Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Potrzebuję inspiracji, jak poradzić sobie z brakiem dostępności amortyzatorów na tył do Insigni z obniżonym zawieszeniem. Nie sądziłem, że do Opla może nie być części nawet w ASO...

    Jedyne sensowne wyjście to wymiana 4 amortyzatorów na standardowe, bo zmiana samego tyłu to chyba nie najlepszy pomysł?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Napisz jaka to dokładnie Insignia że amortyzatory ma aż tak nietypowe? Jeżeli chodzi o I Gen. to tam były zwykłe i Felxride gdzie ten drugi rodzaj o ile pamiętam chyba gdzieś w Gdańsku regenerują, super tanio nie jest ale oczywiście to i tak jedynie część ceny nowego tego typu. Jeżeli są standardowe to trzeba przeszukać oferty kilku hurtowni (nie tylko Intercars'u), przy nietypowych częściach czasami warto się wybrać osobiście i może przy biurku handlowiec będzie Ci w stanie coś dobrać odpowiedniego po numerach / katalogach z parametrami części. Nie dalej jak dwa tygodnie temu kupowałem tylne do 220 konnego 2.0T Kombi i ani cena nie szokowała, ani nie było problemu z dostępnością na drugi dzień, chyba że akurat mam bardziej standardowe zawieszenie. Kolejna opcja to sklepy specjalizowane w Oplach i może konstrukcjach pokrewnych tyle że akurat z europejskich modeli na płycie Epsilon II to właśnie Insignia była najpopularniejsza bo w sumie bliźniacza II Generacja 9-5-ki Saab'a to już totalna egzotyka i bardzo krótki okres produkcji.

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Standardowe są dostępne praktycznie od ręki, pisałem nawet do sklepów powiązanych z ASO i dostałem odpowiedź, że do obniżonego nie ma. Jedni napisali, że mają być dopiero wyprodukowane... Cena za szt to 625zł, więc w teorii wymiana wszystkich 4 na standardowe, już z robotą powinna zamknąć się w podobnej cenie, jak 2 oryginalne.

    Masz poniżej jak to wygląda, amortyzatory z nr 6. Teoretycznie zamienników brak, aż dziwne, że żaden producent typu KYB, Monroe czy Bilstein tego nie mają. Znalazłem jakiś stary temat na forum, że ktoś niby miał taki od Monroe, ale podany tam numer części do niczego nie prowadzi.
    https://opel.7zap.com/pl/car/g09/m/1/2-5/
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 17-09-20 o 22:18
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    W teorii wpisując pierwszy dla amortyzatora oznaczonego "6", czyli bez Flexride i pompowania, z numerów GM wybija z katalogu Inter-Carsu właśnie taki zestaw Monroe:
    https://e-katalog.intercars.com.pl/#...mplet-tyl.html
    Co prawda oni, według przynajmniej danych sklepu internetowego, akurat nie mają tego akurat na stanie, ale wychodzi że odpowiedni jest amortyzator Monroe o oznaczeniu E7810, gdzie już wychodząc od tego symbolu jest sporo odniesień.

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    ...Felxride gdzie ten drugi rodzaj o ile pamiętam chyba gdzieś w Gdańsku regenerują, super tanio nie jest ale oczywiście to i tak jedynie część ceny nowego tego typu. .
    https://nagengast.pl/
    Wszystkie amorki dajce sie regenerować robi ta firma, na razie nie korzystalem ale dla przykładu IDS+ czy SEDC to koszt mniej więcej 500-800zl sztuka

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Podejrzewam, że jak pojawią się w ASO to i zamienniki będą. Regeneracja w tym przypadku raczej opłacalna nie będzie...

    Trochę się obawiam jak zachowa się amortyzator standardowy przy niższych sprężynach, ale czekać za długo nie mogę, bo ponoć jeden amortyzator ma 35%.

    EDIT:
    Coś nie mogę sobie poradzić z edycją przez tel. Napiszę jeszcze do Intercars, może wiedzą kiedy będą dostępne. Cena za kpl 2x niższa jak w ASO.

    BTW. Macie jakieś doświadczenia z amortyzatorami od Master-Sport?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 18-09-20 o 22:44

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Zwykle amorki tzw bez regulacji twardości elektrycznie sa tańsze w regeneracji sporo ale to trzeba pytać.
    Master Sport znam tylko opinie o wahaczach w BMW i dziwo wiele osób montuje i cena/jakość wypada dobrze ale np łączniki stab. sie nie nadją

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Teoretycznie ucando.pl pokazuje, że ten Monroe jest osiągalny. Nie odpisali mi na maila jakiś czas temu, więc ich olałem...

    https://www.ucando.pl/p/amortyzator-...10C033D824-854

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Coś nie mogę sobie poradzić z edycją przez tel. Napiszę jeszcze do Intercars, może wiedzą kiedy będą dostępne. Cena za kpl 2x niższa jak w ASO.

    BTW. Macie jakieś doświadczenia z amortyzatorami od Master-Sport?
    Montowałem ich zawieszenie do A4 B6 i B7 i działa bardzo fajnie (3 samochody w rodzinie i jeżdżą już 3 lata na nich).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Tu masz jeszcze sporo niższą cenę wyjściową:
    https://www.autoczescionline24.pl/monroe-7436581.html
    i tutaj:
    https://m.autodoc.pl/monroe/7436581
    i tutaj:
    https://m.czesciauto24.pl/monroe/7436581
    i co ciekawe wszędzie oznaczone jako "Na stanie / Dostępne".
    Jak widać dostępność w ASO Opla bywa różna, oring ostatnio potrzebowałem to w 4 różnych serwisach podawali termin dostawy od 2 tygodni do nawet miesiąca, bo wie pan "to aż z Niemiec trzeba sprowadzić" i cena w granicach 40 PLN, a po wymiarze dokładnie taki jak trzeba, nawet kolor się zgadzał, w najbliższym sklepie z hydrauliką siłową mięli od ręki za ca 60 groszy

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Napisałem ponownie do AutoDoc i będę ewentualnie sprawdzał po weekendzie. Wszędzie gdzie pisałem, podawałem VIN i odpowiedź była, że nie ma... mam nadzieję, że to ten sam amortyzator, bo póki co ciężko porównać to wizualnie albo chociaż wymiary. Dla mojego VINu prawdopodobnie numer części to 436884/5 i nigdzie nawet jako "niedostępne" nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 18-09-20 o 22:56
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    W Szwecji na szrotach używki (demontaż widzę przeważnie między rocznikiem 13 a 16) o dokładnie takich numerach fabrycznych są tylko w cenie wyższej niż za nowe Monroe
    436884 czyli inaczej 22987819
    https://www.bildelsbasen.se/se-sv/OEM/22987819/
    436885 czyli inaczej 22987824
    https://www.bildelsbasen.se/se-sv/OEM/22987824/
    W akcie już totalnej "rozpaczy" o ile inaczej się nie da to zawsze pozostaje demontaż i pomiar tych które są w samochodzie a następnie zakup pod wymiar.

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    Wizualnie, te które znalazłeś wyglądają chyba tak samo jak te z moim numerem części... więc jakaś nadzieja jest.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Odp: Pomysły na zawieszenie w Insigni? Brak amortyzatorów w sprzedaży.

    No to powtórka z rozrywki. Zamówiłem w ciemno te E7810 w AutoDoc.pl i okazuje się, że ten sklep to jedna wielka porażka. Płatność tylko z góry, a po 2 dniach okazuje się, że oni towaru nie ma na magazynie (na stronie nadal jest jako "na stanie") i wysyłają mi zamiennik Sachsa, którego sobie kupię taniej w każdym innym sklepie.

    Wygląda więc na to, że ten E7810 też będzie nieosiągalny...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •