naiwnym klientom) coś zasugeruje. Pomijam już fakt, zwykłą ludzką zawiść i złośliwość, bo znam próby wymuszenia zwykłej łapówki celem wydania pozytywnej opinii o aucie. Takich goofnoyadów jest masa, ale naiwne melepety wierzą w "niezależnych" mechaników i cwaniaków z ASO, którzy dzięki ładnemu obranku wzbudzają zaufanie...dziękuję, prostoję

Do autora wątku, weź swojego, ogarniętego mechanika albo kogoś z forum... żadnych ASO czy tzw."niezależnych mechaników".

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia