Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: Bmw e60/61.

  1. #1
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Bmw e60/61.

    Witam załogę.

    Chodzi mi po głowie zmiana samochodu na jeden z w/w (w sumie różnią się chyba tylko płytą podłogową).
    Mógłbym poczytać bmw klub itd, ale narazie robię wstępny research


    Interesuje mnie zdanie użytkowników oraz importerów (nie kwestia ceny) tylko doświadczenia dotyczącego eksploatacji...
    Rocznik to 2007/2008 ~ 2009.

    Silnik Chyba bardziej benzyna niż diesel (robię rocznie 15-20tyś, teraz doszedł motor to pewnie jeszcze mniej...) pojemność 2000cm3 (niższa akcyza).
    Czy silniki benzynowe 2000cm3 mają jakieś powtarzające się bolączki typu odpadająca klapa od kolektora ssącego
    Jeżeli diesel to jaki silnik (polecacie)? Chociaż tutaj jestem sceptyczny, nie chce siedzieć @net i czytać czy padają wtryski , chłodzić turbo itd.
    Na chłopski rozum "Odpalam jadę, kończę jazdę OFF, hmm co to są wtryski - a po co mi to wiedzieć" Czy DPF....
    Więc raczej 2.0 PB

    Skrzynia Obecnie mam tip tronik VW spisuje się ok ,czy w BMW są jakieś problemy (zakładam oczywiście normalną eksploatacje i serwis) czy lepiej iść w manual? Czy jak się skrzynia wysypię to przesiądę się na PKS (mieszkam pod miastem) ze względu na koszty..
    W VW pada czasem krzynka sterująca olejem koszt 4-5k tys , więc ewentualnie do przełknięcia, czy w BMW jest jakiś element tego typu?

    Elektornika Czy samochodu E60/61 cec***e się jakąś natarczywą awaryjnością , która doprowadzi mnie do irytacji i zmusi do nauki elektryki samochodowej lub czytania for w celu ustalenia czemu mam choinkę na desce rozdzielczej....

    Samochód ma być sprowadzony z DE , nie od Alliego czy innego Isaaka , więc zakładam , że problemy związane z wypadkową historią auta odpadają na starcie.
    Ostatnio edytowane przez dural ; 06-02-12 o 13:04

  2. #2
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Siemasz dural!
    Na początek przytoczę opinię fanów marki, którzy zgodnie potwierdzają osłabienie jakości wykonania w porównaniu do poprzednich modeli piątki. Jeżeli chodzi o awaryjność to zamiast udawać mądrzejszego niż jestem polecę Ci artykuł do przeczytania, masz tam nakreślone niektóre z bolączek tego typa http://autokult.pl/2011/08/12/bmw-se...rie-i-problemy
    pzdr

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Paweł_tzk przeczytałem stronę , którą podałeś i tak się zastanawiam czy E60/61 nie mają jakieś słabej strony

    PB
    "Warto też wiedzieć o tym, że w 2007 roku pojawiły się motory 520i (170 KM), 523i (190 KM) i 530i (272 KM) z bezpośrednim wtryskiem paliwa, w którym lubią zawodzić wtryskiwacze oraz cewki zapłonowe."

    523 odpada ze wzg na akcyzę, 520i padają wtryski a tego słowa nie lubię - kojarzy mi się ze znacznym uszczupleniem portfela..

    ON
    "Warto też wybrać najsłabszego 2,0-litrowego diesla, ale tutaj nie ma co liczyć na sportowe doznania. Mimo wysokiej trwałości jednostek wysokoprężnych dość powszechną usterkami są defekty dwumasowego koła zamachowego, poduszek silnika oraz turbosprężarek zwłaszcza w egzemplarzach z przebiegami powyżej 200 000 km. Zdarzają się też uszkodzenia kolektora ssącego, a także awarie napinacza łańcucha rozrządu. Ponadto w niektórych dieslach może dojść do zapchania się filtra cząstek stałych."

    Do **********nia mam motór , więc jakoś przeżyłbym brak sportowych doznań..
    Jaki jest koszt takiej dwumasy (orientacyjny, bo w VW to jakieś 2-2.5k zł) oraz poduszek silnika...

    edit podobnie "Sprzęgło Kpl. + DWUMAS BMW 3 5 E60 E90 E46 +LUK+Kup Teraz! 1 650,00 zł 1 675,00 zł "...


    ZAWIESZENIE
    "Zawieszenie E60/E61 niezbyt dobrze radzi sobie na polskich drogach..." tutaj to chyba zaden samochód sobie w PL dobrze nie radzi..To są dla mnie rzeczy eksploatacyjne.

    Elektronika
    Hmm też kilka rodzynków jak widać jest...

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    moj szef mial taka 530d to z tego co pamietam troche problemow z nia mial kupil z przebiegiem okolo 120tys i do 200 tys 2 razy jechala laweta

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co, warto cofnąć się trochę i kupić zwykłe M54B22 czyli stare dobre R6 - produkowane było chyba do 2006 roku.
    Tyle, że pojemność to 2200 ccm. Powyżej 2000 ccm - wpada w wyższą akcyzę - a tu już warto w tym momencie M54B30 rozważyć. Czyli dużego wolnossaka, bez turbo, bez ******łek.
    Późniejsze R4 ma już wtrysk bezpośredni.

    Jeśli chcesz niską akcyzę to tylko 2.0d zostaje - pojemność 1995 ccm.
    Trochę koledzy przesadzają z brakiem przyjemności z jazdy - nie jest źle.
    Z tym, że tutaj koszty eksploatacji są dość wysokie - wiadomo, dwumasy, turbo, wtryski itd.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć Paweł sprawne auto do przemieszczania się, bez zbędnych kosztów eksploatacyjnych to kup sobie Hondę Accord 2.0 Pb. Jak chcesz mieć fajną limuzynę to kup 3.5V6 z Hondą Legend
    Z BMW bym nie dramatyzował. Obecnie nie ma auta absolutnie bezawaryjnego. Są mniej lub bardziej problematyczne.
    Z E60/61 520i nie powinno być większych problemów eksploatacyjnych, a zawieszenie jest ok.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    ja dodam tylko od siebie, że bardzo malo jest 520 z zilnikiem NIE 2.2 a 2.0. Ja praktycznie nie widuję a często wertuje oferty. Poza tym wg mnie tak jak tu piszą o tej awaryjności... No jasne, że pancerne to ono nie jest ale, żeby zepsuło sie wszystko to co tu piszą to musisz kupić za 36tyś igiełke z allegro która miała 4 dzwony i ma 600tyś albo kompletnie nie zadbaną. Jak znajdziesz ładny egzemplaż to myślę, że przy dobrym podejściu do auta odwdzięczy się w mierę niezłym stopniem bezawaryjności.Jeśli chodzi o 2.0d. Właśnie szukam takiego auta dla ojca w kombi i powiem tak. Sportowych doznań może nie ma ale porównując do niby mocniejszych aut z dieslami którymi jeździłem niedawno (audi a6 2,5 tdi 180km / citroen c6 3.0 hdi / q7 30tdi w moim odczuciu są trochę słabsze od 520d z manualem (bedziesz zdziwiony co potrafi zwykly 2.0 d w takiej kolumbrynie) a i własciwości jezdne w bmw pozwolą na szybkie zakręty itp -jak to w BMW. Ile masz kasy na przeznaczenie?
    Ostatnio edytowane przez traktorzysta789 ; 07-02-12 o 11:12

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Z bmw jest taki patenet w naszym kraju że jak się chce benzyne to niestety akcyza wali nas po kieszeni, jak juz kupować bmw to 200 koni musi być 520i z czasem jest mało Dural i mówie Ci to z doświadczenie, kupować to 530i no 525 ewentualnie, ale 530i wcale dużo więcej nie pali a nawet tego się nieodczuwa tej różnicy. Tylko jak już się by chciało 530i to weż też pod uwage Lexusa GS300 jak i Legenda o którym mówi tradelux też jest fajny. Przy tych przebiegach jakie robisz rocznie to nie powinno być problemów z żadnych z tych aut.

  9. #9
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Oferty allegro odrzucam od razu, nie chcę mi się grzebać w śmietniku.

    Rozważam kupno 520i lub 520d , chyba bardziej jestem skłonny kupić PB , chociaż w sumie sam nie wiem...
    Co to przyspieszenia jak już mówiłem od zapier*** mam motor, obecnie poruszam się Touaregiem 3.0 v6 , więc też mocy powiedzmy w nadmiarze jest (chociaż opływowych kształtów to to nie ma...).

    Co do budżetu to przedział 70-80k zł.

    Grzechu spalanie mnie nie martwi ,mam 2500kg smoka z 3000cm3.
    Nie chodzi o koszty (w głównej mierze), znudził mi się obecny samochód i szukam czegoś może bardziej rodzinnego (rotfl).

    Powyżej 2000cm3 auto odpada bo wchodzimy w 18,3% akcyzy a nie jestem frajerem żeby płacić podatek od luksusu, ciężarówką czy samochodem do przewozu pieniędzy też nie chce jeździć (UC/US).


    Zastanawiam się czy z tymi silnikami występował wersje nadwozia typu shadowline (nie wiem czy w ogóle w budżecie moim jest to możliwe?)?
    Ostatnio edytowane przez dural ; 07-02-12 o 09:55

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dural ale 520i ma pojemność 2200cm zatem i akcyza większa dlatego pisze o 530i jak już płacić tą akcyze to żeby wiedzieć za co.

  11. #11
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Enigmatyczne te symbole jak widać, w sumie traktorzysta nakierował mnie, że mało jest 2000cm3 PB.
    Więc drogą eliminacji (jak tak to można nazwać) zostaje 520d , bo benzynowych jak na lekarstwo..

    To może ktoś się wypowie jak z automatyczną skrzynią biegów jest w e60/e61?
    Czy lepiej zostać przy manualnej i odłożyć kasę na ewentualna dwumasę

    Muszę jeszcze sobie zobaczyć te accordy jak to wygląda w środku.
    Chociaż mnie motoryzacja kraju kwitnącej wiśni jakoś nie przypada do gustu..

  12. #12
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Skrzynia w e60/e61 jest już raczej bezawaryjna.
    W e39 był problem w dieslach 3.0d - skrzynie miały problem z przeniesieniem momentu obrotowego i niestety ich trwałość nie była wysoka.
    W e60/e61 poprawili to na tyle, że już raczej nie ma powodu do obaw.

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Accord a e60/61 nie bardzo pasują żeby je wzajemnie zestawiać, nie ta liga Mi też to BMW się podoba, zdecydowanie sedan ale to już kwestia gustu oczywiście. Gdybym miał tyle do wydania co dural i marzyła by mi się taka 5-tka, to bym szukał BMW. Nie idź w półśrodki (z całym szacunkiem do nich) tylko kup to, na czym Ci zależy, bo tylko w ten sposób spełnisz swoje marzenia czego Ci życzę Nie wiem jak podejdziesz do takiej kwestii: może rok czy EZ nie 08/09 a raczej 06/07, ale 530, skóra i aż pozwolę sobie na allegrowe określenie "full" ? Fakt, że ta cholerna akcyza, ale czego się nie robi z miłości do samochodów...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  14. #14
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Tylko duralu drogi, jest jedna rzecz, nie wiem w jakim stopniu nastawiłeś się na rocznik, ale flachę na stół stawiaj bo chłopaki dobrze prawią i zasłużyli na kielicha! W tym budżecie warto rozważyć zakup wersji przedliftowej (dla pełnego obrazu zobacz z czego byś rezygnował http://www.5series.net/information/2...ed_Changes.pdf ) z mocniejszym silnikiem. Faworytem wg mnie jest 530i, spokojnie mieścisz się w budżecie oczywiście z opłatami, a jakby dobrze poszukać to m-pakiet może by się znalazł, który dodaje pazura, oj dodaje.
    Do tej awaryjności trzymaj dystans, bo wiele zależy od użytkowania auta. Znam przypadek gdzie gość dosłownie katuje swoją e60 530d a samochód jest w zadziwiająco dobrej kondycji. Widzę że wielu ma chrapkę na ten model, sam za jakiś czas mam zamiar skierować swoje kroki w tym kierunku, dlatego wybór pochwalam.
    Motocykl jak najbardziej, tylko taka aura w naszym pięknym kraju że dłużej niż pół roku nie pojeździmy, niestety. Następne 6mscy siedzimy pod dachem i jasna sprawa nikt nie każe prostować nogi na wyjściu z każdego zakrętu, ale pod girą dobrze mieć zapas, co potwierdzą chyba wszyscy.

  15. #15
    traktorzysta789
    Gość

    Domyślnie

    Też popieram przedmówcę Jakoob. Może też poszperasz za czymś mocniej zaufanym w PL, żeby nie płacić akcyzy która mała w przypadki 530i nie bedzie. Zalecam zalogować się na bmw-klub, bmw-sport i tam popytać czy ktoś nie planuje sprzedaży. Chociaż jeżeli nie potrzeba Ci naprawdę mocnego auta to powiem Ci tylko że 520d jest szybsze od touarega 3.2 v6 i to zauważalnie a do spalanie nie do porównania. Jednak mimo wszystko IMO za 80koła porwał bym się na 530i bo powinienes znaleźć coś w ładnym stanie. Benzyny też lepiej trzymają cenę i łatwiej znaleźć z mniejszym przebiegiem. Powinna też być mniej awaryjna bo mniej rzeczy jest do zepsucia. jest to chwalony silnik już od czasów kiedy był w e46/e39.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •