Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Co może wykluczyć wizyta w autoryzowanej stacji diagnostycznej?

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Question Co może wykluczyć wizyta w autoryzowanej stacji diagnostycznej?

Hej,

Mam pytanie. Załóżmy, że w ogłoszeniu jest ściema i auto wyglądające świetnie jest w jakiś sposób wadliwe (po wypadku, albo ma dojechany silnik, albo nie wiem co jeszcze). Powiedzmy, że w serwisie typu autobaza i podobnych brak podejrzanych wpisów.
    I teraz: jeśli pojadę na autoryzowaną stację w ASOi zapłacę za full przegląd, to:

- czy są w stanie wykryć wszystkie mankamenty auta?
    - czy są w stanie ocenić co było wymieniane?
    - czy są w stanie ocenić co było robione?
    - jaki mają dostęp do danych, do których ja nie mam dostępu jeśli chodzi o historię pojazdu? Czy ja uzyskam taki raport od nich?

albo odwracając:

- czego nie są w stanie ocenić? na co mimo wszystko mogę się naciąć, mimo, że auto było sprawdzane?

Moderator S Avatar mpDante
    Podziękowano: 2
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Co może wykluczyć wizyta w autoryzowanej stacji diagnostycznej?

Właściwie wszystko zależy od wiedzy i chęci tych, którzy będą ci to sprawdzać. W jednym ASO przetrzepią ci auto aż nadto i dostaniesz wycenę różnych pierdół na kilkaset lub kilka tysięcy (które można ogarnąć dużo taniej), a w innym polecą po łebkach i okaże się, że auto po dużym dzwonie wyjedzie jako polecane do zakupu.
    :::
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    :::
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    |
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Hmm... Niedobrze. To w sumie moja jedyna nadzieja, bo ja kompletnie się nie znam. A mogę wymagać jakiegoś raportu z przeprowadzonych badań? Albo jeszcze lepiej: istnieje jakaś gotowa lista badań, którą mogę zlecić i żądać raportu?

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 2
    Siła Reputacji
    7

Prawda jest taka że w jakimś stopniu jest to zawsze loteria. Żaden sprzedający nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego o samochodzie nawet jeśli sam jeździł nim przez 5 lat. Odnośnie diagnostów zostało już powiedziane wyżej.
    Natomiast jest patent (sam stosuje od jakiegoś czasu, działa polecam) który mocno ogranicza prawdopodobieństwo wtopy. Po pierwsze nie szukamy samochodu z dolnych przedziałów cenowych otomoto. Jak chcesz zdefiniować czy Cię stać na dany model wchodzisz na portal wybierasz interesujące Cię rzeczy (tylko pobieżnie bez wyposażenia czy innych pierdół) i jak powiedzmy wyskoczy Ci 10 stron, to od 7-8 zaczynają się normalne oferty z w miarę normalnymi cenami (oczywiście uogólniam). Już wiesz ile w teorii, podkreślam w teorii może kosztować dany model i najważniejsze czy stać cię w teorii na jego zakup.
    Teraz szukasz samochodu wśród ofert ludzi polecanych tutaj na forum. Oczywiście może zdarzyć się tak że sprawdzenie ceny z otomoto pokaże Ci jedno a ktoś z polecanych powie Ci że za dobre auto trzeba zapłacić 2,3,4 tyś więcej. Jest to wina tylko i wyłącznie tego że nasz rynek przesiąknięty jest "perełkami".

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia