Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: BUS 9 osobowy benzyna VIVARO czy TRAFIC

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie BUS 9 osobowy benzyna VIVARO czy TRAFIC

Szukam busa typu Opel Vivaro bądz Trafica w benzynie, chce do niego założyć gaz. Teraz mam pytanie co lepiej wybrać Trafica czy Vivaro , busik napewno ma być 9 -osobowy w wersji long, autkiem będą rozwożeni ludzie na weselach i innych tego typu imprezach , ale zdarzy się na pewno że będzie potrzeba przewiezienia mebli. Interesuje mnie coś za ok. 25-30 000 zł . Na co według was zwrócić uwagę pod kątem wyposażenia i czy silniczek 2,0 120 KM nadaje się żeby zagazować ? Jakie są mankamenty Trafica a jakie Vivaro ?A może obojętnie który model kupić ?

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 22
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: BUS 9 osobowy benzyna VIVARO czy TRAFIC

Ten silnik to stary prosty 2.0 Renault serii F4R tylko w tych modelach występuje w osłabionej wersji o mocy 120 koni i nadaje się to całkiem dobrze do gazu.
    Co do Trafic, Vivaro i jak byś nie wiedział to jest jeszcze trojaczek Nissan Primastar, to jest dokładnie ten sam samochód oparty głównie na technologiach Renault, powstający niezależnie od znaczka na tych samych liniach produkcyjnych (o ile pamiętam w Hiszpanii i w Anglii) więc znaczek na danym egzemplarzu nie ma wielkiego znaczenia, chociaż osobiście spotkałem się z dwoma uparcie nawiedzonymi że tylko Opelka bo on niemiecki to napewno lepszy niż ten francuski złom

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Ten silnik to stary prosty 2.0 Renault serii F4R tylko w tych modelach występuje w osłabionej wersji o mocy 120 koni i nadaje się to całkiem dobrze do gazu.
    Co do Trafic, Vivaro i jak byś nie wiedział to jest jeszcze trojaczek Nissan Primastar, to jest dokładnie ten sam samochód oparty głównie na technologiach Renault, powstający niezależnie od znaczka na tych samych liniach produkcyjnych (o ile pamiętam w Hiszpanii i w Anglii) więc znaczek na danym egzemplarzu nie ma wielkiego znaczenia, chociaż osobiście spotkałem się z dwoma uparcie nawiedzonymi że tylko Opelka bo on niemiecki to napewno lepszy niż ten francuski złom
    O Primastar wiedziałęm, a powiedz mi masz jakies rozeznanie na temat wyposażenia tych aut, głownie mi chodzi o kanape środkowa i tylną jakie bywają wersje ?

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 22
    Siła Reputacji
    10

Przeważnie układ tyłu to dwie kanapy 3 osobowe i takich samochodów jest większość. O ile pamiętam zdarzają się zdecydowanie rzadziej bogatsze wersje z wbudowanymi fabrycznie w oparcia podłokietnikami. Sporadycznie były kompletacje z kanapą dwójką w drugim rzędzie czy wersje na wzór VW Multivan czyli dwa niezależne fotele w drugim rzędzie montowane w szynach czyli z możliwością montażu także tyłem do kierunku jazdy. W wersjach pasażerskich poszukiwanym dodatkiem są nawiewy powietrza na tył w podsufitce.
    Przy zakupie trzeba być bardzo czujnym bo spora część rynku, w tym wiele egzemplarzy kupionych w polskich salonach, ma za sobą intensywną eksploatację w pasażerskich przewozach międzynarodowych a w tygodniu robiąc trzy razy przykładowo Rzeszów-Holandia lub dwa razy Lublin-Anglia to wiele setek tysięcy kilometrów już nakręciły.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia