Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Mitsubishi Outlander 2.2 DID - samochód, który nie je¼dzi w zimie

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Exclamation Mitsubishi Outlander 2.2 DID - samochód, który nie je¼dzi w zimie

    zwracam siê do Was z pro¶b± o nag³o¶nienie mojego problemu. W du¿ym skrócie: kupi³em nowy samochód, który nie chce je¼dziæ w zimie. Pomimo, ¿e mam gwarancjê, serwis nie chce nic z tym zrobiæ.

    A oto ca³a opowie¶æ:

    W 2009 r. kupi³em samochód marki Mitsubishi Outlander 2.2 DID. Oczekiwa³em, ¿e ta japoñska marka bêdzie synonimem niezawodno¶ci, tak jednak siê nie sta³o.

    Pierwsze rozczarowanie spotka³o mnie w grudniu 2009 r. Okaza³o siê, ¿e gdy temperatura otoczenia spada do poziomu -15 stopni, samochód odmawia pos³uszeñstwa. Silnik uruchamia siê bez problemu, natomiast po przejechaniu 1-2 km samochód nagle ga¶nie, w trakcie jazdy. Po ponownym
    uruchomieniu jest w stanie pracowaæ tylko na biegu ja³owym. Dodanie gazu czy ruszenie powoduje znowu zga¶niêcie.

    Problem zosta³ zg³oszony w ASO i zosta³ zdiagnozowany jako niedro¿no¶æ filtra paliwa, spowodowana z³± jako¶ci± oleju napêdowego. Filtr zosta³ zmieniony. Po kilku dniach... problem powróci³.

    Podobne perypetie dotknê³y mnie równie¿ zim± 2010/2011, a tak¿e w bie¿±cym tygodniu. Zesz³ej zimy problem objawia³ siê codziennie przez okres tygodnia. Tej zimy wystêpuje ju¿ czwarty dzieñ.

    Zatkanie filtra jest absolutnie niezale¿ne od rodzaju zatankowanego paliwa. Próbowa³em tankowaæ na wszystkich stacjach sieciowych: Orlen, Statoil, Shell, BP. Testowa³em równie¿ paliwa premium, a tak¿e uszlachetniacze do paliw. Nie przynios³o to ¿adnego rezultatu. Jedyne co pomaga, gdy problem ju¿ wyst±pi, to pozostawienie pracuj±cego silnika na okres 1-2 godzin.

    Problem wynika z faktu, ¿e samochody w wersji silnikowej 2.2 (oparte o silnik DW12 produkcji PSA) nie zosta³y wyposa¿one w wersji wprowadzonej
    na polski rynek w ogrzewanie filtra paliwa. Skutkuje to jego notorycznym zamarzaniem.

    Problem ten dotyka wszystkich egzemplarzy wyposa¿onych w silnik 2.2. Na forum Mitsubishi mo¿na przeczytaæ wiele skarg od u¿ytkowników tego modelu. Zg³aszanie go do ASO skutkuje jedynie wyrazami wspó³czucia. Producent nie przewidzia³ dla tego modelu podgrzewacza paliwa. Jest on dostêpny tylko dla Mitsubishi L200. Na rynku wystêpuj± wprawdzie nieoryginalne podgrzewacze paliwa, ale poinformowano mnie, ¿e ich instalacja spowoduje utratê gwarancji.

    Tym samym, dysponujê samochodem, który nie je¼dzi w zimie, a próba je¿d¿enia nim nara¿a mnie na niebezpieczeñstwo. Ostatnio zgas³ mi na ¶rodku ruchliwej drogi. Nie muszê chyba dodawaæ, ¿e gdy przestaje pracowaæ silnik, przestaje te¿ dzia³aæ wspomaganie kierownicy i hamulców...
    zobacz
    Statystyki
    ¼ród³o: http://www.wykop.pl/ramka/1034821/po...-jezdzi-zima/#
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    ufoman
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ciekawe, czy C-Crosser ma podgrzewany filtr paliwa...

  3. #3
    dremp
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    paranoja, biorac pod uwage jakie zimy maja, ze ktos to dopuscil u nas do sprzedazy...

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Co¶ s³abszy okres Mitsu. Co prawda tylko 33 sztuki ale zawsze:
    http://www.samar.pl/__/3/3.a/66790/M...l?locale=pl_PL

    A z tym filtrem, to pewnie na zarz±dzie by³o tak:
    - Panie bankier ile te ogrzewacze bêd± nas kosztowa³y?
    - 2-3 miliardy, mo¿emy te¿ z nich zrezygnowaæ a kilku Polakom czy Ruskim kazaæ spadaæ na drzewo, albo daæ zni¿kê na myjniê.
    - No to git, kolejny punkt obrad.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    ufoman
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    http://www.autocentrum.pl/oceny/citr...cy-1357046262/
    Zatem jeden pies... szkoda, ¿e komu¶ zachcia³o siê robiæ takie dziadowskie oszczêdno¶ci...

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •