Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Peugeot Partner

Starszy użytkownik Avatar bunny
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie Peugeot Partner

Marka: Peugeot Partner

VIN: VF37J9HP0BJ639858

Model: Partner

Silnik: 1.6 HDI 90 KM

Rocznik: 2011

Miejscowość: Kraków

Nazwa komisu: -

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/peugeo...l#gallery-open

Treść: Cześć,
    Prośba o pomoc w ocenie samochodu dla siostry. Z Historii Pojazdu wynika, że auto trafiło do Polski dość wcześnie, jako roczne a następnie w 2015 r. kupił je obecny właściciel. Czy coś więcej da się ustalić?
    Pozdrawiam
    Załączone Pliki Załączone Pliki

Moderator+
    Podziękowano: 165
    Siła Reputacji
    15

Domyślnie Odp: Peugeot Partner

Wygląda na to, że autobaza może wnieść sporo do tematu.

Siła Reputacji
    8

Przesyłam link do raportu: https://www.autobaza.pl/historia-poj...a-4ad9ac1e1e2a

Raport jest bardzo obszerny - ponad 800 zdjęć, pochodzących z 3 ogłoszeń (łącznie z obecnym). Jeżeli dobrze to rozumiem samochód był sprzedawany najpierw z przebiegiem niecałych 5000 km, a potem 64000 (wtedy kupił go obecny właściciel)
    Szkoda to drobnostka.

Byłem go oglądać parę dni temu - wygląda normalnie, jakieś ryski i ******ły właściwe do wieku samochodu. Wszystkie szyby oryginalne, z tego samego rocznika. Przyspiesza, hamuje poprawnie, jedyne co wzbudza niepokój to bardzo cieżko wchodzące biegi. Właściciel twierdzi, że to prawdopodobnie cięgna.

W samochodzie w zeszłym roku była bardzo duża naprawa (faktura na prawie 15 tys. w załaczniku) - wymienione dwa tłoki, wałek rozrządu i wiele innych rzeczy. Czy to normalne w tych silnikach? Silnik generalnie bardzo popularny i znany, nie słyszałem o takim przypadku, właściciel twierdzi, że to przypadłość tego silnika. Czy taka awaria mogła być spowodowana np. tym, że nie wymienił paska rozrządu na czas? Martwić się tym czy się cieszyć, że zrobione?

FAP zregenerowany w zeszłym roku - to na pewno plus.
    Jesteśmy wstępnie umówieni na sprawdzenie w serwisie, który specjalizuje sie w samochodach francuskich - na Głowackiego w Krakowie. Ustaliliśmy, że negocjacja ceny ewentualnie na naprawę skrzyni biegów.
    Co sądzicie?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Podziękowano: 17
    Siła Reputacji
    13

Moim zdaniem - lepiej poszukać czegoś co ma pewne 250Tkm i serwisowane jak iść w coś co ma "zregenerowany silnik" .
    Po prostu wiem / uważam , że tego typu naprawy to jedynie połowiczne usunięcie problemu , który wcześniej czy później nadal będzie generował koszty .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Siła Reputacji
    8

Dzięki za opinię.
    Zastanawiam się tylko czy ten z pewnym 250 t nie miał takich napraw przeprowadzanych, ale się o tym nie dowiem.
    Tu mam auto z pewnym przebiegiem, bezwypadkowe, z pełną historią serwisową. Znaki zapytania jak w przypadku każdego auta używanego są - w tym przypadku skrzynia biegów i wspomniana naprawa. Nie wiem czy to powinno dyskwalifikować używane, 8-letnie auto o charakterze raczej roboczym

Czy ktoś jeszcze coś podpowie?

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 155
    Siła Reputacji
    10

Tez ostatnio słyszałem ze w tym silniku bez ostrzeżenia korbowód wyszedł bokiem przebieg poniżej 200 tys potwierdzony
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia