Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Suzuki Swift V 1 242 cm3 2015 - Reda

Nowicjusz
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Suzuki Swift V 1 242 cm3 2015 - Reda

Ocena auta z ogloszenia
    Marka: Suzuki

VIN: TSMNZC72S00544574

Model: Swift V

Silnik: 1 242 cm3

Rocznik: 2015

Miejscowość: Reda

Nazwa komisu: AUTO MOBILE REDA

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki...ID6BJwQE.html?

Treść: Witam,

poprosiłbym o ocenę/sprawdzenie/radę co do zakupu w/w auta. Nie jestem fachowcem w tych sprawach, a niechciał bym utopić ciężko zarobionych pieniędzy.

Byłem w komisie oglądałem auto,rozmawiałem z właścicielem auta, przejechałem się auto wygląda na bardzo zadbane, mało jeżdżone.
    Właściciel to osoba prywatna, kolega właściciela komisu, dlatego sprzedaje przez autohandel.
    Auto kupił jako drugie, dla żony która miała zrobić prawojazdy ale nie wyszło, zniechęciła się (2 lata). Właściciel przyznał,że auto było uderzone i "coś robione z lewą stroną" (od kierowcy).
    Jedyny mankament to jedno małe przetarcie i rysa oraz jedne z LEDów parują (wszystko od strony kierowcy). Dodam że właściciel nie ma żadnej niemieckiej dokumentacji, co mnie troche zdziwiło.
    Zastanawia mnie też fakt długiej przerwy między zakupem auta w niemczech a pierwszą rejestracją w polsce (do sprawdzenia w CEPIK).

Data pierwszej rejestracji: 25.03.2015r. (Niemcy)

Data pierwszej rejestracji w kraju: 04.04.2017r.

Moderator S Avatar Tytan
    Podziękowano: 136
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Suzuki Swift V 1 242 cm3 2015 - Reda

No zapewne auto po calce zanim się sprzedało zanim ktoś wyklepał potrzeba czasu
    Pewnie stało do kupienia jakiś czas bo nikt nie chciał.

Jeśli auto powypadkowe sa dla ciebie akceptowalne to masz pełną paletę takich z takimi przebiegami
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

3. Następujący użytkownik dziękuje Tytan za tą użyteczną informację:

Massaro (04-03-19)

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 19
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Suzuki Swift V 1 242 cm3 2015 - Reda

Chyba jakoś dziwnie interpretujesz te daty bo faktycznie oznaczają że w ciągu zaledwie dwóch lat ten samochód pojeździł w Niemczech, miał szkodę, ubezpieczyciel przeprowadził postępowanie po szkodzie, ktoś to następnie odkupił pewnie jakiś plac z powypadkowymi na aukcji, potem odsprzedał do Polski i tutaj jeszcze go zdążyli wyklepać żeby można było zrobić pierwszy przegląd niezbędny do rejestracji w Polsce, a ponieważ każda z tych czynności trwa więc uszkodzenie było w samochodzie rocznym max półtora rocznym.
    Generalnie przeszukaj forum bo od jakiś 2-3 miesiący jeden forumowicz usilnie szuka świeższego samochodu klasy A/B z benzyną i często wrzuca takie przebiegi typu prawie nieużywany tylko praktycznie zawsze wychodził z tego dzwon, no ale to wynika już z czystej ekonomii oraz trybu i czasu eksploatacji tego typu samochodów.

5. Następujący użytkownik dziękuje Bartek28 za tą użyteczną informację:

Massaro (04-03-19)

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia