Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Opel Astra lub coś innego z LPG

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Opel Astra lub coś innego z LPG

Rodzaj: hatchback/kompakt
    Preferowana marka: Opel
    Budżet na zakup auta: 30000 zł
    Preferowany rok produkcji: 2012+
    Preferowany rodzaj paliwa: Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg: około 22000 km
    Charakter użytkowania: codzienne dojazdy do pracy ~30 km w jedną stronę
    Ilość pasażerów: 1
    Pochodzenie auta: obojętnie

Szukam czegoś niezawodnego, taniego i prostego w eksploatacji
    Auto będzie głównie służyło jednej osobie do codziennych dojazdów do pracy ~30km w jedną stronę, a okazyjnie na delegacje raz na kilka miesięcy ~400km + rzadkie, małe wypady z kobitą ~300km. Totalnie nie jestem w temacie, a moje wysłużona Corsa C 2004 z LPG już została nadgryziona przez ząb czasu i nie chcę w nią już ładować kasy. Jednak coby nie było to przez te 7 lat dzielnie woziła mnie do pracy i poza słabymi osiągami i komfortem jest to bardzo tanie auto i mało awaryjne. No nie licząc naprawy uszczelki pod głowicą i wymiany pompy wody

Zatem szukam czegoś, co godnie zastąpi Corsę - a że znam tylko Opla, to celuję w świeższą Astrę "półkę wyżej" z silnikiem 1.4 albo 1.6, bo podobno dobrze znoszą gaz. Za wszelkie inne propozycje i wskazówki będę wdzięczny. Liczy się dla mnie sprawdzony sprzedawca prywatny/handlarz z okolic (~75km od Bydgoszczy, kuj-pom.).

Dziękuję i pozdrawiam,
    RwM

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Opel Astra lub coś innego z LPG

Przy wolnossących silnikach i samochodach kompaktowych takim rozsądnym minimum będzie trochę ponad 100 konne 1.6 więc słabsze 1.4 lepiej sobie darować.
    Jako proste alternatywy coś z 1.6 MPI z Grupy VAG, przy czym w tych rocznikach to już chyba tylko poliftowa Octavia II i Golf VI generacji, ewentualnie pewnie sporo tańsza bo na F Megane III Generacji z wolnossącym 1.6 16V.

3. Następujący użytkownik dziękuje Bartek28 za tą użyteczną informację:

Rybik w Machinie (05-05-19)

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 12
    Siła Reputacji
    14

Renault ma dobry silnik, za to wszystko inne do bani

W tym budżecie wybierałbym:

Opla Astrę 4 1.4T (w tej cenie raczej nie dostaniesz 2012r)
    Alfa Romeo Giulietta 1.4T (ciężko będzie dostać 2012r -> raczej 2010/2011) wersja 120KM będzie tańsza, więc dostaniesz lepszą wersję, niż 170KM i nie ma problemu z MA
    Fiat Bravo 1.4T (tylko to dostaniesz w ok. 2012r w tej cenie)

Jeśli zejdziesz z rocznika na 2008-2009 to Honda Civic Ufo 1.8 benzyna, Mazda 3 1.6 benz 2009r BL

W Oplu masz silnik 1.6, który jest też na wtrysku bezpośrednim, więc musisz określić o którym 1.6 mówisz
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

5. Następujący użytkownik dziękuje tradelux za tą użyteczną informację:

Rybik w Machinie (05-05-19)

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Hmm... No najbardziej mnie interesowała właśnie Astra z 1.4T, a co do 1.6 to już taki doinformowany nie jestem - 1.6 to mi po prostu znajomi polecali i tak się nie orientuję.
    No i wiadomo, że zainteresowała mnie oferta, o której VINu sprawdzenie prosiłem wcześniej https://bez-wypadkowe.net/showthread...PD6ED8DG043174 - podobno to jednostka akurat do gazu jest spoko.

Generalnie jeżeli warto, to mogę zaniżyć rocznik. Nawet mogę też dołożyć z 5k zł, ale jednak wolałbym nie - skoro auto i tak jest tylko i wyłącznie przewidziane do dojazdów dla jednej osoby przez 90% czasu, no i w tych 30k chciałbym się zmieścić już z instalacją LPG.

Poza tym jestem już na takim etapie szukania, że trochę popadam w skrajności - mogę brać pod uwagę coś dużo starszego na wypasie, albo coś biedniejszego ze świeższego rocznika, albo się szarpnąć i kupić słabą, biedną Corsę z salonu... Taka desperacja

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 12
    Siła Reputacji
    14

Kto będzie tym autem jeździć, ile osób i gdzie skoro myślisz o Corsie, a celowałeś w Astrę?
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Tak jak pisałem w pierwszym poście - 90% czasu jedna osoba, czyli ja
    Dojazdy do pracy 30 km w jedną stronę codziennie, jakieś delegacje raz na kwartał do 400 km.
    No i sporadyczne wypady z kobitą + bagaż też nie za daleko i nie za często.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia