Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 41

Temat: samochód + LPG do 18 tys zl

  1. #1
    przemu321
    Gość

    Domyślnie samochód + LPG do 18 tys zl

    Witam!
    Jest to mój pierwszy post na tym forum i na wstępie chciałbym się z każdym przywitać.
    Mój budżet wynosi 20tys zł na zakup samochodu ale 2tys zamierzam przeznaczyć na drobne naprawy + opłaty.
    Szukam samochodu dla siebie od razu z instalacją LPG. Chodzi mi o ekonomię ale również o nie awaryjność. Czytałem wiele opinii na temat Seata Ibizy oraz Leona i w tym kierunku zamierzam szukać. Jednak jestem ciekaw co Wy myślicie na ten temat, może dacie jakieś dobre rady albo inne propozycje. Liczę na konwersacje i wymianę zdań.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Pomyśl sobie jeszcze na Peugeotem 307, Renault Megane, Nissanem Primerą, może jakaś Laguna II - z tych modeli łatwo trafić samochód krajowy z pełną dokumentacją.
    Jeżeli chodzi o silniki to w większości górują 1.6 (peugeot i megane) i 1.8 (laguna,primera).

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Kup tańsze Punto II lub Stilo. Ewentualnie bdb propozycją będzie Astra II
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Tylko u Tradeluxa nie kupuj, bo Cię na roczniku wystuka

    Sorry ale nie mogłem się powstrzymać

  5. #5
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    taaa a unfaller na podatek i Ci skarbowka fure gwizdnie!

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Haha zaraz wpadnie moderator i posprząta, ale dobre to było!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    Troszkę sprecyzuj jeszcze wymagania jeśli chodzi o moc.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    jak powyżej 100PS ....to pewnie tylko BMW ! ......ino niektóre nie znoszą gazu ...więc może diesel??
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Ibizę i Leona z książką serwisową będzie ciężko znaleźć. Głównie będą to samochody sprowadzone z kręconymi licznikami. Być może uda Ci się znaleźć tą wymarzoną, ale będzie bardzo, bardzo ciężko. Brat właśnie sprzedał Fabie kombi 1.2 HTTP z roczną instalacją LPG i szuka młodszej w benzyncne hatchback. Lepiej dołożyć nowy gaz do przebiegu 70-80tys. niż kupić z przebiegiem min 150tys. km i na dodatek kręcony. Jeśli szukasz dobrego, taniego w utrzymaniu i pewnego to szukałbym właśnie Fabi, albo jak kolega wcześniej wspomniał Punto. Jeśli masz wyższe wymagania co do prestiżu i jakości to przedewszyskim nie napalaj się na samochód i uważaj na "okazje". Życzę udanych zakupów!


    Laguna II? Może i kupisz w dobrym stanie, ale żadnej jakości w tym samochodzie. Strasznie awaryjna elektryka! Proponuję poczytać opinie na Autocentum.pl

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpolacco Zobacz post
    Laguna II? Może i kupisz w dobrym stanie, ale żadnej jakości w tym samochodzie. Strasznie awaryjna elektryka! Proponuję poczytać opinie na Autocentum.pl
    Kolega ile lagun miał w życiu i w ilu naprawiał tą "awaryjną elektrykę"??? Fabia jest za to świetnej jakości.

    Od razu wyrwij z parku drewnianą ławkę dołóż 4 koła i będziesz miał prawie fabię... a jak przy okazji trafi Ci się nie obesrana to raz na rok bejcą przemalujesz i wsio.

    P.S
    Ale ja mam ostatnio szyderczy humor aż sam nie wierzę.

  11. #11
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Kupno auta już z LPG to dodatkowe ryzyko (oprócz mechanika jeszcze gazownik powinien rzucić okiem) i mocne ograniczenie wyboru. Rozważyłbym w tym budżecie też montaż instalacji. Oczywiście najlepiej poszukać czegoś popularnego z segmentu B i C, krajowe pochodzenie, prywatny użytek. Ale nie oszukujmy się - LPG oznacza zazwyczaj sporo większy przebieg, zwłaszcza w małych autach bo jaki sens montować LPG do np. Corsy przy przebiegu 15 tys. rocznie? Plusów jest niewiele: auto z LPG powinno być tańsze, bo instalacja obniża wartość auta.

    Myślę, że za 20 tys. uda się znaleźć np. Astrę w niezłym stanie, zrobić przegląd i zamontować LPG.

    Jeśli auto ma być większe i bardziej renomowanej marki (np. Audi A6) to nastaw się na nawet kilkukrotnie większe koszty eksploatacji, auto też będzie starsze i bardziej awaryjne. Dlatego radzę szukać czegoś w rodzaju Astry - parę tych popularnych z segmentu C było.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Wracając do Astry II to tak jak napisał kolega wyżej, osobiście szukałbym na rynku polskim, ponieważ cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, tylko proszę nie szukaj między najtańszymi igłami...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    auto z LPG powinno być tańsze, bo instalacja obniża wartość auta.
    Najpierw myślimy później piszemy , jeśli wszystko jest sprawne cena oczywiście jest wyższa i nie ma problemu ze sprzedażą. Jeśli złom to już normalnie albo trafi się jeleń albo nie sprzedasz.
    Byś się zdziwił jak szybciutko sprzedałem żony seicento z lpg , klient nawet po wizycie w OSKP gdzie okazało się ,że coś tam się poci od spodu ( podejrzenie uszczelki pod głowicą ) się nie zniechęcił ,wystarczyło opuścić 200zł i transakcja w 5min , LPG w Polsce =TANIO ,nawet jak to nie zawsze prawda , LPG to słowo klucz i cel dla wielu kupujących.

  14. #14
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    jak powyżej 100PS ....to pewnie tylko BMW ! ......ino niektóre nie znoszą gazu ...więc może diesel??
    bez przesady. Kolega chce auto z gazem więc nie będę nic narzucał. Sam przesiadam się pewnie na tanie auto z gazem. Nie mam na celu opchnięcie za wszelką cenę swojego samochodu na tym forum -wydaje mi się, że niektórzy tak to przyjmują. Zaznaczam, że gdybym auta nie sprzedawał to tak samo bym tutaj odpowiadał bo moim zdaniem podpowiadanie ludziom, żeby kupowali zamiast e46 np astre, 156 lub octavie I to jest jawne pokazywanie, że sie temu komuś źle życzy. (To jest tylko moja opinia więc bez OT na tan temat) Forum jak rozumiem jest do wyrażania swojej opinii. Ja mam jak najlepszą opinię o marce bmw i będę ją każdemu polecał (zakup oczywiście po sprawdzeniu auta wzdłuż i wszerz) Tutaj też dodałbym do listy e46 bo tego auta nie lubią tylko Ci co go nigdy nie mieli albo nim nie jechali. Dlatego i tylko dlatego zapytałem się jak kolega zapatruje się mocowo bo wydaje mi się, że punto czy fabia 1.2 do powiedzmy leona 1,8T nijak się mają a wszystkie te auta można za 18koła kupić z gazem
    Ostatnio edytowane przez traktorzysta789 ; 07-02-12 o 21:25

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpolacco Zobacz post
    Laguna II? Może i kupisz w dobrym stanie, ale żadnej jakości w tym samochodzie. Strasznie awaryjna elektryka! Proponuję poczytać opinie na Autocentum.pl
    Jednopostowiec - to tej opinii nie bierzemy pod uwagę Jak się nie miało i nie nie jeździło to się nie powinno wypowiadać A ja polecę Lalkę choć patrząc po wymaganiach i segmencie aut autora tematu to bardziej proponowałbym Megankę

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Fabia jest za to świetnej jakości.
    Plastik fantastik

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •