Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Rodzinny sedan 40-45 tys

Użytkownik
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie Rodzinny sedan 40-45 tys

Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    40 tys
    Preferowany rok produkcji:
    2010
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    160 KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    8 tys
    Segment/typ/wielkość auta:
    D lub E
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Obojętnie
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam
    Mija 4 rok od kupna Forda Smaxa ( dzięki Andrebar) dalej jeździ i ma się świetnie ale ciągle brakuje mi w nim mocy, automatu bo 5 biegowa skrzynia to jakaś masakra przy takim silniku i gabaracie. Ogrzewanie jak i schladzanie samochodu to trzeba mieć nerwy. Do setna.. Ford rozpiescil mnie z wyposażeniem i nie chciał bym z niego rezygnować dlatego następny samochód w wersy mający prawie wszystko nie chce nic później szukać dokładać majstrowac cudowac itd.
    Planuje w lipcu szukać innego samochodu bo dzieciaki 11 lat i 3 latka nie potrzebują już wielkich bagaży a większość czasu bagażnik jeździ pusty. Zależy mi na tym aby za mną było sporo miejsca tzn aby nadal fotelik dla małej jeździł tyłem do kierunku jazdy i był na isofix. Wreszcie chciałbym automat ale oczywiście nie na siłę aby w minę się nie wsadzić. Mocy ma mieć pod dostatkiem bo czasem lubię przycinać. Lubie gadżety więc bose jbl bluetooth i inne swiecidelka są dla mnie wielkim plusem. 6j w sumie do miasta i krótkie odcinki więc diesla nie chce i nawet nad gazem się będę poważnie zastanawiać ale dobrze by było jak by się lubli z LPG.
    Nie bronię się od Japończyk Francuza niemieckiego koncernu. Nie mam uprzedzeń aczkolwiek na forum nie jestem od dziś więc coś tam już wiem. Z chęcią podejmę konwersacje na różne marki jakie podajcie bo wiele mam pytań do każdej marki i modelu samochodu. Rok produkcji dla mnie nie ma aż takiej wielkiej różnicy ważny stan i serwisowanie.

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 25
    Siła Reputacji
    14

Domyślnie Odp: Rodzinny sedan 40-45 tys

Sedan nie jest rodzinny Polecałbym kombi lub przynajmniej liftback.
    Co do samochodu to Peugeot 508SW lub zwykłe 508 -> bardzo dobre automatyczne skrzynie oraz silniki diesla. Benzyny niestety są kiepskie THP od BMW.
    Benzyny w większości zawsze będą ospałe, chyba że kupisz jakieś R5, R6, V6, V8
    Wtedy z benzyny pozostaje Ci:
    BMW 6 cylindrowe -> seria 3 trochę mała, chyba że kombi, 5 drogie w utrzymaniu
    Citroen C5 2.0 benz ospałe strasznie, 3.0 benz kupić to graniczy jak wygranie 6 w totka
    Ford Mondeo 2.5T bardzo fajny wybór, ale w manualnej skrzyni
    Honda Accord 2.4 - ciężko z automatem dopaść drania i słabiej wyposażone, niż Fordy
    Mazda 6 2.5 benz - trzeba sprawdzić rudą
    Opel Insignia hmm benzyny ospałe, a mocniejsze drogie w utrzymaniu i awaryjne
    Volvo V50 lub V70 2.4 lub 2.5T bardzo fajny wybór jedynie skrzynie powershifty takie sobie

Z Audi musiałbyś dopaść benzynę do 2007r, żeby był i dobry silnik i skrzynia biegów tiptronic, niestety w nowszej motoryzacji nowsze = większe wydatki

Jeśli ma być koniecznie automat to wybrałbym:
    Citroen C5 2.0HDI
    Peugeot 508SW 2.0HDI
    Mercedes W204 kompresor
    Volvo V70 2.5T
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Użytkownik
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    5

Nie musi być sedan może być SUV może być van albo minivan aby tylko sporo miejsca na tyłach i aby zamontować fotelik tyłem do kierunku jazdy.

BMW - spore koszty utrzymania a przy innych segmentach ciasny.
    C5 - nie ogarniam kierownicy z tym wieńcem.
    Mondeo - kurcze trochę nie chce wchodzić w ten sam samochód chodź wiem że jest poprawny. Jak zmienić to na coś innego.
    Accord - po części chciałbym zaryzykować ale boję się słabego wyposażenia i też ciasnoty z tyłu.
    Mazda GJ? Z zew śliczna a w środku przyjemnie.. Tylko czy faktycznie od patrzenia rdzewieja? Aż strach..
    Mazda Gh? Takie nijakie z zew a w środku takie minimum..może wybrzydzam?
    Insygnie odrzucam bo z zew jako takie ale w środku słabo.
    Volvo to jak już to może jakieś XC?
    Kia Optima? Nie kombinowac?
    508? Cholernie boje się o tego diesla. Krótkie odcinki mimo wszystko że dużo jeździć rocznie nie będzie może nadwyrezyc jego. Przesadzam?
    W204? Jak z tyłu z miejscem? Nie ukrywam że po lifcie jestem zauroczony.
    Lexus rx? 300? 400? Znajomy ma to koszty utrzymania nadwyrezaja kieszeń.

Szukam kompromisu między smaxem a nowym autem bo ford dalej sprawia mi tzw. Banan na buzi pod względem wyposażenia i komfortem jazdy i nie chciał bym tego stracić. A chcemy zmienić na coś innego również sporego miejsca a fajnym przyspieszeniem i fajnym automatem.

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    3

W C5 kierownica normalna

Z tego co kojarzę to w starszych C4 to było

W nowszych C4 też kierownica już normalna

W 508 diesel? Dobry ...a to o czym piszesz to pewnie o DPF się boisz, w sumie zawsze można go zregenerować za kilka setek i jeździć dalej, ale oczywiście nikt nikogo nie zmusza do kupowania diesla

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 35
    Siła Reputacji
    10

Chyba w Citroenach wypada uzupełnić wiedzę gdyż normalna, znaczy obracająca się z częściami centralną, to była w C5 I i poiftingowym zwanym również II. Tutaj zapytanie jest o samochód po 2010 roku za kwotę 40 tyś PLN więc wiadomo że mówiny o X7 gdzie faktycznie obraca się jedynie wieniec a środek jest nieruchomy.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia