Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Samochód za 15-25tys. na LPG

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

:) Samochód za 15-25tys. na LPG

Rodzaj
    kombi
    Preferowana marka
    bez róznicy
    Budżet na zakup auta:
    10-25tys
    Preferowany rok produkcji:
    +2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    pow 120km
    Preferowany rodzaj paliwa:
    LPG
    Planowany roczny przebieg:
    15-20tys
    Segment/typ/wielkość auta:
    Segment D ew.C
    Charakter użytkowania :
    trasa co 5tyg. 1000km PL-DE i powrót, reszta miasto
    Ilość pasażerów, bagażu:
    jazda zwykle 2-3, bagażnik średnich rozmiarów
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    każdy wart swojej ceny
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Dobry pod gaz, skrzynia manualna 6biegów, w miarę dobrze wyciszony przy prędkościach +140, w miarę wygodny na długie trasy, niezbyt skomplikowana konstrukcja.

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    14

Domyślnie Odp: Samochód za 15-25tys. na LPG

Jeśli chcesz to będę miał Audi A6 C6 2.4 benzyna (dobrze znosi LPG) w zakładanym budżecie z 2005r.

Inne auto, którym możesz się zainteresować to BMW 5er E60/61, Ford Mondeo Mk4 2.0 benz, Honda Accord VII, Citroen C5 II
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Myślałem o BMW E61/91 ale tylko silniki 2.5/3.0 pod gaz. Z tego co wyczytałem to tak bez szału z ich trwałości, łatwo wdepnąć w minę i utopić sporo siana. Dużo jest składanych i upalanych. Spory rozrzut cenowy ok nawet 15tys i w górę, każdy ceni jak nawet po 30tys. za tak stary samochód.
    Ford Mondeo Mk4 ale tylko 2.5T ale nie ten budżet i do tego mało ich. Wersja 2.0 chyba trochę słaba na autostradę, a 2.3 była tylko z automatem.
    Honda Accord VII podoba mi się bardzo ale tylko sedan, kombi jest brzydkie. Silnik w nim tylko 2.4.
    Citroen C5 II brzydki, a C5 III jest fajny tylko silnik trochę słaby bo 2.0 140km. Chyba najbardziej wygodny z tych wszystkich.

Osobiście myślałem o Volvo V50 w wersji 2.5T albo 2.4. Świetne pod gaz dość ciche na trasę.
    Oczywiście BMW jest bardzo kuszące ale mam mało informacji, najlepiej jak by ktoś się wypowiedział kto miał e60/90.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

za 25 tys odpuść sobie e90/e60...
    ewentualnie miej kilka tys zł na ewentualne (raczej pewne) naprawy

Siła Reputacji
    14

E60 potrafi wydrenować dość mocno kieszeń. Silniki w nich były na wtrysku pośrednim i bezpośrednim (tutaj wtedy sporo droższy gaz). Wersje przedliftowe są na wtrysku pośrednim czyli dobrze nadają się do LPG. Do tego dochodzi spalanie. Mam w ofercie E91 w 4x4 i spalanie w niej to ok. 11-12,5l Pb w cyklu mieszanym. Problem zaczyna się kiedy zaczynasz mocno deptać ***** gazu Wtedy musi iść już tylko LPG
    ---

Facebook:

Otomoto:

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

e90 z silnikiem 2.0 N46, wtrysk pośredni:

• uszczelniacze zaworowe bez ściągania głowicy- 1500 - 2000 zl
    • rozrząd (sporo silników ma wady)- ok 600- 1000 zł
    • pompa vacum (ja tylko profilaktycznie uszczelniałem),- pelna regenaracja ok 500-800 zł
    • wycieki - nie wiem, u mnie ciekło tylklo z podstawy filtra oleju, jakies 100 zł

to robiłem, a jeszcze wiele ludzi skarzy się na :
    • wyjący tylny most- łozyska+robocina ok 1500 zł
    • valvetronik- od paru stów do 2000 zł w zależności co dokładnie klękło

co do gazu- pośredni wtrysk da sie gazować, ale nie za 2000 zł. te silniki powinny mieć ściągany kolektor dolotowy w celu zrobienia nawiertow tuż przy głowicy oraz strojenie tylko i wyłącznie na korekty paliwowe (auto nie ma podciśnienia w kolektorze, strojenie na mapy to proszenie się o problemy). Niestety 99% gazowników nie ściąga kolektora i stroi na mapy, takźe radzę przemyślneć... W woj śląskim, wg mnie, są tylko 2 zakłady, które nie spieprza takiej roboty, to tak dla porównania

wtrysk bezpośredni tez się da gazować (prócz silników z piezoelektrycznymi wtryskiwaczami), ale taka instalka jest znacznie droższa, podpiera się benzyną (konieczne) no i jak wyżej, bardzo mało fachów to robi...

ja raczej nie kupię drugi raz bmw...

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 27
    Siła Reputacji
    10

Po doprowadzeniu do stanu prawidłowego 2.0 typu N46, tyle że w E83, też potwierdzam że jest coś w rozwinięciu BMW do Będziesz Miał Wydatki a podobno jak na tą markę to i tak nie jest kosztowny w serwisie silnik i widzę podobne jak u Waleriana czynności: rozrząd, uszczelniacze, wycieki, odma itd... gdzie mam egzemplarz serwsowany, po jednym właścicielu, z pewnym przebiegiem to aż strach się bać czego spodziewać się dopiero po takim drutowanym po polsku żeby tylko jeździł w jakiejś upalanej Trójce
    A co do samochodów które idealnie wpisują w wymagania autora zapytania to ja dodał bym Saaba 9-3 II Generacji z mocniejszymi odmiani motoru 2.0 Turbo o kodzie B207.

8. Następujący użytkownik dziękuje Bartek28 za tą użyteczną informację:

walerian (19-04-19)

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 1
    Siła Reputacji
    7

Do gazu i takich potrzeb bardzo dobrze sprawdzi się Lexus GS 300 MK2. Tylko rocznik zdecydowanie starszy, jednak może warto rozważyć.

Siła Reputacji
    14

walerian: do kompletu jeszcze brakuje Ci wymiany silnika valvetronic'a za pareset złotych BMW tanie w utrzymaniu nie jest - szczególnie 5er, ale frajda z prowadzenia jest dobra Dlatego od dawien dawna używają określenia w reklamie: "Freude am Fahren"
    ---

Facebook:

Otomoto:

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Trade- jeśli ma to kosztować tylko pare stów to będę w niebo wzięty
    żeby nie zbaczac z tematu, od siebie dorzucę autorowi: C klasa kompresor (uwaga na rdzę w przeliftach)

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

no jednak przemyślałem, samochód ma być przynajmniej dwa lata. Pewnie będę jeszcze parę lat pracował w DE dlatego wolałbym nie mieć dziada na rope (oczywiście jeździłem dizelkiem i fajnie są, ale łutututu w hondzie jest lepsze )
    Lepiej zejść klasę niżej i myślałem o:
    VW passat b6 ale to nie nadaje sie pod LPG(jest 1.6mpi ale to jest slabe)
    Audi a4 b7 z końca produkcji z silnikiem 1.8t pasowałby mi
    Volvo v50 też się rozglądam wciąż za 2.5t ew. 2.4
    Może laguna III 2.0t ?
    No i chyba tyle. Możecie coś napisać o tych samochodach co wymieniłem? Z własnego doświadczenie, ktoś bliski miał, czego się można spodziewać?

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 2
    Siła Reputacji
    7

O audi 1.8T, Lagunie 2.0T i Volvo 2.5T w tych pieniądzach zapomnij.

Siła Reputacji
    14

Od Laguny 3 uciekaj. Jakość wykonania, problemy z elektryką + to co oferuje auto - nie warto.

A4 B7 w tym budżecie nie kupisz - zapomnij. Do tego będą problemy z korozją w tych rocznikach + silnik 1.8T niby chwalony, ale tylko przez tych co lubią VAGa Też ma swoje bolączki.
    1.6 MPI na trasę to nieporozumienie.

Osobiście jakbym miał kupować to pod LPG:
    A4 B6 w Quattro (tylko to jest małe auto)
    A6 C5 w Quattro lub C6 tutaj bez
    BMW E91 2.5/3.0 benz (też małe)
    BMW E61 (tutaj musisz liczyć się z wydatkami)
    Citroen C5 2.0 II (trochę słabe na trase)
    Ford Mondeo Mk4 2.0 (trochę słabe na trase)
    Honda Accord (poza budżetem)
    Mazda 6 II (poza budżetem)
    Mercedes C klasa (na W204 za mały budżet, W203 wygodne, ale trąci już myszką)
    Opel Vectra C 2.0T (silnik z Saaba bdb)
    Saab 93 1.8 lub 2.0t (ta sama jednostka)
    Volvo V50 2.4 lub 2.5T

Na trasę rozważyłbym też diesla pod 30tys zł dostaniesz już coś z Euro5 od VAG czy PSA
    ---

Facebook:

Otomoto:

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Bez przesady, Laguna 3 nie jest taka zła, e60 też ma problemy z elektryką.
    A6 to już chyba większe koszta utrzymania? No i w C6 to chyba tylko 2.4 v6 byłby dla mnie rozsądny pod LPG, tak? A4 nie jest takie małe(przecie to nie micra), Nic nie wiem o quattro, wiem tyle że fajne. Wiadomo troszkę większe spalanie, opony komplet takich samych(tak czy nie?), co tam może się zepsuć i jakie koszta ew. naprawy?
    BMW już odrzuciłem
    Citroen c5 tak jak pisałeś to za słaby, chyba że dizelek
    Ford Mondeo Mk4 czasem trafi się 2.3 ale automat(smuteczek)
    Honda Accord jak poza budżetem? Jaka wersja? Spokojnie kupiłbym VII z 2.4, niestety widziałem na żywo i mi niedobrze jak pomyślę że można było zepsuć tak wygląd(sedan jest piękny dla mnie). Jeśli mowa o już 8 generacji to tak za mało kasiory
    Mazda 6 II no fakt zakup to górna granica mojego budżetu, a wiadomo jeszcze serwis. Widzieliście te śmieszne pstryczki od grzania dupy? Jak od gazu z
    ii generacji.
    Merc odpada, widzę tu w DE ile sztuk jest konsumowanych przez rudą, nie dziekuje.
    Opel vectra 2.0t, z zewnątrz jeszcze nawet to wygląda ale w środku to nie
    Volvo v50 cieżko o coś dobrego.
    Wybaczcie, ale diesla to ja nie przeżyje. Wolę gnieść gazolota niż głaskać gaz ropniaka. Zaraz padnie dwumasa,wtryski,turbawka,dpf i inne. Większość rzeczy to sam sobie zrobię.

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 2
    Siła Reputacji
    7

Napisałeś że rocznik 2005+ więc nie kupisz Accorda 2.4 powyżej tego rocznika. Znaczy kupisz...albo lepiony, albo po mocnej cofce. Niestety teraz WSZYSTKIE poszukiwane benzyny z danej marki trzymają cenę wręcz absurdalnie i jak w przypadku 1.8T od Audi tak 2.4 od hondy trzeba zapłacić poważne pieniądze za sam samochód plus później dużą akcyzę w przypadku wszystkiego powyżej 2000ccm pojemności. Generalnie Tradelux się napracował, podał Ci wszystko na tacy Ty albo wybierasz coś z listy, albo dokładasz 5000zł i rozszerzasz listę, albo szukasz diesla. Sorry ale przez nagonkę na diesle rynek się s*******ił. Sorry ale nie znam bardziej trafionego słowa.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia